Jump to content

Cat timp veti pastra Polo 6R?


motanul lenes
 Share

Postare recomandată

Am masina din martie 2010, iar acum pe bord am 77000 km. I-am dat doar apa, paie si bataie (benzina, ulei, bujii la 60000 si placute la 75000). Nu cred pe nimeni care caraie despre fiabilitate.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 years later...
motanul lenes

Eu am deschis acest topic in urma cu sase ani, cand eram mandru proaspat posesor de Polo 6R 1,2 70 cp. Am pus atunci aceasta intrebare pentru ca am fost inainte posesor de Dacia berlina sh si trei Matizuri noi si niciuna dintre masini nu am tinut-o mai mult de trei ani, 50 000 km. Pur si simplu nu stiam care ar putea fi orizontul de asteptari pentru un VW. Acum dupa sase ani imi raspund singur la intrebarea asta si sunt total de accord cu ce spune mai sus Danut4. Am rulat masina 93 000 km in toata Europa si nu a avut niciun fel de probleme, si acum dupa ce am vandut-o se comporta ca in prima zi - au fgost schimbate la ea doar consumabile - anul trecut placutele de frana si anul acesta bateria si anvelopele. A fost o masina superba la care nici nu ma gandeam sa renunt daca nu as fi avut o super- oferta de nerefuzat pentru un Polo 6c nou 1,2 TSI 90cp.  Acesta , desi arata aproape la fel e... din alta generatie. E mult mai placut, totul e setat diferit -frane, ambreiaj, cutie, directie, suspensii, etc, ca sa nu mai vorbim de performantele motorului si de consum. Sper doar sa fie tot atat de fiabila ca si fosta, acum dupa ce au trecut pe curea la motoarele TSI...

Modificat de motanul lenes
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 5 months later...

Si sotia are un Polo 6C 1.2 TSI de 90 CP de aproape 2 ani si pana acum in afara de filtre si benzina nu a cerut nimic.

E o masina super ok, pe care o vom tine cu siguranta minim 5-6 ani.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 years later...

6R din 2011. Am luat-o in 2013 la 31000km. Acum are 253000km. Si nu ma gandesc sa o dau.

O masina tine atat cat ai grija de ia.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!