Jump to content

Recunoasteti piesa?


C o s m i n
 Share

Postare recomandată

Este cablul senzorului impuscat, face contact doar cand vrea el, eu am schimbat 2 senzori pe acest motiv.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

va salut baieti. am si eu o problema cu masina din semnatura si anume, imi tacane "ciuperca" asta si imi intrerupe cand o accelerez brusc din treapta 2 1100 de turatii. am facut un test in care am scos mufa si tot din treapta 2 1100 de turatii am accelerato blana si culmea ca nu imi mai intrerupe si merge lin si frumos. cand stau la ralanti si o accelerez sunetul din acea ciuperca se aude si mai tare. va rog daca puteti sa imi spuneti cum se numeste aceasta piesa si ce anume face ea ca ma gandesc sa merg cu mufa scoasa dar imi e si frica sa nu dau in alte belele apoi.

IMG_20141225_161047.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Se schimba tot ansamblul, senzor,cablu senzor abs si calu senzor placute frana, nu se poate altfel.

senzor-abs-passat-2-mufe-12853.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu stie nimeni cum se numeste ciuperca aia? Chiar nimeni? Macar o idee despre ce face ea si daca ar trebui sa se auda sunetul acela dintre 2 metale din ea cand o accelerez. Mersi

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@l@u tu ai schimbat 2 senzori si ambii aveau probleme la cablaj? Cam cat costa un senzor?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Salut! 

Vreo idee ce/de la ce este furtunul din poza? L-am gasit desfacut in partea de sus si nu stiu daca era conectat la ceva au ba. 
Masina merge in continuare.

Passat 2003, motor 1.6 ALZ.

 

Multumesc!

20161217_102845_resized.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

oare broasca se potriveste si pe passat B5,5? din ce am cautat imi arata 97-00.codul este 3B1837015A

20170206_145019.jpg

20170206_144611.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Se potriveste, e de pe partea stanga fata, usa sofer. E compatibila  cu Seat Skoda VW Jetta Golf Beetle PASSAT. Skoda---octavia 2001-2011. Vw---beetle 1999-2010.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca piesa e de pe un passat B5, nu se potriveste, din cauza mufei, care are mai putini pini decat un B5.5. E incercata de mine.

Modificat de C o s m i n
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cristian - La B5, B5.5, Octavia 1, Superb 1, Leon1, Fabia 1, Golf 4 - au aceelasi numar de pini. 8 pt yalele fata, chiar daca e de stanga, dreapta, etc

Iulian - daca e vb de masina ta.... refaci yala ta, nu cumperi alta SH... care are aceleasi probleme...clasice.

Modificat de F l o r i n
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mi a refacut un meserias lipiturile de pe cea pe care o am pe masina dar iar imi face figuri.cea din poze am capatat o si ma gandeam sa o pun intr o zi sa vad daca e buna insa am intrebat ca sa nu ma apuc degeaba.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Buna seara, ma poate ajuta cineva cu codul suruburilor de la egr, toate care le are si de la admisie?

 

le am cam tocite si daca reusesc sa le desfac sa le si schimb

 

multumesc anticipat

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Salut am achizitionat second niste aparatori de noroi spate (3B0075101B) pentru masina din semnatura, si imi lipsesc piesele de prindere, respectiv cele din poza.

ma poate ajuta cineva cu un cod al acestora va rog, nu le gasesc nicaieri. multumesc!

40378_x800.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

Salut.

Are careva vreo idee ce accesoriu se potriveste si care este rolul? (Incercuit cu rosu - vezi poza)

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pentru fixarea plasei despartitoare intre porbagaj si habitaclu. ar trebui sa mai ai fixat o sina pe spatarul banchetei din spate pe portiunea mai lata (pe partea dinspre porbagaj)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 months later...

daca ma puteti ajuta va rog cu identificarea unei piese

30i9k6s 2.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

denumirea exacta

sau codul sa pot comanda de la magazin

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

4b1611931p pt cod motor AJM,ATJ

Vine toata conducta, de la pompa tandem pana la supapa de sens si costa cam 130 lei. Vine numai pe original.

 

 

18658_1.jpg

Modificat de zipp
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Salut

Am găsit în portbagaj un conector gol de aproximativ 1 m, în partea stângă sus. Oare de la ce o fi? Masina este vw passat, 1.9 Tdi, AVB, 2000.

20170823_113450.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 months later...

Salutare si bine v-am asit...

La fel ca si colegul vallydulduruc am probleme cu acea piesa si nu stiu ce sa comand. Nu scrie nimic pe ea, pentru a incerca sa comand dupa cod. Ar fi de mare ajutor daca as primi un raspuns. Am atasat poza cu piesa din autodata unde se vede si denumirea in engleza.

Multumesc anticipat

manifold.png

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!