Jump to content

Octavia II: MP3 Player OEM Skoda + 6 CD Changer


Diesel
 Share

Postare recomandată

Ar fi interesant ca cei care si-au comandat optional MP3 playerul +6 changerul sa scrie niste aspecte legate de scula lor.

Ma intereseaza modul de afisare a ID3 TAG-urilor, posibilitati de playlist, mod de introducere a CD-urilor in CD changer etc.

Si bine inteles cum suna.... ;)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 51
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • adyp2003

    7

  • 2Good4U

    6

  • Diesel

    5

  • Lex

    4

Ar fi interesant ca cei care si-au comandat optional MP3 playerul +6 changerul sa scrie niste aspecte legate de scula lor.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cat costa MP3 playerul la O2 ? Este standard la Elegance ?

OT

Le era greu oare sa arunce asa ceva si in lista de optionale de la G5 .. :banghead:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu e standard la nici un nivel.

In standard ai un radiocasetofon cu 2tweetere + 2 dif la Classic, respectiv un CD player (+ 2tweetere + 2 dif la Ambiente) + 4tweetere + 4 dif la Elegance.

MP3 Player + 6 CD changer-ul e 330E (DDP). Daca vrei MP3 in masina merita luat pt ca se integreaza perfect in consola centrala, e OEM...si se pare ca suna bine.

Noi nu l-am mai comandat pt ca CD player-ul era destul pt Old man...

In schimb eu am un Pioneer 3630 MP (datorita Oaspetelui) si e cool sa ai 10 ore de muzica pe un CD. Parca nu-ti mai trebuie changer...darmite MP3 changer.

Tu stii cum e ca parca ai un Sony, Gorrocs..

Curios la Golf 5 nu apare ca optional...

Probabil ca au dorit sa sporeasca atractivitatea altor modele prin diferentiere- la Octavia 2 MP3 player, la new Toledo bluetooth, la Passat Dynnaudio..etc. Fiecare cu atractia de tehnologie...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Exact , si eu sunt fan MP3 ! Am Sony MP40 pentru care mi-am sacrificat bordul .

Pretul cu tot cu changer mi se pare foarte bun .

Suspensie sport la O2 nu am auzit sa fie :banghead:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mp3 ul se aude chiar foarte frumos , singurul repros ar fi timpul de lucru cu cd urile ( bagat scos play ) si la unele cd scoate inalte mai puternice.

Nu stiu daca citeste si wma uri ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

In mod cert nu citeste WMA-uri. Daca ar fi citit scriau baietii si asta...in mod cert.

Al meu Pioneer citeste si WMA...dar nu cred ca am decat pe 2 CD-uri fisiere WMA si acelea descarcate de pe net deci WMA din punctul meu de vedere nu e prea raspandit si prea util...MP3 ramane leader-ul.

Oricum poti sa te uiti la specificatii in manualul MP3 player-ului pe care cred ca l-ai primit.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...

Salutare, vreau sa stiu si eu ce parere aveti de varianta fara cd changer adica am luat fara magaize de cd este tot mp3 nu este parca asa stiu eu .As vrea sa stiu daca ala afisaza titlul la melodii sau ce afisaza daca chiar este bun de ceva sau nu oricum comanda e data :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Trebuie sa stiti ca incepand cu saptamana 22 din acest an, softul la CD-player-ul Audience (cel cu MP3) se schimba, si va afisa titlul si artistul melodiei, din ID3 Tag, fara alte apasari de butoane. De asemenea softul pentru Stream va fi modificat, impreuna cu o noua revizie hardware, pentru o mai buna receptie radio.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

apropo vreau sa stiu si eu ce diferenta este intre audience si stream pls

ma refer la aspect sper sa nu aiba ca la 1 loc gol sub ca poate daca are ar fi loc de un lcd ceva cum ar fi unul sub altul marfa nu? :banghead:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si Stream asa:

Precum vezi nu e mare diferenta, in afara de functionalitate.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

mersi mult !sper sa imi arate si mie melodia adik numele ca asa eram obijnuit la 1sper ca la 2 sa fie la fel :banghead:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si Stream asa:

Precum vezi nu e mare diferenta, in afara de functionalitate.

<{POST_SNAPBACK}>

:banghead: Stream-ul meu e putin diferit.....

dscf82878np.th.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

o fi el un pic diferit dar afisaza numai nr si cat a mai ramas din melodie numai ?

asta nu imi place .

daca afisaza ceva daca dai cumva info sau altceva ar fi super .

Stie careva ce face sigur sau detalii despre stream ce poate?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...

dar despre cele 12 difuzoare stie cineva cum se aud, ca le-am comandat si inca nu a venit masina :rolleyes:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

12? esti sigur ca nu sunt doar 8?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

am comandat eu 12! :) sunt optionale (cam 270 E CIP )

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Adica 4 boxe in plus fac 270 euro CIP? Esti sigur ca vorbim de aceeasi chestie?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

am comandat eu 12! :) sunt optionale (cam 270 E CIP )

<{POST_SNAPBACK}>

@Valix: Omu' vorbeste despre "Sound System cu 12 boxe si egalizator digital" - 265 euro (CIP).

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

si totusi...stie cineva cum se aud cele 12 difuzoare?isi merita banii?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

salut tuturor , audience , merge cu 6 mp3, afiseaza numele artistului si melodia , iar cele 12 boxe(sound sistem) se aud excelent, asa ca nu vei fi dezamagit !

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut baieti,

De 2 zile sunt proaspat proprietar de Skoda ,pana acum multumit de comportamentul masinii si de deeler cu o singura exceptie(nu mi-a dat nici o instructiune de folosinta pt Stream).As avea o rugaminte la voi daca aveti cate ceva informatii sa trimiteti pe mail Prodcom94@yahoo.com. Va multumesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut, cel mai indicat ar fi sa il iei(manualul) de la dealerul de unde ai luat masina si la mine uitasera sa imi dea cartea si m-am intors dupa ea, nu le dau deoarece nu sunt traduse in limba romana si nu au voie sa le dea netraduse...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

Va rog frumos sa-mi spuneti si mie unde sunt amplasate cele 12 difuzoare de la sound system. Presupun ca 4 (2 medii-bass + 2 tweetere) in usile fata, la fel inca 4 in usile spate; dar restul de inca 4? Sunt tot 2+2 (adica 2 tweetere + 2 medii-bass) sau sunt difuzoare adevarate? Oare sunt la luneta?

PS: Mi se pare lipsa de bun simt sa contorizeze tweeterele ca fiind difuzoare...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!