leventebest

Aditivi Ulei

39 postări în acest subiect de discuţie

Pai parca zicea c-a luat motorul cu un numar necunoscut de km facuti deja si a mai mers 42000 (datorita aditivilor). Io asa am inteles.

poate nu am prins povestea de la inceput.. eu am inteles ca a facut cu mindrie 42000 pina a crapat..

0

Distribuie această postare

Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
poate nu am prins povestea de la inceput.. eu am inteles ca a facut cu mindrie 42000 pina a crapat..

poi motorul era cu RK-ul facut cand l-am luat dar nu stiam ca a fost cu RK facut cu foite de cupru in loc de cuzineti noi ....

0

Link către postare
poi motorul era cu RK-ul facut cand l-am luat dar nu stiam ca a fost cu RK facut cu foite de cupru in loc de cuzineti noi ....

pai .. pai ... in loc de cuzineti foite de cupru?? sau foite de cupru subt cuzineti??/ ...

0

Link către postare

Oricum ar fi fost, tehnologia-i moderna, s-au folosit metale. Daca puneau cuzineti din foite de piatra?

0

Link către postare
pai .. pai ... in loc de cuzineti foite de cupru?? sau foite de cupru subt cuzineti??/ ...

foitze de cupru intre cuzineti si arbore pentru a elimina uzura ... :vaidecapulmeu:

0

Link către postare

daca arborele cotit nu arata urit(zgirieturi uzura inegala si nu ai sarit peste nici o cota de reparatie) dupa tratamentul asta da, e o performanta. eu unul asa zic. chiar daca ar fi fost puse sub, stratul de metal moale la cuzinet e mic ajungea la otel si ...

0

Link către postare

Eu am avut inainte un motor de 1.2 care era cam foarte praf, iar mecanici nu i-au mai dat 1000 de km, joc pe toate directiile, asa ca m-am suparat si am bagat Liqui molly cu bisulfura de molibden si am mai bagat inca 6500 in "forja" adica pana crapa motorul. Tinand cont de circumstante, eu unul sunt de parere ca este un ulei bun pentru motoare "uZATE fizic si MOral" .

Parerea mea.

0

Link către postare
Eu am avut inainte un motor de 1.2 care era cam foarte praf, iar mecanici nu i-au mai dat 1000 de km, joc pe toate directiile, asa ca m-am suparat si am bagat Liqui molly cu bisulfura de molibden si am mai bagat inca 6500 in "forja" adica pana crapa motorul. Tinand cont de circumstante, eu unul sunt de parere ca este un ulei bun pentru motoare "uZATE fizic si MOral" .

Parerea mea.

parerea mea ......este ca mecanicii nu prea stiau despre ce e vorba.. si nu aditivul a facut viata mai lunga sau mai scurta ci materialul din care este facut motorul

0

Link către postare

Topicus redivivus!

Eu nu am mai pus asa ceva in motorul de broasca, avand in vedere ca orice ai face, motorul picura ulei...

0

Link către postare

Nu toate picura ... , din fericire.

0

Link către postare

normal, normal...

0

Link către postare

ce aditivi mai folositi 

0

Link către postare

produsele de la XADO nu sant de calitate,am folosit ulei si aditiv,am stricat motorul nu recomand la nimeni

0

Link către postare

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont

• Activi pe această pagină   0 membri

Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.