Jump to content

Sistemul de închidere și alarma de fabrica


eur
 Share

Postare recomandată

Pe ebay gasesti pe la 95 de lire.Exista cineva pe aici care aduce de pe ebay(are cont paypal).

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 84
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Al Bundy

    11

  • taquito

    11

  • andrei_221

    7

  • F l o r i n

    7

Top Posters In This Topic

Posted Images

Dupa multe batai de cap si satul sa tot bag cheia in broasca de la usa... am o intrebare : Are cineva de vanzare un modul comfort seria 1C0 959 799 B ? sau are cineva idee cat ar putea costa unul nou ?

http://www.okazii.ro/catalog/38250988/modu...audi-skoda.html

http://www.okazii.ro/catalog/43746875/Modu...i-.html#galerie

Modificat de dic
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 6 years later...
On 11 martie 2010 at 17:32, kelu a scris:

@taquito-asa am patit si eu la masina din semnatura,si era din cauza modulului de confort,intrase apa in el.am rezolvat cu unul sh. eu cand am avut problema asta nu a gasit nimic vag-com-ul si mai stiu cazuri de masini cu probleme la nivelul modulului, care la scanare nu spuneau nimic.

Spune-mi si mie te rog unde este amplasat modulul asta de confort mulțumesc anticipat

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • kthor changed the title to Sistemul de închidere și alarma de fabrica
  • 1 month later...

Salut!
Ca sa nu mai deschid alt topic am sa intreb aici, are ceva legatura cu subiectul.

Pot reprograma cheia din foto pe o Octavia 1 2003? Sa mearga inchiderea din ea etc. Scrie pe ea 3T0837202C.

Daca da, poate ramane si cheia originala, respectiv cea fara inchidere?

cheie.png

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nu merge programata.. , vorbeste alta limba si nu o intelege modulul masinii... asta e de Superb 2, octavia 2 FL... 

Modificat de andrei_221
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Multumesc celor ce se implica aici, chiar sunt de folos sfaturile voastre!

Acum am o alta intrebare :)

Pentru O1 2003 merge programata cheia cu codul 1K0 959 753 G? Stiu ce implica programarea (cred) insa nu stiu daca e compatibila pe inchidere.

Cu stima,

A

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

esti sigur ca merge telecomanda cu 3 butoane de Golf 5 ... ?

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu am vazut ca e cod de G5... nu merge.

Adyp - citeste postarile din topicurile dedicate - pe Octavia 1, Superb 1, Leon 1, Golf 4, Fabia 1 - nu merg telecomenzile din generatia urmatoare.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Va multumesc tuturor pentru raspunsuri! Stiam eu ceva ca nu merg decat telecomenzile cu anumite coduri, de asta am intrebat. Intre timp am mai si citit pe aici (nu am gasit tot din prima) si m-am cam dumirit de care si cum. Acum astept sa imi vina VAG Tacho.

Cu stima,

A

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pai cam ce vrei sa faci cu Tacho ... la inchidere ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

probabil sa isi scrie cipul la noua cheie, etc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Exact! Mi-am luat si un Vagcom si am prins o reducere la chinezi si am luat-o. Si am de scris 3 chei, la toate masinile am doar o cheie. Plus ca mai am cativa prieteni care vor vrea si ei. Va fi de uz intern, ca sa zic asa. Nu m-apuc de alt business ca n-am timp de ale mele, daramite sa ma iau de altele. :D In plus, recunosc, sunt fan gadgeturi, scule etc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

vezi ca poti sa si strici pe acolo cu tacho

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

daca doar citeste, la tipul de bord existent pe Golf 4 - nu are ce sa strice.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am urmatoarea problema la o skoda octavia mk1 an 2000  : usa pasager fata nu se mai inchide centralizat din telecomanda cheie , butonul de urcat/coborat geamul la aceasi usa pasager fata nu functioneaza ( nici macar nu e iluminat) ..am luat altul si e mort insa de la sofer pot inchide si deschide geamul .  

Eu vreau sa dau yala jos cu tot mecanismul findca era putina apa n mufa dedesubt cand am scos o ( a intrat pe langa chederul de la geam oarecum)  si sa verific eventual acel motoras sau switch ul ? ce mi recomandati ? O chestie am mai observat si anume daca apas pe mecanismul yalei catre interior se aprinde becul ambiental ..daca las se stinge .. in mod clar e o problema cu switch ul nu? 

 

O mica paranteza fac : acum 3 ani am schimbat macaraua ce urca/coboara geamul la usa cu probleme  dar a trebuit sa demontez modulul corp comun cu macaraua si sa pun al meu original  deoarece cred ca nu mi l recunoastea modulul master si nu mi mai inchidea centralizat acea usa . 

Burduful de fire din usa l am verificat si arata bine, curent primesc la mufe caci am gasit un + si mai multe - , cand inchid/deschid din telecomanda voltmetrul imi arata lipsa curent 1 secunda cand folosesc telecomanda. Daca puteti sa ma indreptati spre ce anume sa verific v as fi recunoscator. 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 year later...

Buna!

Am o problema cu sirena de la alarma de fabrica la Octavia 1. Unde este situata aceasta sirena? Am aceasta eroare:

01134 - Alarm Horn (H12)
            37-00 - Faulty

Se poate repara? Am inteles ca ar avea niste acumulatori inauntru.

Multumesc!

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

mai degraba cumperi alta noua.

este sub stergatoare, langa calculatorul de motor.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am inteles! O sirena noua peste 800 de lei. Am intrebat astazi.

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

una la mana a doua 50-100 lei

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

Salut! Astazi am reusit sa desfac sirena, e arsa. Asa ca am comandat una sh si baterii noi noute sa le schimb la cea sh. Cam asa arata sirena defecta:

20180324_131809.jpg

20180324_131817.jpg

20180324_132235.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 months later...

La modul 1c0 959 799 A , cu 3 mufe , se poate adapta telecomanda  ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

da si nu. trebuie incercat. Sunt unele versiuni care nu merg.

pune o poza cu modulul.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

merge - numai cel fara litera, de la 1c0 xxx xxx, nu suporta receptia radio.

Oricum, intai trebuie modificat eeprom, pentru a activa receptia radio - daca este cel din echiparea originala a masinii tale... si aceasta a venit fara telecomanda

Abia dupa aceea poti adapta telecomanda oem, pe modul

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!