Jump to content

Audi A4 B8 - Noua Generatie


Vlad MHL
 Share

Postare recomandată

imi place mult partea frontala, si spatele. sunt mult peste mercedes clasa C cel nou! Se vede ca Audi totusi este inaintea lor...

Modificat de wts
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 261
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Vlad MHL

    30

  • glumaretzuu

    24

  • maryuskkk

    17

  • Thereau

    15

Top Posters In This Topic

Posted Images

Frumoasa masina. Sa o vedem pe strada, dupa aia putem spune mai multe.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ledurile alea fac tot, sunt mai misto decat la a5 deoarece au curba aia.

am observat ca audi o da tot mai mult pe sportivitate, a renuntat la eleganta modelului B6.

Modificat de crassh
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mie chiar mi se pare foarte reusit, cel putin spatele este criminal, dar astept sa-l vad live pt o parere completa si finala.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

la mine tocma' invers ;) fata imi place foarte mult, spatele nu cine stie ce...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mie imi place din toate unghiurile, nu am vazut nimic care sa supere ochiul.

Ce imi pare rau este ca nu au folosit tehnologia led pt semnalizatoarele din partea spate.

Mi se pare foarte aranjata, chitita si simpla in design, este o continuare cu succes a modelului anterior, care mie personal imi place foarte mult ...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Bine zis, pacat ca nu au pus led si la stopuri. Per total, mi se pare foarte reusit. Pastreaza linia modelului anterior, dar totusi reprezinta o evolutie puternica. La fel cum este si TT-ul de altfel. Sunt hotarat sa renunt la masina actuala pentru un A4. Insa va trebui sa mai astept pentru a-l putea lua cu un motor diesel puternic, quattro si cutie automata de ultima generatie. Astept lansarea de la Frankfurt, cand se vor anunta toate motorizarile si detaliile.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

a4consolejj7.th.jpg

Observati in poza, sub CD-changer, acele butoane cu comfort, dynamic, individual si auto.

De asta ce mai ziceti? :rolleyes:

Audi drive select – up to four different cars in one

Those who drive the A4 hard and enthusiastically can choose between two sports

suspension settings, or alternatively rely on an innovative technology – the

innovative system known as Audi drive select. This is available in various stages,

which influence an increasing number of technical components and functions on

the car: accelerator pedal response, tiptronic shift points, power steering

assistance, the steering ratio and the action of the electronically adjustable shock

absorbers – another new feature.

The driver can select the comfort, auto or dynamic modes at switches on the

centre console. If the A4 is equipped with the MMI control system, a fourth mode,

“Individual”, is available; this enables an individual profile of 24 settings to be

configured. Audi drive select transforms a single A4 into up to four different cars

– a range of driving pleasure, dynamism and ride comfort that is unmatched in the

midsize car category.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pacat ca ii pun frana de parcare electromecanica.....mare pacat....

in rest...cu noul A4 se va face publica treaba cu SmartKey care e deja disponibila pe A6 si A8 dar nu se stie de ea....

arata frumusel...eu astept motoarele CR sincer...ca asta de acum 2.0 pd..e jale....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Imi plac tare mult acele ceasurilor de bord, care sunt orientate perfect vertical, sunt altceva, diferite fata de majoritatea. Mi se pare ca numai la cateva masini mai sunt pozitionate astfel, parca Ferrari sau Lamborghini...

Si tin sa mentionez ca pozele puse de Vlad cu acel S-line, le-as privi incontinuu ... bine, poate si datorita faptului ca sunt un fan al culorii albe, de aceea nu cred ca sunt foarte obiectiv cand spun ca arata cel mai bine dintre toate.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Se pare ca 2.0 TDI-ul de 143 CP este common-rail si respecta normele euro 5.

Powerful and refined – the 2.0 TDI

The four-cylinder TDI engine, with a displacement of 1968 cc, is a new

interpretation of the strengths of the TDI concept. The piezo injectors of its

common-rail fuel injection system operate at a maximum pressure of 1800 bar.

Other innovative design features relate to the turbocharger, the toothed belt

camshaft drive and the geometry of the pistons. This two-litre engine develops 105 kW (143 bhp) and has the powerful peak

torque of 320 Nm between 1750 and 2500 rpm – figures that explain why the new

Audi A4 can accelerate from 0 to 100 km/h in 9.4 seconds and reach a top speed

of 215 km/h. When combined with the six-speed manual gearbox, the 2.0 TDI is

content with an average fuel consumption of 5.5 l/100 km, in which case the

65-litre fuel tank provides an action radius of more than 1,100 kilometres. The

four-cylinder TDI can also be ordered with the multitronic continuously variable

transmission. In both cases the front wheels are driven.

The 2.0 TDI also outperforms the Euro 5 exhaust emission limits.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sincer sa fiu sunt destul de dezamagit.

Masina nu e urita, insa mi se pare ca Audi se apropie de limita superioara de evolutie a filozofiei de design actuala asa cum se intimpla si cu Peugeot si se intimpla in trecut cu BMW si Mercedes si anume: toate masinile incep sa semene (inclusiv bordurile par identice, desi nu sunt) de parca ar fi un joc de matriosti....

faptul ca l-au scos atit de asemanator cu A5 (exceptind curbura valurita a lui A5 pe laterala, care aici devine linie dreapta) mi se pare o eroare, pentru ca dilueaza f. mult din caracterul de exclusivitate al lui A5, care devine un fel de varianta cu 2 usi a lui A4....

143 CP dintr-un Common Rail diesel e iarasi destul de dezamagitor ca putere litrica, dpdv motoare nu e nici o revolutie remarcabila.

La ora actuala cea mai k lumea limuzina medie premium mi se pare fara indoiala noul C-Classe. Totusi, astept cu interes viitorul RS4 pt ca spre deosebire de C-Class si M3 va avea quattro - poate pina atunci am baniii sa mi-o iau...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Un coleg si fotograful revistei noastre sunt la salon acum si astept sa imi trimita poze si informatii noi cu A4.

Momentan am niste poze de pe automarket care arata cat de frumos este A4. Evolutia pare subtila, ca la TT si X5, insa, in esenta, e cu adevarat frumoasa.

post-731-1189503516_thumb.jpg

post-731-1189503521_thumb.jpg

post-731-1189503526_thumb.jpg

post-731-1189503530_thumb.jpg

post-731-1189503535_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu stiu de ce mie mi se pare ca arata ca cel vechi cu exceptia farurilor,stopurilor si barilor.Bineinteles si a interiorului dar vorbesc de linia caroseriei.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pai pastreaza liniile generatiei anterioare, asa cum o fac si TT si X5. Colegii mei care au fost la Frankfurt au spus ca arata mult mai bine pe viu. Asteptam sa vina la SIAB. :icon_thumright:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Se pare ca deja a aparut in Romania, l-am vazut ieri pe Barbu Vacarescu. De MARE efect farurile.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu cred. E imposibil. Cred ca ai vazut un A5, mai mult ca sigur.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

l-am vazut si eu la frankfurt si sincer imi place mai mult b7(parerea mea)

masina e mult mai supla si mai eleganta...interiorul este un pic diferit fata de a5 ....masina in care m-am urcat era echpare audi exclusiv asa ca nu pot comenta calitatea interiorului...impecabil

masina nu ma marcat f tare...stilul este f traditional si este o evolutie

cred ca va avea un mare succes

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu cred. E imposibil. Cred ca ai vazut un A5, mai mult ca sigur.

Era exact cel din pozele de mai sus, l-am studiat.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

eu stiam ca l-au lansat la frankfurt, asa scria pe acolo...deja in romania...nimic nu ma mai surprinde, doar am vazut aseara rolls phantom cabrio in dorobanti...no comment

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Imi plac tare mult acele ceasurilor de bord, care sunt orientate perfect vertical, sunt altceva, diferite fata de majoritatea. Mi se pare ca numai la cateva masini mai sunt pozitionate astfel, parca Ferrari sau Lamborghini...

Mazda, Seat, AlfaRomeo....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • cogdao a închis acest topic
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!