Jump to content

Intrebari Despre Noul Leon


TudorM
 Share

Postare recomandată

felicitari si la cat mai multe bucurii cu ea!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 160
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • TudorM

    26

  • alteacupra

    13

  • Andrei_VVB

    13

  • Cristi_fx

    10

Top Posters In This Topic

Posted Images

da avea xenon !

Am descoperit stop spate stanga cu problema.

Ideea e ca uneori merge alteori nu si de aici indicatorul din bord care se aprinde si se stinge.

Ce nu inteleg este .............este becul ars sau nu?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am patit la fel cu ibiza cu stopurile spate. Unul din ele mergea numai cand vroia el! Dupa 2 ani de subwoofer ma mir ca tinut atata!

Oricum becul nu era mort de tot si in service am aflat ca se intampla des de la gropi etc... solutia lor: inlocuiesc becul e 20 si ceva de ron.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@Cristi fx

Asa cum zice si X-Ecutor ca a patit incearca si tu sa schimbi becul cu unul nou iar daca dupa aceea problema persista inseamna ca ai o problema mai serioasa,de care eu am mai auzit insa numai iarna la temperaturi joase atunci iti trebuie noul software de la Seat si problema dispare.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Multumesc

Am un set de becuri de cand am luat masina.

Poate imi fac timp in weekend sa il schimb....banuiesc ca nu e mare lucru.

Oricum parca m-am mai linistit acum ca am depistat problema

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Este posibil sa nu mai fie contactul perfect, cu gropile noastre se poate sa se fi deplasat becul din locasul lui. Partea proasta e ca trebuie desfacut farul ca sa verifici. Deci tot mai bine in service, sa nu-ti faca figuri pe urma. Sau becurile ne lasa sa le schimbam singuri? :offtopic:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

salut,

tot un leon astept si eu, de la jumatatea lunii martie, 1.9 tdi sport, care s-ar fabrica tot saptamana 17 cu livrarea in mai...mari sanse sa vina amandoua cu acelasi transport

sunt curios cat de repede ajunge..si nici nu mai stiu exact cat era termenul de livrare..10 sau 12 saptamani..poate stie cineva pe aici

discount am obtinut si eu, 5%

acum sunt in dubii pt ca am mai facut rost de ceva bani si mi-as fi permis noul passat care imi place la fel de mult, dar cum deja comanda e lansata..ma "multumesc " :icon_thumright: cu leonul..sper sa nu ma dezamageasca..

ce mai vroiam sa zic e ca si eu am vrut a doua zi dupa ce s-a trimis comanda sa adaug ESP , dupa ce ma convinsese un prieten ca e bine sa il am si mi s-a spus ca nu se mai poate modifica, desi, nici nu trecusera 24h macar..

tare as fi curios daca persoana care zicea ca te poate ajuta, ar reusi acum in cazul meu sa faca ceva..

Modificat de fvalentin_rap
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Se poate in mod clar modifica configuratia! Eu i-am sunat dupa o saptamana de la comanda si le-am zis intr-o doara sa-mi puna si mufa USB pe masina si s-a rezolvat fara probleme. Oricum de cand se da comanda mai dureaza saptamani bune pana se construieste, deci timp ar fi. Si intr-adevar, s-ar putea ca masinile noastre sa fie surori, hehe. Felicitari pt alegere. :D

PS: Stii ce rau imi pare acum ca n-am pus ESP pe ea? Dar la mine e deja prea tarziu, saptamana asta se construieste... Imi vine sa-mi dau palme. :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Este posibil sa nu mai fie contactul perfect, cu gropile noastre se poate sa se fi deplasat becul din locasul lui. Partea proasta e ca trebuie desfacut farul ca sa verifici. Deci tot mai bine in service, sa nu-ti faca figuri pe urma. Sau becurile ne lasa sa le schimbam singuri? :somnmare:

A mai facut figuri......aprins martor, stins

In cele din urma am desfacut si m-am uitat la bec. Pare OK. L-am indesat mai bine si nu se mai aprinde....astept sa vad cat timp.

Stie cineva daca eroarea aceasta se stocheaza undeva in computer? Se va vedea la testare?

Ara un log in care tine minte toate erorile?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut!

Sunt si eu un posesor de leon de aproximativ o luna, si sunt f multumit de el. Adresez aici o intrebare celor care detin varianta stylance cu computer de bord normal, si anume daca la folosirea pilotului automat se aprinde lampa de control specifica lui.

In cartea masinii se vorbeste despre ea, eu o cunosc de la alte vag-uri dar la mine nu apare, si as vrea sa stiu daca e o defectiune au ba.

Multam anticipat! :huh:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu se aprinde nimic,s-a renuntat la lampa,nici la Altea mea nu merge desi ar fi fost normal dar sa nu uitam ca spanioli sunt un popor latin ca si noi:una zic si alta fac! :huh:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

confirm si eu!nu se aprinde nimic!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

La mine se aprinde, dar tine cont de faptul ca am ecranul mare in partea stanga.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

-se aprinde numai daca ai pachetul Audio 1 "bluetooth si comenzi telefon pe volan".

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Buna ziua, sunt nou pe forumul acesta si asta datorita achizitionarii noii masini, care este un Seat Leon 1.9TDI Stylance. Pe langa asta au mai fost adaugate doar cateva : 2 airbaguri spate, roata rezerva dim reduse, geamuri fumurii, audio 2 ( 8 boxe si comenzi audio pe volan ) si alarma volumetrica, culoarea masinii fiind rosu emocion. Tinand cont ca termenul de livrare este de 90 zile de la semnarea contractului as dori ca pana atunci sa ma familiarizez ( in lipsa ) cu masina din descrierile persoanelor care deja poseda una asemanatoare. Primele intrebari sunt : de ce roata de dimensiuni reduse ?! , cum se numara cele 8 boxe (se include si tweeter-ul ? ) , cotiera fata care parca nu am vazut-o in dotari desi asa ceva mi se pare un must have

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut,

Si felicitari pt masina! In primul rand livrarea nu va dura 90 de zile, ci mai degraba 2 luni... Roata are dimensiuni reduse ca sa ocupe mai putin din spatiul portbagajului, dar in primul rand pt ca producatorii sa mai ciupeasca cativa euro si sa reduca pretul masinii... O prostie imensa daca ma intrebi pe mine, dar asta e. Boxele sunt cum urmeaza: 4 mari la baza usii si inca 4 tweetere langa manerul de deschidere al usii => 8 boxe. Cotiera fata nu exista din fabricatie, indiferent de model si nu se poate monta decat dupa cumparare, ca accesoriu comandat de la dealer. Vezi in topicul de accesorii, se discuta acolo despre cotiera (cod de comanda, costuri, montare).

Cat mai multi km fara evenimente neplacute! :beerchug:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mersi frumos pentru urari. Asa am inteles pe aici ca de la Metrotehnica ar veni in 2 luni, in schimb eu am comanda facuta pe Dona Constanta ( maine ma voi duce sa vad sapt de fabricatie si tot dar cineva mi-a zis ca ar dura cam mult la ei ) alte sfaturi practice ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Alte sfaturi nu cred ca ar mai fi, fata de cele care s-au tot zis aici pe forum. Cat despre Dona C-ta... Nu vad de ce la ei ar dura mai mult (si inca cu 30 de zile) fata de orice alt dealer de la noi. Tot la Martorell Spania sunt facute toate, asa ca... :beerchug:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Felicitari pt alegere!

este posibil sa dureze un pic mai putin pana la mom livrarii,ei de obicei spun un pic mai mult.si la mine este aceeasi situatie,astept sa treaca timpul si sper sa ma sune mai repede.eu am comandat cotiera pt masina mea si este 874,55+67,00 manopera

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Incerc sa stiu cat mai multe despre ea , ca atunci cand voi intra in posesia ei sa pot spune ca imi cunosc masina. Sunt un mare fan al modelului inca de la aparitia initiala a acestuia iar Cupra R-ul m-a fascinat, la fel ca si acesta nou ( felicitari pentru achizitie ayss ).Cat despre alte acesorii faptul ca sunt in studentie si inca primul an abia daca mi-a permis sa reusesc sa iau tdi-ul si cu minim de optionale pe el . Trebuie sa mai astept pana la vara sa mai imi revin un pic si abia atunci sa incep sa il modific catusi de putin, jantele fiind o prioritate pentru ca cele Vega nu ma incanta deloc ..

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nu-ti face probleme,ai ce e mai important...masina,de restul accesoriilor ai timp.oricum masina e superba si fara prea multe pe ea.masina o sa o cunosti cand o vei avea si o vei conduce.si eu as vrea sa o cunosc din timp si sa ma obisnuiesc cu puterea ei,dar nu prea pot :icon_cool: cand ti s-a spus ca o vei avea si ce cul e?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

azi ma duc sa vad, dar un pic mai pe seara. ROSU Emocion este culoarea

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cum se numara cele 8 boxe (se include si tweeter-ul ? )

Da se includ si tweaterele la numaratoare!

Ai 2 boxe fata 2 boxe spate si la fel 2 tweatere fata si 2 spate!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut!

Multam de raspunsuri.

Totusi mai am o intrebare despre un subiect ce ma roade cu mult timp inainte a avea masina, si anume daca cunoasteti vre-un posesor de leon caruia i-a fost furata masinuta. Ma roade acest subiect pentru ca cel putin o jumatate de an trebuie sa mai tin masina sub cerul liber, si in fiecare dimineata merg cu inima indoita pana la locul unde am parcat-o cu o seara inainte. :lol:

Mi-as dorii sa nu cunoasteti o asemena persona, dar trebuie sa privim lucrulie asa cum sunt.

Numai de bine sa auzim despre "jucariile" noastre!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!