Jump to content

Modificari exterioare...


wabbit
 Share

Postare recomandată

triplele nu cred ca se desfac

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 588
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • phun

    58

  • DEY_tm

    39

  • Tracto

    25

  • taz21

    20

Top Posters In This Topic

Posted Images

@ keyafy: tripla de la golf 3 nu se desface in bucati nu poti sa schimbi doar sticla .. cat am fost la focsani am dar o tripla jos ca se aburea si m-am uitat la ea daca are gauri de aerisire, si m-am uitat si eu sa vad daca se da jos ca am vrut sa o curatz mai bine dar nu se poate. eu zic ca mai bine cumperi alta de la dez. sau cumperi un set nou Cu Leduri sau fara leduri :vaidecapulmeu: de acum depinde de buzunarul tau :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

bogmotorsport

@keyafy am eu niste tripe de pe g-ul meu la 1 mil le dau ca sa nu le mai tin pe dulap...semnalizarile sunt vopsite neagre...sunt vopsite de calitate... :rolleyes:

Modificat de bogmotorsport
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

la semnalizare ai tot vopsit??? adik semnalizare+fals+proiector??

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 months later...

Salut,

Stiti cumva unde pot gasi elemente de exterior ca si cele incercuite in imaginea atasata?

post-34550-1228381956_thumb.jpg

Multumesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cele de sus (de langa semnalizator) eu le-am gasit la un dealer de piese noi si SH (dezmembrari). Noi au fost 20 RON bucata. Ma gandesc ca si cele de jos se gasesc tot asa. Daca nu au pe stoc, sigur le aduc la comanda. Vanzatoarea mi-a spus ca de obicei astea se fura, din cauza ca se desfact foarte usor.

Sigur gasesti la orice magazin de piese pt automobile de import. Succes si :blink:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mersi,

O alta intrebare: a incercat cineva sa monteze faruri de ceata (altele decat cele standard pt G3) in locul stopurilor false de langa semnalizator? Eu am ramas fara un astfel de ornament (ori l-am pierdut, ori mi-a fost furat) si l-am dat jos si pe celalalt. De dragul simetriei :beerchug:

Modificat de Paul.Iasi
Nu mai da quote la mesajul anterior!
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut,

Stiti cumva unde pot gasi elemente de exterior ca si cele incercuite in imaginea atasata?

Aici

Nu stiu la noi de unde le poti lua. Cauta pe cineva care aduce piese de tuning.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@Robert S Scuza-ma, am inteles gresit. Credeam ca vorbesti de cele normale, stock, nu de cele din poza. Credeam ca te referi la cele care vin din fabrica in acele locuri. Scuze. Prize de aer ca in poza nu stiu unde poti gasi.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mersi,

O alta intrebare: a incercat cineva sa monteze faruri de ceata (altele decat cele standard pt G3) in locul stopurilor false de langa semnalizator?

daca la acestea te referi, se poate .Nu stiu de unde ca io asa am luat-o.

post-35058-1228578461_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

FK face asa ceva, si banuiesc ca or mai fi si altii.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

gasisem si eu asa ceva pe un site la nemti. erau in jur de 300 E(preturi de acum un an-poate au mai scazut intre timp). probabil erau si de calitate. mi s-au parut mult atunci, dar nu stiu ce sa zic pt ca daca fac o comparatie cu o lampa de ceata care in germania costa 40-50 E... dar la noi se gasesc si made in turcia si probabil mai ieftine.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 10 months later...

Salut !

As dori sa-mi inegresc stopurile si semnalizarile din fata sa arate ca in poza de mai jos.Ce imi recomandati sa aplic ca sa iasa cat mai aproapiate de cele din imagine?

Folie sau spray special ?

post-31559-1255456780_thumb.jpg

post-31559-1255456780_thumb.jpg

Modificat de ByZ
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

cred ca mai bine spray deoarece le poti innegri mai mult sau mai putin, in functie de cum doresti

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu am folosit spray de la Dupli-color pt. innegrire stopuri si au iesit bine.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

eu unu sugerez folia

se gaseste folie pentru triple foarte inchisa daca vrei, si daca e sa se ia cineva de tine poti sa o dai jos imediat

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pune-ti folie inchisa ca sa nu se mai vada nimic prin ea. :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Triplele le am fumurii.Sunt hella originale asemanatoare cu cele de pe GT doar un pic mai inchise.Ma intereaseaza doar semnalizarile din fata si ornamentele de langa ele.Banui ca pe ornamente pot sa pun folie 5% transparenta si asa nu se aprind ^ ^.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ti-am zis, semnalizarile le poti face cu spray. Am mai multe poze pe topicul cu masina mea.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pai eu mi-am facut ata stopurile cat si semnalizatoarele si ornamentele din bara fata ...cu spray si mi-au iesit bine..cel putin mie imi plac (poti sa te uiti daca vrei la mine unde am descrisa masina ca am ceva poze)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 weeks later...

Intrebare:Se potriveste buza/fusta de la bara fata de pe vento pe golf3?As vrea sa o schimb...

ca in poza...

Vento_Jetta_3.jpg

ps:si daca stie cineva sa imi zica cum se de jos de pe vento...ce imi trebuie...

Modificat de _seby_
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu se potriveste. De scos, se trage catre inainte de fiecare segment in parte

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!