Jump to content

Golf IV Edition


eu
 Share

Postare recomandată

Asa cum scrie in semnatura, am un Golf IV EDITION. Stie cineva de ce se numeste asa si prin ce difera de cele "normale"?

Toti prietenii ma intreaba si nu stiu ce sa le raspund.

Multumesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 years later...
Asa cum scrie in semnatura, am un Golf IV EDITION. Stie cineva de ce se numeste asa si prin ce difera de cele "normale"?

Toti prietenii ma intreaba si nu stiu ce sa le raspund.

Multumesc.

Daca ai aflat raspunsul spunemi-l si mie pls

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Administrator

GJ-01-LAU si Sergiu.B.

Intre ultima postare din topic si posturile voastre sunt 4 ( patru ) ani ! :icon_thumleft: :D

Ati remarcat asta ?

Credeti ca mai este disponibila informatia respectiva ?

In ultimii 4 ani s-au intamplat destule lucruri ( unele neplacute ) pe forum , inclusiv pierderea unor date si informatii .

Aici gasiti date despre TOATE variantele de Golf IV .

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

10x ! acu am obs faza cu 2004 :) nu mi-am dat seama sry (sunt nou aici)

Modificat de Sergiu.B.
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu am observat o chestie .. bordul parca e putin diferit la edition fata de modelul obisnuit ..si anume forma consolei e putin altfel.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ai observat gresit.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 year later...

Pai Edition-ul este printre ultimele variante aparute, alaturi de Jubileum. Eu mi-am luat-o nou-nouta de la Porsche Hungaria. De fapt nu e nimic deosebita, e mai slab echipata. A mea de exemplu nu are geamuri electrice, are clima manuala...ce e mai interesant sunt stopurile fumurii, cercurile de la turometru si vitezometru argintii....si cam atat.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nu stiu daca edition-ul e printre ultimele aparute , am tot edition si are geamuri electrice , oglinzi electrice , ac si stopuri fumurii , dar nu am inele argintii la ceasuri . chiar nu cred ca edition-ul are ceva dotari mai deosebite , cred ca e doar o denumire

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Edition este printre ultimele modele aparute? nu stiam :| al meu este Edition din 2001, deci nu cred ca ar fi printre ultimele modele. se mai adauga la lista si jante cu cauciucuri standard /16.

Multumesc!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

da , scrie pe prag edition :D , oricum nu stiu cat de relativa e chestia cu dotarie , al meu e 2001 , si am un vecin care e tot edition si are climatronic , in loc de ac , si are si bc , eu raman la parerea ca e doar o denumire

Modificat de mese_adi
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am si eu un "Special" si as dori sa stiu si eu ce inseamna mai exact aceasta denumire. Sau un site in care sa vedem clar diferentele dintre aceste variante. Am intrat pe site-ul ala dar e in germana si nu inteleg o boaba :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

La mine scrie SPECIAL :D si are urmatoarele optiuni: 4 geamuri electrice, BC, 4 airbag-uri,oglinzi electrice incalzite cu nuanta albastra, buton ESP, geamuri putin inchise la culoare ( un negru sensibil ), AC etc. Am un prieten cu un Golf 4 din acelasi an ca si al meu cu aceleasi dotari numai ca scrie pe prag EDITION

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si eu am EDITION din 2001. De fapt pe brief scria Decembrie 2000, scoasa 2001.

A mea are AC manual, stopuri fumurii, jantele au fost de 14 cu anvelope 175/80, oglinzi electrice si incalzite, geamuri electrice si fata si spate, radio-casetofon original Alpha tapiterie neagra cu gri pe centru, scrie Edition pe pragurile din fata si pe cele din spate am doar dungile alea albe, am ESP.

In germana pentru Golfurile 4 din 2000-2001 scrie asa:

Aussenausstattung

* Stahlr

Modificat de GeoB
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Zentralverriegelung = inchidere centralizata

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

din cate inteleg e vorba de o generatie ( cca 1 an calendaristic ). EDITION ul meu are proiectoare, 4 geamuri electrice, climatronic, CB, pachetul comfort, geamuri electrice, 4 airbag-uri,oglinzi electrice incalzite cu nuanta albastra, ESP, geamuri cu nuanta albastra. Sunt cred eu cele fabricate la finele lui 2000 si inceputul lui 2001 indiferent de dotari

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Al meu are : 4 geamuri + trapa electrica, comenzi pe volan, scaune recaro incalzite, cerculete cromate pe ceasurile de bord + un kit de aluminiu pe cateva piese de plastic (rama de la bord, manere usi ...), stergatoare de faruri, klimatronic (nu dublu kilmatronic cum pretind uni ca au asa, ceva nici nu exista pe golf 4 ), Navigatie originala color MFD (MultiFunctinalDisplay)+magazie 6 CD uri+, piele pe : volan, manson schimbator si maneta frana de mana. Deci toate dotarile care ar putea exista pe un golf 4 (bineinteles de fabrica nu cu modificari anterioare), inca nu am vazut vreun golf 4 care sa aiba cv in plus la dotari, infara de piele pe scaune (pe asta nu o am dar eu nu o consider o dotare) si cica ar fi Highline Plus

Oricum nu am prezentat toate astea aici ca sa ma laud ci doar sa va spun ca denumiriile astea (EDITION, SPORT, Highline, si multe altele) vin ori de la dotari ori de la lotul de fabricatie

post-44400-1238866993_thumb.jpg

post-44400-1238867256_thumb.jpg

Modificat de jhonny08
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

... inca nu am vazut vreun golf 4 care sa aiba cv in plus la dotari, infara de piele pe scaune (pe asta nu o am dar eu nu o consider o dotare) si cica ar fi Highline Plus

Mai sunt opționale la mk4 care nu se află pe mașina ta, un exemplu care

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

eu am zis ca nu am vazut nu ca nu ar fi , si oricum cutia tiptronic este o ''dotare a motorului'' :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

eu am un golf hatchback din 2000 cu urmatoarele dotari:abs,jante pe 16,geamuri electrice,oglinzi albastre incalzite,volan piele,schimbator piele,frana de mana de piele,4 air-baguri,cheie briceag,alarma,geamuri negre.ce varianta de golf este?pe acte scrie golf 25 edition

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Salutare!

Pentru Jhonny08

Vreau si eu neaparat un player ca al tau, deoarece pe al meu deocamdata am casetofonul original si na... la ora asta nu mai asculta nimeni casete!

Se aude ok de auzit, nimic de zis... dar mi-ar placea navigatie cum ai si tu...

Daca are cineva asa ceva si este imteresat sa o vanda, ori aude de asa ceva, il rog sa ma anunte!

Multumesc anticipat!

Modificat de Hylander
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!