Jump to content

Conectivitate Bluetooth OEM


porky
 Share

Postare recomandată

nu, nu iti afiseaza acest modul - este prea vechi.

si nu cred sa ai suport media, pe acest model - nu am verificat, dar nu cred.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nici eu nu sunt sigur ca are suport media, nu am gasit date despre modul dar unii care vand modul asemanator zic ca are suport ad2p.

As mai avea o intrebare, tel se conecteaza f usor si rapid, in momentul cand ma suna pot raspunde doar de pe telefon, se poate sa folosesc unul din butoanele de pe rcd ca sa raspund?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ladislauandrei

buna seara as avea o intrebare am un passat din 2007 cu suportul acela pe bord pentru adaptor bluetooth si un RCD 510 pe care am optiunea BT Audio , daca cumpar un adaptor din acela cu ecran  o sa pot asculta muzica prin bluetooth in masina? am cumparat de la cineva de pe olx ve weekend o sa imi ajunga doar ca nu stiu daca va functiona atasez si doua poze cu masina si adaptorul ce lam comandat 

bluetooth-touch-adapter.jpg

20170224_144810.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Dar masina are modul bluetooth...cablaje...ca nu ai specificat,Nu e deajuns doar adaptorul... 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ladislauandrei

Are cablaj are acel modul sub scaunul din dreapta

Modificat de ForceTurbo
Quote la postul anterior. Atentie, se sanctioneaza!
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ladislauandrei

Asta e modulul de sub scaun

20170621_073113.jpg

Modificat de ForceTurbo
Quote la postul anterior. Atentie, se sanctioneaza!
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

in teorie, da.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ladislauandrei

Mia ajuns modulul pot sa sun merge bluetooth audio de pe rcd 510 nu il pot accesa iar cand scot cheia din contact rcd ul se opreste iar adaptorum nu si daca incui masina si astept nimic tot activat ramane ce e de facut trebuie oare sa ii fac ceva cu vcds ul?

20170621_200228.jpg

Modificat de ForceTurbo
Quote la postul anterior. Atentie, se sanctioneaza!
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

normal ca nu il poti accesa de pe RCD...deoarece este un modul vechi, nu stie acest lucru - de ce crezi ca are nevoie de acel adaptor cu afisaj separat ?

Ai incuat masina - si ai asteptat un timp, sa vezi daca il opreste ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ladislauandrei

Am incuiato si am stat 15 min si el tot activat a ramas pe bord

Modificat de R_a_z_v_a_n
Renunța la Quote.
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ce cod are adaptorul? Si ce versiune hw sw?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ladislauandrei
On 22.06.2017 at 8:45 AM, F l o r i n said:

 

Asta e adaptorul opresc tot scot cheia din contact incui masina si el tot aprins ramane nu stiu ce sa ii fac

IMG-20170620-WA0001.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Incearca un update de soft al adaptorului.

Stii cumva ce modul can are masina?

Modificat de spido
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ladislauandrei

Ma conectez cu vcds ul ii dau update din adaptor si scrie sa conectez calculatorul cum trebuie facut updatul?? Canul e cu terminatie E iar modulul de sub scaun e pun o poza sa vezi

20170621_073113.jpg

Mam gandit si eu la un update dar nu stiu cum trebuie sa fac as fi recunoscator daca mar ajuta un coleg ms mult

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu se face update cu vcds.Cu VAS,Odis,etc..si trebuie sa ai fisierul de update..

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...
Ivanoiu Florin

Buna ziua. Am un Passat B6 confortline. Ecranul dintre ceasuri din bord este rosu si mare. Am un rcd 510. Sub scaunul pasagerului am unitatea bluetooth 3c0035729 E. Cand apas phone imi trece pe mute. daca schimb unitaea bluetooth mai trebuie sa fac si alte schimbari. Va rog frumos sa ma ajutati. Multumesc frumos. Si mai am o intrebare. In bord in spatele rcd 510 in afara de mufa de alimentare si mufa radio mai este o mufa visinie. Pentru ce este aceasta?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

AI cumva si adaptor in bord?

Se schimba unitatea bt, va fi nevoie de facut mici modificari la cablajul de pe masina.La 510 ai 2 conectori de antena si conectorul patrat ISO.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

23 hours ago, Ivanoiu Florin said:

Buna ziua. Am un Passat B6 confortline. Ecranul dintre ceasuri din bord este rosu si mare. Am un rcd 510. Sub scaunul pasagerului am unitatea bluetooth 3c0035729 E. Cand apas phone imi trece pe mute. daca schimb unitaea bluetooth mai trebuie sa fac si alte schimbari. Va rog frumos sa ma ajutati. Multumesc frumos. Si mai am o intrebare. In bord in spatele rcd 510 in afara de mufa de alimentare si mufa radio mai este o mufa visinie. Pentru ce este aceasta?

Daca doresti una cu afisare pe radio/BC, costul modulului bluetooth o sa fie destul de mare. Cam ce buget aloci acestei modificari ?

Daca doresti varianta low, numai voice/sunet - atunci gasesti si unele mai ieftine

Daca ai RCD510 Delphi (China) nu iti va afisa nimic pe el, din pacate

Modificat de F l o r i n
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

salut. Detin un Passat B7 cu RNS510 si momentan am un modul BT premium 5N0 035 730 D, care functioneaza foarte bine atat cu telefoane cu Android cat si cu iphone. Singurul minus e ca nu am id3 pe bt audio streaming si nici comenzile pe volan nu pot controla muzica de pe telefon. Ma gandeam la un upgrade - un modul care suporta AVCRP.

Stie cineva daca 7P6 035 730 J e ok? si daca ar merge plug & play cu cablajul existent? 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da,e ok 7p6...J.Stie Avrcp,poti folosi comenzile insa...nu cu orice telefon.In functie de versiunea avrcp din telefon e posibil sa nu mearga.Testat personal un Sam S4,S6,sunt ok,afiseaza melodiile/poti folosi comenzile.Un Asus Zenphone Laser 2 nu afiseaza/nu merg comenzi desi e un tel relativ nou.

Cablajul e acelasi,plug&play.

Modificat de spido
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Riscant, intr-adevar. Am un OnePlus 5 cu Bluetooth 5.0

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Doar testind...poti afla,din pacate.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

On ‎5‎/‎26‎/‎2017 at 14:55, cridaia a scris:

Am nevoie de ajutorul vostru va rog....

Am un coleg care are ceasuri rosu albastru și minidot,  cu modul Bluetooth 3C0 035 729E ... cu ce modul trebuie schimbat ca sa fie compatibil cu ceasurile și sa meargă pe iPhone și Samsung ?

 

On ‎5‎/‎26‎/‎2017 at 15:12, spido a scris:

1K8035730 fara afisare agenda pe RNS/RCD sau 5k0035730/7P6035730 cu afisare.

Aveti idee daca trebuie schimbat ceva si la cablajul de legatura ? .....masina e dotata si cu cradle pe bord, insa nu stiu sigur daca are si microfonul.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Manuel N. a deschis acest topic

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!