Jump to content

Golf 5 1,6 GT Sport


mimih

Postare recomandată

Eeee, daca ar fi dupa noi, am face masinile boboc intr-o zi, dar dupa aia ne-am plictisi.

Link către comentariu

Asa e! Sunt foarte curios cum arata si mai ales cum suna (in masina) proaspatul HU! Am comandat pentru portierele din spate un kit de boxe Magnat Edition 216 de la Conrad.de....ca nu auzea prea bine cel mic muzica:)

Link către comentariu

Si pe mine m-a batut gandul sa montez alte boxe - insa, inainte de a le comanda, am "probat" RNS510-le (inainte aveam RCD300, fara mp3, etc).

Diferenta e enorma. Se aude mult mai bine, mult mai tare, mult mai clar.

Incearca, totusi, sa vezi ce si cum cu boxele stock. Poate te scutesti de o cheltuiala, si redirectionezi fondurile catre altceva :)

Link către comentariu

Nu e o problema suma pentru boxele din spate. E oferta:) la Conrad! Cred ca nici cele Oem nu costa atat de putin...iar Magnat...e Magnat.

Am Instalat HU RCD 510...mirific:)

Multumesc celor care m-au facut sa ma razgandesc si nu am luat o chinezarie! Chiar daca nu am Navi, bluetooth....whatever...imi pun eu si de alea:)

Urmeaza Depo OEM Look H7!

 

post-115910-0-00514500-1368208852_thumb.

post-115910-0-23066100-1368208882_thumb.

post-115910-0-16715500-1368208965_thumb.

Link către comentariu

cat a costat?

 

e vreo diferenta in functie de echiparea lui (gen navi, bluetooth sau tv)?

Link către comentariu
vali_devill

dap,alea le gasesti pe rns nu pe rcd...blushtutz se mai pune si pe rcd.brgds

Link către comentariu
Publicat (modificat)

:)Tv-ul in masina e de o inutilitate maxima:) Mi se pare ca poate fi asociat doar cu un sofer cu burta si cu lant de aur gros.

La Rcd 510 poti adauga un modul de bluetooth si cam atat. Am vazut totusi si ceva totoriale despre unele situatii in care s-a adaugat navigatie. Mi se pare ca mai poti pune si o cutie multimedia (care poate juca rol inclusiv de modul bluetooth) dar nu vreau sa vorbesc prostii.

Apropo, culmea e ca pentru raposatul Rcd 210 am confectionat un cablu Aux-in care nu a functionat desi am incercat inclusiv codari cu vagcom...unii useri mai vechi stiu cat i-am batut la cap cu problema asta....pe Rcd 510 Aux-in e activ desi acum nu imi mai trebuie:)

 

PS: pentru cei nedumeriti de capacitatea maxima a SD-cardului care poate fi folosit pe Rcd 510, eu cred ca merge pana la 32 GB. Eu am unul de 16 GB si il citeste fara probleme. Spun asta pt ca am vazut ca unii zic ca citeste maxim 8 GB. Bine, eu daca am un card de 2...citeste maxim 2:)))

Modificat de mimih
Link către comentariu

tot nu ne-ai spus de unde l-ai luat si cat a costat? :D

Link către comentariu

Primele modele de RCD citeau doar 2 sau 4 Gb. Asta s-a rezolvat insa la modelele urmatoare.

Exista o cutiuta de pe la chinezi prin care puteai sa pui un iGo si sa-l controlezi total de pe touch-screen-ul RCD-ului 510, exista si pe forum un thread legat de asta, dar implica desfacerea aparatului si nu stiu daca merita. Bluetooth merge daca iei un kit OEM si, in functie de kit, ai control de pe aparat.

E cam 900-1.000 de lei unul pe piata, unele mai scumpe, altele mai ieftine.

Link către comentariu

@Razvan_911 ai PM.

 

Daca implica astfel de lucruri (gen desfacerea aparatului), nu se pune problema:)..NU se face. Prefer sa il schimb cu un RNS 510. Dar, cum pentru RNS ai nevoie de asemenea de modulul bluetooth OEM, eu cred ca doar pentru navi - nu se justifica suma in plus. E parerea mea! (am mai discutat noi despre asta). Pana una alta, sunt satisfacut ca nu mi-a papat bacteria peste noapte (am dormit emotionat:))...

Link către comentariu

Nu ai nevoie de modul bluetooth pt RNS ci doar de aparat in sine si antena gps.

Link către comentariu

Mersi, asta nu o stiam:). Inseamna ca e profitabil. Antena o am deja.

Link către comentariu

Daca vrei bluetooth ai nevoie de modul, daca nu vrei, nu ai nevoie. :)

Oricum, modulul este acelasi si pentru RCD si pentru RNS, asa ca poti sa-l iei acum si daca simti vreodata nevoia de navigatie iei doar aparatul. Restul, pentru ca ai zis ca ai antena, se potriveste perfect.

Link către comentariu

Despre ce antena gps ii vorba? Eu am crezut ca ii nevoie de modul, cablaje, microfon...si eventual suportul.

Nu ai nevoie de modul bluetooth pt RNS ci doar de aparat in sine si antena gps.

Sent from my GT-I9100

Modificat de sebip
Link către comentariu

Momentan folosesc un parrot mini kit slim - l-am prins pe parasolar la sofer si merge foarte bine.

Link către comentariu

Despre ce antena gps ii vorba? Eu am crezut ca ii nevoie de modul, cablaje, microfon...si eventual suportul.

Ca sa mearga navigatia ai nevoie de antena GPS. Pentru bluetooth ai nevoie de ce ai scris tu, nu are treaba antena GPS cu bluetooth-ul.
Link către comentariu

Nu dragute, ci superbe! La cat te-au ajuns cu tot cu transport?

Link către comentariu

Inca nu au ajuns acasa...230 euro total. Bine..plus manopera de montaj, cat o mai fi la service ca eu nu ma bag sa dau bara jos. Saptamana asta o sa se termine si povestea asta:)

Link către comentariu

Bravo, felicitari pentru achizitie!

Nu e deloc greu de dat bara jos, doar suruburi de jur-imprejur.

Link către comentariu

Le poti pune si fara sa dai bara jos...un pic de indemanare si rabdare.

Sent from my GT-I9100

Link către comentariu
Publicat (modificat)

Pai ma gandesc ca e totusi ceva de munca:) dupa experienta cu puddle lights prefer sa privesc cum altul face treaba. Sa le vad si pe astea sus, kitul xenon la locul lui si putina frana:)..ne pregatim de mare:)!!



Le poti pune si fara sa dai bara jos...un pic de indemanare si rabdare.

Sent from my GT-I9100

Neh......m-am facut comod:)

Modificat de mimih
Link către comentariu

Nu merge ca la bara normala, sa scoti bandoul, e diferit, nu merge fara sa dai bara jos.

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!