Jump to content

Golf MK6 TSi 122cp


redeye

Postare recomandată

Pacat ca nu i-ai facut si o intaritura daca tot erai la capitolul sudura.

Nu m-am gandit, nu stiam cum sa o rezolv mai repede ca tocmai acum aveam cea mai mare nevoie de masina.

 

cw65.jpg

Link către comentariu
  • 5 weeks later...
  • Replies 629
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • redeye

    252

  • The_Ego

    73

  • TDR

    32

  • Wiki

    28

Top Posters In This Topic

Posted Images

Intre timp am renuntat la folia galbena de pe proiectoare, am aplicat 3 straturi de lac pe folia de pe stopuri (acum arata super bine), si am ceruit-o.

 

846f.jpg

 

ivb8.jpg

 

4rph.jpg

Link către comentariu
  • 2 weeks later...

Dupa o plimbare pe litoral, m-am gandit ca merita un cadou, asa ca am cumparat mult doritul eleron OEM de gti.

 

Urmeaza sa fie vopsit si montat. Apropo, are cineva schema de montare, sau un link de pe forum unde este explicat montajul? Parca m-as baga sa-l pun eu ca nu pare greu.

 

bqaf.jpg

4ei4.jpg
 

Link către comentariu

Scoti stopul vechi, pui suportul pe masina cu adeziv/silicon de parbriz, legi mufele pt stopul nou si duza, pui lipici pe interiorul spoilerului nou, doar in capete, clipsezi spoilerul, lasi sa se usuce 5-6 ore.

48h nu o speli si 12h nu depasesti 100km/h.

Bafta!

Link către comentariu

Mersi mult, ma gandeam eu ca nu are ce sa fie greu.

 

 

Intai trebuie sa-l vopsesc si tare mi-e frica de diferenta de nuanta. Sper sa nu fie probleme.

Modificat de dudu
Nu mai da Quote mesajului anterior! Citeste si respecta Regulamentul! Mersi
Link către comentariu

Cu placere! Vezi ca suportul din interior se si clipseaza in locul vechiului stop :) uitasem sa mentionez.

Link către comentariu
  • 2 weeks later...

app daca tot te duci sa-ti vopsesti eleronul, scoate emblema si vopseste-i interiorul la culoarea caroseriei ! 

Link către comentariu

Exista sticker in culoarea vopselei, am avut eu, se comanda din state. Este 95% la fel ca vopseaua.

Link către comentariu

cu multa rabdare, dar tot ai sanse sa se crape pe margine... are 4 cleme jos si 4 sus, trebuie sa fac pargie din eleron, cu o surubelnita, ce e indicat sa fie invelita intr-o carpa...

Link către comentariu

Eleronul l-am vopsit deja (chiar foarte bine), asteapta doar sa fie montat pe masina. La sigla m-am tot gandit si eu ce sa ii fac, ori in culoarea masinii, ori glossy black. Se desface semnul VW de plastic? Sau trebuie izolat pt vopsire? Nu-i de mare efect treaba, dar macar sa fiu eu impacat :D.  Sticker nu stiu daca merita, ca la aceiasi bani il vopsesc ... Eventual daca e un group buy.

post-106003-0-84887200-1377435638_thumb.

post-106003-0-15454000-1377435645_thumb.

Modificat de redeye
Link către comentariu

Eu ma refeream la spatiul din interiorul siglei sa fie in coloarea masinii, si dupa emblema neagra :)) grija mare cand scoti emblema, trebuie scoasa fiecare clema pe rand, altfel o vei rupe.

Link către comentariu

sigla se scoate simplu, folosesti o surubelnita dreapta mica in partea de jos, ca si cand ai deschide portbagajul... eu am scos-o de cel putin 10 ori pana acum si nu am rupt nimic

 

Operatiunea e de efect daca masina e deschisa la culoare, altfel...

Modificat de GabiB77
Link către comentariu

uita'te la mine la postari am un exemplu sa'ti faci o idee, daca vrei 

Link către comentariu

Masina a fost destul de rasfatata zilele astea. Am montat faruri Depo cu lupa, asemanatoare cu cele OEM xenon. Am pus sus si eleronul pe care il aveam deja de ceva timp.Acum urmeaza xenonul pe lupe (momentan merg cu osram night breaker).

post-106003-0-05265400-1377981191_thumb.

post-106003-0-38191800-1377981191_thumb.

post-106003-0-72523200-1377981191_thumb.

post-106003-0-98734600-1377981191_thumb.

post-106003-0-24739900-1377981192_thumb.

Link către comentariu

Arata foarte bine cu noile faruri. Daca ii pui si stopurile led o sa fie bomba :)

Link către comentariu

Intr-adevar stopurile led lipsesc din peisaj :D... Or sa vina si ele clar, iar abea atunci o sa fiu multumit. Si dupa desigur povestea poate continua cu un bodykit gti/r/r-line :))....

 

Le-am gasit si pe ele aceiasi marca Depo (cele mai bune AM) la 279E.

rv39adlrc.jpg

 

--------------------------------------------------------------------

 

Momentan vreau sa pun ceva ca lumea pe lupe! Cu bec H7 normal se vad groaznic.!

 

Cunoasteti o persoana care a mai facut asa ceva, cu instalatii bune (Philips), si sa le si regleze ca la carte? (colegul guesswh0 a facut asta la masina lui, dar din pacate nu a mai intrat de mult pe forum)

Daca tot am dat banii pe ele, sa profitam la maxim :D.

 

kq1g.jpg

Modificat de dudu
Nu mai da Quote mesajului anterior! Citeste si respecta Regulamentul! Mersi
Link către comentariu

De curiozitate, cat au costat? Se vand intr-o veselie faruri pe eBay cu ~200€..si chiar daca mai trebuie niste maruntisuri ca sa fie totul ca la carte, eu zic ca nu se compara.

Bafta cu masinuta!

Link către comentariu

De curiozitate, cat au costat? Se vand intr-o veselie faruri pe eBay cu ~200€..si chiar daca mai trebuie niste maruntisuri ca sa fie totul ca la carte, eu zic ca nu se compara.

Bafta cu masinuta!

Le-am prins la reducere, 236.81E. Si eu zic la fel ca merita, mai ales ca-s Depo (chiar se apropie de cele originale ca si calitate fata de altele,vorbind din experienta). Acum ma mai costa pana in 100E xenonul. Si am scapat la 1/3 fata de cat costau cele originale.

Link către comentariu

Noaptea cum bat?

Am avut ocazia sa le vad in actiune pe masina lui guesswh0 si nu mi s-au parut ca bat prea ok. Nu bateau mai deloc in lateral din cate imi amintesc.

 

Oricum e un pret bun daca sunt de calitate (fara sa faca condens, sa ofere o iluminare cel putin ca cea stock cu halogen, sa se poata regla bine).

Modificat de The_Ego
Link către comentariu

Noaptea acum bat urat pentru ca lupa e pt xenon si nu se impaca deloc cu halogen normal.

 

 

Acum astept sa gasesc un service bun sa montez xenon in ele. Probabil daca sunt reglate bine si o instalatie Philips se vor vedea bine. (din cate stiu colegul de care zici nu are philips ci una no-name- parca asa zicea pe topicul lui).

Modificat de dudu
Nu mai da Quote mesajului anterior! Citeste si respecta Regulamentul! Mersi
Link către comentariu

Nu are treaba ce fel de xenon e atat timp cat sunt de aceeasi putere si aceeasi temperatura. Lupa este cea care imprastie lumina in final si ea iti da vizibilitatea.

Sper sa fie o lupa de calitate si sa nu ai probleme.

Link către comentariu

Nu exista instalatie xenon after-market Philips, ci numai chinezisme, dar daca iti cumperi o instalatie cu balast slim can bus de 4300 sau 5000k nu o sa ai probleme cu ea. Eu am tot faruri Depo pe masina cu xenon de 6000k si noaptea imi lumineaza uniform drumul, si cel mai important fara ai deranja pe ceilalti paticipanti la trafic.

P.S.: La colegul de forum Alex Jaf gasesti instalatii xenon AM de calitate si cu montaj inclus.

Link către comentariu
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!