Jump to content

Golf MK6 TSi 122cp


redeye

Postare recomandată

Mai greu e la cei cu motor diesel, acolo se murdareste repede.

 

Daca are DPF masina nu prea se murdareste  :D

Link către comentariu
  • Replies 629
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • redeye

    252

  • The_Ego

    73

  • TDR

    32

  • Wiki

    28

Top Posters In This Topic

Posted Images

@ tdr: la tsi se murdaresc repede daca ai dsg.

Link către comentariu

Ati avut dreptate in legatura cu ornamentele de toba! Chiar se murdaresc imediat :)) !

 

Cam asa arata dupa numai 6 zile.

 

ds2c0010.jpg

Link către comentariu
Publicat (modificat)

Masina mea a avut parte de un detailing ca la carte in interior !

 

Acum am recapatat bejul acela superb al interiorului.

dsc0131ku.jpg

dsc0129wf.jpg

dsc0121dd.jpg

dsc0134fz.jpg



dsc0135zl.jpg

dsc0128yq.jpg
 

 

 

Toata treaba s-a intins pe 3 zile pentru ca a fost intrerupta de o mica escapada la mare de 1mai :)) (plecat dimineata-intors seara)...

20130501195812.jpg

Modificat de redeye
Link către comentariu

@ nota 10 .tu l ai realizat?dc da ....ce produse ai folosit...

Modificat de guesswh0
Link către comentariu
Publicat (modificat)

Am folosit diverse produse Turtle Wax, dar nu asta-i secretul :D... ci rabdarea

 

 

Am pierdut cam 10 ore, dar chiar a meritat...Pe langa efectul vizual, are un miros foarte placut...

Modificat de dudu
Nu mai da Quote mesajului anterior! Citeste si respecta Regulamentul! Mersi
Link către comentariu

You missed a spot dar arata bine in rest.Cu ce ai sters fetele de la usi?

Link către comentariu
Publicat (modificat)

Despre care spui? Tot ce  e posibil

Modificat de dudu
Nu mai da Quote mesajului anterior! Citeste si respecta Regulamentul! Mersi
Link către comentariu

Coltul din dreapta al scaunului pasagerului.

Nu mi-ai raspuns la intrebare..

Link către comentariu
Publicat (modificat)

Asa a iesit in poza, dar in realitate nu e nimic. La produse nu pot spune exact numele ca sunt la garaj, iar garajul e departe, oricum le-am spalat tot cu solutia cu care am spalat si tapiteria.

 

 

Am gasit ulterior ceva f bun, si cred ca data viitoare o sa iau

 

http://chemicalguys.ro/37-lightning-fast-extractor-de-pete-de-pe-covoare-si-tapiseriesolutie-de-curatare-si-eliminare-a-petelor-.html

 

Te scuteste si f mult de munca

Modificat de dudu
Nu mai da Quote mesajului anterior! Citeste si respecta Regulamentul! Mersi
Link către comentariu

Cum se prezinta  Marea noastra draga?

 

Like ptr poze :icon_thumleft:

Link către comentariu

super tare ! era fain daca aveai si niste poze de inainte ! in gl este un centru detailing ca pret este undeva la 10 lei sezut  , 10 lei spatar / scaun curatire cu aburi . cam cum , ce fel si ce ai folosit si in ce fel  ?  la mine deja dupa 1 an si jumatate scaunul  pasager parca ar fi mancat de caine , parca ar fi dormit un caine pe el si parca mi s-au urcat caii pe el ... :)) rad eu rad dar rad degeaba .. m-au apucat crizele cand am vazut .. 1. e murdar ca dreacu 2. e agatat partea din fata jos ( cred ca prietena sau bunicasa ca am luat-o o data in fatza si am zis ca fac stop cardiac cand am vazut ) 3. mai nou am vazut ca si pielea de pe acelasi scaun de pe spatar ( pe laterale am piele ) este piscata ar vreo 2 puncte cam de 1 mm diametru  lipsa... tampesc... scuze pt offtopic si daca stie cineva un remediu ? :)) (am vazut pe e-bay interior pt a mea 1200 euro complet 

Link către comentariu
Publicat (modificat)

Inca o treaba buna facuta golfanei!

 

Schimbat ulei si toate filtrele. Am luat exact ce este mai bun pt ea.

 

Filtrele erau intr-o stare de toata rusinea  :)) ... se vede ca merg cu ea prin bucuresti

 

20130510182742.jpg



20130510160907.jpg
 

Modificat de redeye
Link către comentariu
  • 1 month later...

Nici nu am schimbat bine uleiul, ca am fost nevoit sa o fac iar :tuktuk: . Asa ghinion mai rar (nu facusem decat cateva sute de km cu el).

 

M-a mancat undeva de am iesit pe ploaia aia cu masina si fiind apa mare pe sosea (~15 cm) nu am vazut un capac de canal. L-am calcat cu roata dreapta si mi-a tras-o drept in baie de ulei :D . Norocos de fel.

 

S-a aprins imediat becul in bord, m-am prins, am tras-o pe dreapta (in râu as putea zice, ca era apa mai sus de glezna) sa nu fac si alte belele si dai si suna dupa ajutor. Am tractat-o drept la service chiar daca era duminica.

 

Baie ulei sparta, alt ulei, si am schimbat si filtrul de ulei preventiv.

 

Totusi sa zicem ca am avut putin noroc realizand isprava, ca daca mergeam un minut fara ulei faceam paguba de multe zeci de milioane. Asa am scapat cu 700 lei (baia a fost sudata la un service profesional).

 

Dupa toata povestea, am zis ca merita o baie scurta la exterior.

 

Concluzia: suspensie sport...obligatoriu scut metalic...va urma si el maxim pana la iarna

 

Cateva poze de azi...(nu am cu baia de ulei sparta)

 

7ndj.jpg

kbpm.jpg

amkt.jpg

l6hy.jpg
 

Modificat de redeye
Link către comentariu

Ah ce urat arata , dar asta este se mai intampla si evenimente neplacute . Bafta la reparatii iar data viitoare casca ochii mari 

Link către comentariu

Pff.. nasol.. :( poti sa.i casti dar daca "stradele e cascade"

Link către comentariu

Monteaza un scut.. si eu era sa o aranjez de cateva ori.Nu inteleg de ce nu ai schimbat baia si ai stat sa te complici cu sudura in argon.

Link către comentariu

Pentru ca nu vroiam  aftermarket, si pe original era f scump, chiar nu merita. E facuta cum trebuie asa.

Modificat de dudu
Nu mai da Quote mesajului anterior! Citeste si respecta Regulamentul! Mersi
Link către comentariu

Mie nu prea imi place cum arata sudura aia acolo, nu in sensul ca este inestetica dar nu pare prea profi. 

 

Cu scutul e cu dus si intors din cauza ca o sa fie si mai joasa din cauza scutului.

 

Cat costa o baie originala?

Link către comentariu

OEM 200eur , pe producator aprox 100 eur.

Eu si acum regret  ca nu am putut pune scut..

Link către comentariu

Cam asa era, ieseam dublu la pretul final ~14mil, si lucrarea poate pare neglijenta dar nu e. Eu am ales sa nu mai fie polizata si aranjata. Nu regret deloc alegerea, nu o sa cedeze (am mai procedat asa in trecut la alta masina din familie).

Modificat de dudu
Nu mai da Quote mesajului anterior! Citeste si respecta Regulamentul! Mersi
Link către comentariu

Pacat ca nu i-ai facut si o intaritura daca tot erai la capitolul sudura.

Link către comentariu

Arata foarte bine masina ta :D  Ai scapat bine cu baia de ulei , oricum mare ghinion ai avut.

Imi poti spune unde ti-ai foliat stoprile spate , sau e unde ai luat folia?

Link către comentariu
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!