Jump to content

Golf MK6 TSi 122cp


redeye

Postare recomandată

Pe spate e ok, cele de America asa vin, insa pe fata e interzis.

E pacat sa ai surprize neplacute.

Link către comentariu
  • Replies 629
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • redeye

    252

  • The_Ego

    73

  • TDR

    32

  • Wiki

    28

Top Posters In This Topic

Posted Images

Pai normal ca este legal, americanii cum au?

Singura problema cu ele este ca nu sunt asa de evidente ca cele portocalii(se confunda cu stopul) mai ales daca nu esti obisnuit sa le vezi la tot pasul..

Eu te sfatuiesc sa iti pui niste stopuri led smoked dectane pe spate.

Link către comentariu

Pai normal ca este legal, americanii cum au?

Singura problema cu ele este ca nu sunt asa de evidente ca cele portocalii(se confunda cu stopul) mai ales daca nu esti obisnuit sa le vezi la tot pasul..

Eu te sfatuiesc sa iti pui niste stopuri led smoked dectane pe spate.

Pe alea am fost foarte tentat sa le pun insa chiar daca sunt dectane nu se apropie deloc dpdv al calitatii celor originale. Am tot studiat pe net. Si de asta am prefereat sa raman la cele originale aducand o nota distincta cu folia.

 

Si eu stiu ca pe fata la masinile de america semnalele sunt galbene, si pe spate rosii, dar nu stiam ca este ilegal.

 

Cel mai probabil o sa las cum erau inainte, ca nu prea a iesit ce vroiam eu.

Modificat de redeye
Link către comentariu

La ce te referi cand zici ca nu se apropie de cele originale?

La farurile lor pt alte marci am vazut ca nu cad cum trebuie dar stopurile pt g6 de la ei chiar nu le-am vazut live.

Cele de HL(mai inchise) nu te tenteaza?

Link către comentariu

La ce te referi cand zici ca nu se apropie de cele originale?

La farurile lor pt alte marci am vazut ca nu cad cum trebuie dar stopurile pt g6 de la ei chiar nu le-am vazut live.

Cele de HL(mai inchise) nu te tenteaza?

Din cate am citit eu pe net, in general stopurile si farurile aftermarket (inclusiv dectane) incep prin a se matui in timp, unele nu vin "la linie" si raman lufturi care nu trebuie, poti chiar sa te trezesti cu apa si mizerie in ele. La faruri sa nu mai zic ca am avut dectane pe un alt g6 din fam si nu batea faza scurta mai deloc, abea cu faza lunga vedeai si tu pe unde sa mergi. Trecand peste faptul ca dau erori de bec ars cand le apuca chiar daca functioneaza (s-a intamplat la mine cu farurile dectane).

 

Eu unul asa gandesc, ca decat AMuri "super misto" mai bine originale custom.

 

Cele cherry arata mai bine decat cele normale, dar pe mine cel mai mult ma deranjeaza ca e semnalul f mare (la cherry ies parca si mai in evidenta) si pare ca ai stopul foarte mare. Acum cu folia rosie pe ele chiar par mai mici si mai finute!

 

18back.jpg

Link către comentariu

jantele si culoarea enervant de frumoasa:)))

(sunt mai rezervat la stopuri si semnalizari)

unde i butonul de like? :))

Modificat de guesswh0
Link către comentariu

Nu sunt oem, dar sunt canbus. Recunosc ca am platit destul de mult pe ele, insa sunt calitative (le am de aproape un an si functioneaza la fel). Aveau parca 16 smduri/buc.

Modificat de dudu
Nu mai da Quote mesajului anterior! Citeste si respecta Regulamentul! Mersi
Link către comentariu

Ieri...cald...frumos... PHOTO SESSION ! :D
 

 

29354335.jpg

76616257.jpg

91878916.jpg

43348851.jpg

29329876.jpg
 

In stadiul asta este masina acum.

Modificat de redeye
Link către comentariu

Arata foarte bine masina. Sunt sigur ca ai arcurile schimbate, sta formidabil masina spre deosebire de a mea.

Facem un meet, noi cei cu 1.4 :)?

Link către comentariu

Arata foarte bine masina. Sunt sigur ca ai arcurile schimbate, sta formidabil masina spre deosebire de a mea.

Facem un meet, noi cei cu 1.4 :)?

 

Facem, eventual intr-un weekend, cam atunci sunt liber :d .

 

Referitor la arcuri, da, si eu m-am convins ca nu sunt cele stock-sport -15. Si sunt aproape convins ca sunt eibach din ce am citit pe net.

Belea...culoarea, jantele, tot!

Thanks

Link către comentariu

frumoasa sesiune.ar fi interesant sa  unim  mai multe golfulete 6 si sa ne pozam iepuroii:)

Modificat de guesswh0
Link către comentariu

Putem sa deschidem un topic pe o arie dedicata sa discutam si sa hotaram acolo detalii de amplasament, ca peisajul face 50% din poza  :)) ... sa gasim o zona cu ruine, sau ceva de genul, oricum fara populatie.

Modificat de dudu
Nu mai da Quote mesajului anterior! Citeste si respecta Regulamentul! Mersi
Link către comentariu
  • 2 weeks later...

New: ornamente toba cromate

 

Before

 

dsc0037rh.jpg

dsc0091fc.jpg
 

After

 

20130423192051.jpg
 

Modificat de redeye
Link către comentariu

frumos ornamentul,sa le mentii curate:))),acum o sa vezi si tu ce inseamna sa stai cu carpa pe ele:)))eu le am mai mari:))) evident si mai greu de intretinut:))))))) :mop:

Modificat de guesswh0
Link către comentariu

frumos ornamentul,sa le mentii curate:))),acum o sa vezi si tu ce inseamna sa stai cu carpa pe ele:)))eu le am mai mari:))) evident si mai greu de intretinut:))))))) :mop:

Frumusetea cere sacrificii ! :))

 

Mai greu e la cei cu motor diesel, acolo se murdareste repede.

Link către comentariu

Si la TSI se murdareste repede si daca nu ai ce face stai sa le cureti si sa speli masina zi de zi la cat de repede se murdaresti in Bucuresti.

Modificat de TDR
Link către comentariu
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!