Jump to content

Golf MK6 TSi 122cp


redeye

Postare recomandată

in afara de parasolar, arata foarte bine. imi plac proiectoarele galbene si din iarna tot zic ca o sa pun si eu folie..

Link către comentariu
  • Replies 629
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • redeye

    252

  • The_Ego

    73

  • TDR

    32

  • Wiki

    28

Top Posters In This Topic

Posted Images

in afara de parasolar, arata foarte bine. imi plac proiectoarele galbene si din iarna tot zic ca o sa pun si eu folie..

Si eu m-am plictisit de cum arata, pe langa faptul ca-mi cam reduce vizibilitatea (e destul de mare).

De aceea am sa renunt la el odata cu parbrizul care e putin zgariat de la un stergator.

 

Sau daca reusesc sa scot zgarietura aia, incerc sa scot parasolarul (e posibil sa nu mearga scos-copt)

Link către comentariu

Mi-am colantant si eu proiectoarele de gti , imi place mult cum arata masina cu ele galbene + ca sunt si utile uneori .  :icon_thumleft:

Link către comentariu

Mi-am colantant si eu proiectoarele de gti , imi place mult cum arata masina cu ele galbene + ca sunt si utile uneori .  :icon_thumleft:

Parca o face putin mai agresiva sau mi se pare? Parca "lungeste" putin botul. Ies din anonimat.

 

E foarte bine ca am folosit folie. Cand se duce febra feonu pe ele si gata :)) !

 

O sa fac niste poze mai bune zilele astea. Asta nu-i prea concludenta.

Modificat de redeye
Link către comentariu

Fain ! Si eu am de gand sa pun folie ! Ma bucur ca ai gasit folie :D

Mersi! Parerea mea e ca la faza asta chiar nu este nimic de pierdut, ba dimpotriva iti protejeaza sticla. Te-ai plictisit de galbeneala, folia jos, proiector ca nou.

Link către comentariu

Mi-am colantant si eu proiectoarele de gti , imi place mult cum arata masina cu ele galbene + ca sunt si utile uneori .  :icon_thumleft:

Parca o face putin mai agresiva sau mi se pare? Parca "lungeste" putin botul. Ies din anonimat.

 

E foarte bine ca am folosit folie. Cand se duce febra feonu pe ele si gata :)) !

 

O sa fac niste poze mai bune zilele astea. Asta nu-i prea concludenta.

E o pata de culoare care mie personal imi place , pune mai multe poze din diferite unghiuri si vorba ta , cand te-ai plictisit o dai jos imediat fara bataie de cap :d

Link către comentariu

 

Mi-am colantant si eu proiectoarele de gti , imi place mult cum arata masina cu ele galbene + ca sunt si utile uneori .  :icon_thumleft:

Parca o face putin mai agresiva sau mi se pare? Parca "lungeste" putin botul. Ies din anonimat.

 

E foarte bine ca am folosit folie. Cand se duce febra feonu pe ele si gata :)) !

 

O sa fac niste poze mai bune zilele astea. Asta nu-i prea concludenta.

E o pata de culoare care mie personal imi place , pune mai multe poze din diferite unghiuri si vorba ta , cand te-ai plictisit o dai jos imediat fara bataie de cap :D

 

I-am mai facut astazi niste poze dupa spalare,ceruire...

 

20130406171425.jpg20130406171527.jpg

Cum se numeste folia ? Sau mai bine zis ce folie sa cer ? ..

 

Pe spatele foliei scrie asta:

 

20130406183648.jpg

 

Link către comentariu

Like like !! Abia ast sa.mi pun si eu !

Viata sa stai la curte si sa ai curtea numai a ta !

Link către comentariu

Like like !! Abia ast sa.mi pun si eu !

Viata sa stai la curte si sa ai curtea numai a ta !

Pe sezonul cald, ca pe cel rece ma bucur si eu de bataia de joc a celor de la spalatorii :)) .

Tks.

 

 

 

Ca sa completez  linia spre care ma indrept, doresc sa-mi pun pe pozitie becuri galbene (galben de semnal), dar nu gasesc nicaieri. Singurul loc in care am gasit a fost la Unix dar minim 10 buc (sunt la set) - Osram. Unde gasesc 2 buc osram galbene w5w?

 

Si tot zilele astea sper sa reusesc sa termin si cu semnalizarea pe rosu (bec rosu semnal far, infoliat in rosu semnal oglinda).

Link către comentariu

La Norauto. Eu am Philips w5w galbene pe pozitii.

Modificat de The_Ego
Link către comentariu

La Norauto. Eu am Philips w5w galbene pe pozitii.

Am sa ma duc la ei maine daca nu gasesc mai aproape...sunt Osram? Thanks

Modificat de redeye
Link către comentariu

In targul Vitan gasesti becuri w5w portocalii la 5 lei buc, eu de acolo mi le-am cumparat.

Link către comentariu

Am luat si becuri galbene pentru pozitie, mai exact Philips WY5W...super calitative

 

Acum se asorteaza bine proiectoarele galbene cu pozitia galbena

 

20130408171959.jpg

20130409234142.jpg

20130409234158.jpg
 

 

Am facut si un clip cu becurile ce le am acum pe masina (mai multi m-au rugat, fie pentru a vedea cum se manifesta folia de pe stopuri, fie pt proiectoare etc).

 

 

Tot azi am montat si becuri de culoare rosie pe fata. Mai am de infoliat in rosu semnalul de pe oglinda si am mai scos o piatra de la inima (semnalizare pe rosu).

Modificat de redeye
Link către comentariu

Like pt led-urile de la numar care se vad f ok :D

 

Stopurile si semnalizarea au o tenta roz :(. 

Interesanta ideea cu semnalizatoarele de pe fata. Nu prea am vazut implementat. Sa nu ai probleme cu politia pt ca nu sunt legale cele rosii pe fata. Pentru asa ceva s-ar cam ridica taloane.

Modificat de The_Ego
Link către comentariu

Mda. Cele rosii din far arata deatul de ciudat si in caz de ceva sigur se va lega politia de asta

Link către comentariu

Interesant, chiar nu ma asteptam sa se vada asa bine folia. Am sa fac si eu o proba, becuri galbene HB4 nicio sansa.

Semnalizare roz, n-am inteles :)

Link către comentariu

Nu stiu de ce au iesit asa in clip dar nu sunt roz :D (cel putin pe spate chiar este un rosu intens).  Promit sa fac un filmulet pe zi sa vedem cum se vor vedea. Eu stiu ca este legal sa ai semnalizare pe rosu. Erau si intrebari in chestionarele drpciv.

 

Daca insa nu este voie cu semnal rosu pe fata, renunt la ele si nu mai infoliez nici pe cele din oglinda.

Modificat de redeye
Link către comentariu
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!