Jump to content

Golf MK6 TSi 122cp


redeye

Postare recomandată

Nu prea inteleg cum vine asta cu cele mai puternice cand philips zice cu 100% mai multa lumina(evident in ambele cazuri mult marketing,diferenta reala este undeva intre 30-50%)

http://www.philips.co.uk/c/car-lamps/x-tremevision-h7-12-v-55-w-12972xvb1/prd/

Poate cand au aparut pe piata erau cele mai puternice.

Oricum eu m-am lecuit de osram, lumineaza bine dar le schimbi ca pe sosete.

In orice caz sa le stapanesti sanatos! Este un upgrade binevenit.

Modificat de TDR
Link către comentariu
  • Replies 629
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • redeye

    252

  • The_Ego

    73

  • TDR

    32

  • Wiki

    28

Top Posters In This Topic

Posted Images

Cred ca am descoperit problema pentru care nu am activa functia de DRL. Am eroare de bec ars pe ele.

 

20130319215927.jpg

Link către comentariu

E prima oara cand aud de DRL-uri arse, desi au si ele o viata. Eroarea de cand o ai? Cumva de cand ai pus xenon?

Modificat de The_Ego
Link către comentariu

E prima oara cand aud de DRL-uri arse, desi au si ele o viata. Eroarea de cand o ai? Cumva de cand ai pus xenon?

Eroare este de cand am cumparat masina (desigur, de la xenon)

Modificat de redeye
Link către comentariu

Deci nu mergeau drl-urile si aveai eroare in bord de drl ars cand ai cumparat masina?

Vezi ca e posibil ca instalatia de xenon sa fi daunat grav drl-ului. Faza lunga ai?

Link către comentariu

Deci nu mergeau drl-urile si aveai eroare in bord de drl ars cand ai cumparat masina?

Vezi ca e posibil ca instalatia de xenon sa fi daunat grav drl-ului. Faza lunga ai?

Am faza lunga dar tot cu instalatie xenon. Ca de aici a aparut problema. Deci eu as fi avut drl pe xenon daca functiona.

Link către comentariu

M-am uitat acum la alt g6 si acolo are functia de DRL. E clar ca a mea nu apare. Probabil pt ca e din 2009. Si din pacate nu dispun de vag com :(.


Nici la mine nu apar DRL-urile... ciudat -_-

Sent from my GT-I9100
 

post-17804-0-96832100-1363978230_thumb.j

Modificat de alex83
Link către comentariu

A mea a intrat momentan la "hibernare", sta frumos in garaj pana rezolv sa o trec pe numele unei persoane cu varsta peste 30 ani. (asigurarea e de 5 ori mai scumpa daca ai varsta sub 30 ani din 2013, si refuz sa platesc 13-20 milioane, in loc de 2-3). Adevarul este ca noi tinerii avem multi  bani, e normal in tara asta :D.

20130322164042.jpg

 

 

Si daca tot nu pot posta in aria dedicata, am descoperit pe la obor un g6 "tiunat"...

 

20130323112136.jpg

20130323112119.jpg

 

wannabe gti? :)))))
 

Modificat de redeye
Link către comentariu

Nu e wanna-be pt ca nu are elemente de GTi. A exagerat cu folia totusi.

Pare abandonata.

Modificat de The_Ego
Link către comentariu

Wanna-be Golf V GTI :))

da :)))))))

 

Nu e wanna-be pt ca nu are elemente de GTi. A exagerat cu folia totusi.

Pare abandonata.

Am spus ironic desigur :)) doar in ideea lui ...

 

E dizgratios tuningul...

Link către comentariu

Mergi in marea britanie sa vezi acolo scoruri la asigurarea rca pt tineri.Tinerii (mai ales incepatorii cu putini ani de carnet) platesc mai mult deoarece conform statisticilor sunt mai predispusi accidentelor ( teribilism+lipsa de experienta).Nu cred ca pentru cei sub 30 de ani este de 5 ori mai scumpa , si eu am sub 30 si ultima oara am platit foarte putin.. probabil este mai scumpa pentru cei sub 24-25 de ani si cu mai putin de 4 ani de carnet. Mie la 1.4TSI cel mai ieftin  imi iese sub 400ron pe un an.

Modificat de TDR
Link către comentariu

Eu am 28 si permis de la 18 ani fara accidente, daca treceam masina pe numele meu rca-ul cel mai ieftin m-ar fi costat acum ~1600 ron pe an.

Pe productie 1955 a fost 550 ron :)

Link către comentariu

Wrong post, rog a se sterge.

Multumesc.

Modificat de TDR
Link către comentariu

pt cei sub 25 de ani se plateste dublu. Eu am dat in decembrie aproape 1000 lei rca la asirom. Era 650 la carpatica euroins dar nu fac la fantome din astea

Link către comentariu

Bun...si muti masina pe alt nume.ce faci cand vrei sa iesi din tara?sau cand o lovesti,doamne-fere?stai pe la notariate pt imputerniciri si procuri? Si alea sunt tot pe bani!

Bad choice,parerea mea!

Brgds

Link către comentariu

Bun...si muti masina pe alt nume.ce faci cand vrei sa iesi din tara?sau cand o lovesti,doamne-fere?stai pe la notariate pt imputerniciri si procuri? Si alea sunt tot pe bani!

Bad choice,parerea mea!

Brgds

Pai trec pe numele tatalui, nu pe-al vreunui strain ! O procura nu este ceva infiorator. Chestia e ca nu suport ideea de a baga bani in buzunarul statului roman aiurea, atat timp cat nu am avut niciun incident.

E mai mult vorba de principiu.

Link către comentariu

Eu zic sa renunti ! Si eu m.am gandit si e frectie destul de mare cu actele ! Salut.decizia iti apartine

Link către comentariu

Eu zic sa renunti ! Si eu m.am gandit si e frectie destul de mare cu actele ! Salut.decizia iti apartine

Diferenta de pret este semnificativa. Pe numele tatalui, asigurarea este 323lei, in timp ce pe numele meu, cea mai proasta, Carpatica, 1226.

 

Daca voua vi se pare normal, mie nu. Momentan am cu ce sa circul pana ma gandesc ce fac cu masinuta... revin cu solutia gasita.

Link către comentariu

Eu am 22 de ani pe 1.6 tdi am dat 1000 lei asirom ! Du-te la un broker . Nu tot ce e pe net este exact !

Modificat de bosseby
Link către comentariu
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!