Jump to content

Golf MK6 TSi 122cp


redeye

Postare recomandată

micuzzu_marius

cum e pe 18" pe drumurile noastre dragi din oras, eu am pe 17" presiune 2 bari si tot e ceva mai rigida ca jantele originale pe 16", la exterior nu sunt probleme , din contra mai multe avantaje, franare buna, stabilitate

Link către comentariu
  • Replies 629
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • redeye

    252

  • The_Ego

    73

  • TDR

    32

  • Wiki

    28

Top Posters In This Topic

Posted Images

Am citit indicatiile de pe usita capacului de la rezervor.Mi se pare un pic ciudata recomandarea generala de 2.2...

 

Inainte am avut alta marca,dar pt fiecare marime de anvelopa aveai o presiune recomandata fata/spate :)

 

 

post-17804-0-07003600-1363001849_thumb.j

Link către comentariu
micuzzu_marius

exact toti indica 2.2 la toate anvelopele, pe la vulcanizari astia au in cap setat 2.2, altceva nu mai stiu, normal e in functie de marimea cauciucului, cat de incarcata e etc

Link către comentariu

Salut. Unde si cu cat ai reusit s-o dai cu ceara? Cat tine efectul.. pana la prima spalare sau ceva mai mult ?

Mersi.

Link către comentariu

Ceara am aplicat-o eu personal, ca am gasit un produs bun, iar pe la spalatorii nu stiu ce aplica, nici macar ei nu cred ca stiu ce este (la multe au bidoane albe cu "ceara" in ele).

 

Am folosit-o chiar si pe geamuri, si au efect foarte misto chiar si acolo. Acum parbrizul se sterge perfect. Ceara pare sa reziste la mai multe spalari, momentan nu am avut timp sa-mi dau seama. Oricum merita toti banii!!!

 

Ceara este Turtle Wax  Protective Extra Gloss din seria PLATINUM.

 

 

Turtle Wax Platinum Protective Extra Gloss = Ceara lichida (are unaspect foarte apos) comercializata pe post de sealant. Se aplica usor,insa se sterge destul de greu. Efectul e ceva mai durabil ca la cearamentionata anterior, insa nu sare de 4-5 saptamani.


Am dat in jur de 40 de lei pe sticluta din poza...

 

Cel mai mult imi place cum sta apa pe ea :))))

 

dsc0051kz.jpg

post-106003-0-70215100-1363030874_thumb.

Modificat de redeye
Link către comentariu

Oare merita asa ceva? http://tobe-sport.ro/?241,bara-spate-vw-golf-6-gti-completa-150-euro

 

sunt in cautare de bara spate GTD...ceva recomandari?

 

 

LE: Am mai gasit kitul asta vortex care ma incanta foarte tare: http://www.accesoriiautotuning.ro/kit-exterior-volkswagen-golf-vi/4979510-7/

Modificat de redeye
Link către comentariu

300 de euro tot kit-ul e un pret bun, dar vezi ca nu cred ca e oem. Mai degraba il iei decat sa cauti bara de GTD.

 

De mult voiam sa vad cum arata kit-ul Votex pe G6 albastru grafit :D

Modificat de The_Ego
Link către comentariu

sau ma gandeam sa iau bara aia de gtd si sa desfac finala in doua parti ca in poza de mai jos

 

 

post-106003-0-63773000-1363203928_thumb.

Link către comentariu

Trebuie sa inlocuiesti finala pentru asa ceva.

Bara de GTD e identica cu cea de GTI. Diferenta este spoilerul cu o evacuare dubla in stanga pt gtd si evacuare simpla stanga-dreapta la gti.

Link către comentariu

Trebuie sa inlocuiesti finala pentru asa ceva.

Bara de GTD e identica cu cea de GTI. Diferenta este spoilerul cu o evacuare dubla in stanga pt gtd si evacuare simpla stanga-dreapta la gti.

GTI vroiam sa zic, adica bara aia din link. http://tobe-sport.ro/?241,bara-spate-vw-golf-6-gti-completa-150-euro

 

Am inteles ca se poate face prelungirea si pe finala originala, nu trebuie neaparat alta , sunt serviceurile alea pe colentina de tobe care fac asa ceva.

Link către comentariu

I.ai facut si tort ? ;)) happy birthday

 

Merita si asta, insa i-am dat doar un cadou :))

 

si anume niste becuri h7 night breaker plus osram pentru faza scurta, si pentru proiectoare (am renuntat la xenon)...

Se vede foarte bine cu aceste becuri. Chiar merita.

 

20130315145012.jpg

 

 

si o poza langa "sorsa"

 

20130317155602.jpg

 

Link către comentariu

Bine ca ai renuntat la xenon  :icon_thumleft:. Asta e un upgrade dupa parerea mea. 

Link către comentariu

Bine ca ai renuntat la xenon  :icon_thumleft:. Asta e un upgrade dupa parerea mea. 

 

Cam de cand am luat-o ma tineam de chestia asta :D...

 

Am ales sa merg pe linia OEM+.

Link către comentariu

Inca o problema ce ma macina, este de unde pot activa DRL?

 

La Lights& Vision am doar atat:

 

copyof20130317132835.jpg

 

 

 

....

 

 

Iar legat  de jante...stie cineva ce diametru au capacelele de pe jantele mele? Vreau sa caut unele cu stema VW (par cam ciudate cu sigla bbs).

 

Am cautat specificatii pe net dar nu am gasit ce vroiam.

 

prod_bbs_cv_071020033012.jpg

Link către comentariu

O varianta ar fi http://www.golfmk6.com/forums/showthread.php?t=3303 .

De ce sa pui cu VW cand jantele chiar sunt BBS ? In plus sansele sa se fure capacele cu VW sunt mai mari.

 

Mai ai varianta cu vagcom si atunci poti sa activezi sa se vada pe BC. Bizar totusi ca nu iti afiseaza desi e computer de bord +.

VCDS-09-15.jpg

Asa trebuie sa iti afiseze in mod normal:

mfd2.jpg

Modificat de The_Ego
Link către comentariu

O varianta ar fi http://www.golfmk6.com/forums/showthread.php?t=3303 .

De ce sa pui cu VW cand jantele chiar sunt BBS ? In plus sansele sa se fure capacele cu VW sunt mai mari.

 

Mai ai varianta cu vagcom si atunci poti sa activezi sa se vada pe BC. Bizar totusi ca nu iti afiseaza desi e computer de bord +.

M-am uitat acum la alt g6  si acolo are functia de DRL. E clar ca a mea nu apare. Probabil pt ca e din 2009. Si din pacate nu dispun de vag com :(.

 

20130317175122.jpg

 

Capacelele nu prea se potrivesc ca au fundal negru. Daca as gasi cu bbs pe o nuanta deschisa ar fi si mai bine!

Modificat de redeye
Link către comentariu

deci zici ca se vad mai bine decat cele oem... ?? si how much ar fi astea ? merci

Link către comentariu

Se vad mai bine dar se ard mult mai repede(in 6 luni- 1 an) decat philips prin urmare iti recomand philips x-treme sau nightguide.

Link către comentariu

deci zici ca se vad mai bine decat cele oem... ?? si how much ar fi astea ? merci

Am dat pe ele in jur de 120 lei de la unix.

Ca specificatii au:

 

Night

Breaker Plus, cele mai puternice becuri cu halogen omologate, vă oferă o

putere de iluminare cu 90% mai mare*, culoare cu 10% mai albă* şi

vizibilitate cu 35m mai lungă. În plus, durata de viaţă este cu 50 mai

mare**.

*comparativ cu gama standard

** comparativ cu vechea gamă NightBreaker

Link către comentariu
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!