Jump to content

Golf MK6 TSi 122cp


redeye

Postare recomandată

  • Replies 629
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • redeye

    252

  • The_Ego

    73

  • TDR

    32

  • Wiki

    28

Top Posters In This Topic

Posted Images

Da, dar ai castigat stopuri si jante :))

what's next. R20 kit? 

Link către comentariu

Sincer ai coborat masina asa frumos ca sa o treci la 17":(. Niste Budapest ar fi aratat bestial sau Flat Fives daca vrei 5 spite late.

Poate Daytona de pe CC

SMDG7.jpg

Link către comentariu
Publicat (modificat)

Momentan chiar imi plac mult asa mai pline si in 5 spite. Probabil m-am plictisit de atatea spite de la BBS :)).

 

Sincer poza nu face dreptate, o sa incerc sa fac niste poze care sa reflecte oarecum realitatea. Arata foarte foarte bine!

 

LE: In plus jantele sunt impecabile, au avut pe ele plumbii din fabrica. Nu a fost niciuna stramba. Am montat pe ele anvelope 2014 Continental noi (500 km rulate). Comfortul chiar a crescut simtitor: 17"+anvelope moi+suspensie DCC ...

Modificat de redeye
Link către comentariu

Pe Golf-ul gri din poza, aparatorile de noroi sunt bestiale :))

Link către comentariu

Meh, nu-mi plac aparatorile.

 

Am uitat sa zic si de servodirectie, alta viata acum.

 

Mai adaug o poza facuta la repezeala mai devreme putin. Intai trebuie sa spal masina si o sa vina si poze ca lumea.

 

PS: De remarcat faptul ca tot merg spre jante care sa para mai mari decat sunt de fapt :))

post-106003-0-66775900-1431372164_thumb.

Link către comentariu

"bestial", intre ghilimele, cum draq sa pui asa ceva pe masina aia? :)

Link către comentariu

Am inteles din prima ca nici tie nu-ti plac aparatorile de noroi, am confirmat si eu ca nu as pune. Ar merge o aroganta asa, de iarna, cand ai jantele pe 16 sau mai mici. In rest nu :))...idei tipic americanilor

Link către comentariu

E foarte smechera masina asa! Imi plac mult de tot jantele astea pe Golf, sunt altceva! 

Si sa ai o masina cu jante pe 17", OEM, care tot arata mai bine decat altele cu BBS-uri pe 18" e maaare lucru. :D

Link către comentariu
Publicat (modificat)

Si mie imi place mult cum arata masina asa, cel  putin la fel de mult cum imi placea si cu BBS-urile cu care era mult mai greu prin Bucuresti. Nu mai zic de articulatia masinii, etc. In plus, asa cum ai zis si tu, sunt jante oem.

 

In rest, cred ca e vorba si de gusturi. Unii prefera jante cu multe spite, racing. Altii se indreapta spre oem.

In curand o sa fac si poze ca la carte in setupul actual.

Modificat de redeye
Link către comentariu

Ai nevoie de capacele pentru prezoane. In rest arata foarte bine!

Link către comentariu

Mersi, si sa stii ca acum ma gandeam si eu tot la treaba asta cu capacelele.

 

 

Aici nu a plouat, in Colentina. Dar cred ca o sa ploua.

Link către comentariu

Fara suparare, dar imi placea mai mult cu jantele de A4. Mult mai mult :(

Au si astea "farmec"...nu imi dau seama, poate daca erau mai mari, gen 19" cu un camber exagerat :)

In rest, flawless!

Modificat de I ffocus I
Link către comentariu

Mie nu imi placeau cele de A4/A6, fiind de audi se vedea ca nu e locul lor acolo. Sincer nu le-as schimba pe astea decat cu niste Ultraleggera (in viitor) sau ceva usor ca si greutate pentru ca sunt destul de grele sau cel putin mai grele ca cele de Audi.

 

In rest imi mentin cuvintele, imi place mult cum dau pe masina astea de Passat.

Link către comentariu

Da, trebuie sa reduca nr usilor...

Modificat de TDR
Link către comentariu

Mult mai bine cu monte carlo decat cu cele de audi b7.

 

@golfix, in poza cred ca sunt 19". Deja vorbim de altceva ca look :icon_thumleft:

Alte usi si carbon steel gray in loc de albastru grafit.

Link către comentariu

eu sunt curios cum poate sa treaca de la 18 la 17 sincer :D eu deja m-am obisnuit cu 19 si imi par mici :))  Pentru golf vad ca si configuratie ideala 215 40 18 pe 8J ET45,si coborata :)

Link către comentariu
Publicat (modificat)

Dupa 3 sezoane de mers pe 18" mi s-a cam luat. Cu atat mai mult acum ca am o perioada mai aglomerata si numai chef de ocolit gropi nu mai am fiind mereu pe fuga. Am simtit nevoia de mai mult comfort. Tocmai pentru a nu ma abate de la 17" am cumparat si anvelope noi, sa nu cumva sa-mi mai vina vreo idee :))

 

Golful ala postat de golfix pare a fi aceiasi culoare, jantele o fac sa arate misto, dar asa cum am zis pentru mine nu mai e prioritate lookul oferit de jante. Mi se pare ca arata foarte bine si asa lasata, si cu 17". Nu e ca si cum as fi pus niste table pe 15"-16" fara capace.

 

LE: Nu e exclus sa vina alte jante, dar daca vin or sa fie tot pe 17"

post-106003-0-22511100-1431593626_thumb.

post-106003-0-89609400-1431593766_thumb.

Modificat de redeye
Link către comentariu

Did anyone said "table pe 15" ? :)) i know a guy, that knows a guy!

Arata bine si este mult mai comfortabila asa, mai ales cu DCC on! [emoji106]

Link către comentariu

Trebuie sa scapi si tu de tablele alea pe 15 :P

 

Iar eu trebuie sa pun bara cu spalatoare pentru faruri in viitor, cum ai tu.

Link către comentariu
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!