Jump to content

Golf MK6 TSi 122cp


redeye

Postare recomandată

Nu stiu ce vezi tu asa util la niste senzori, fata de a vedea clar ce e in spate, dar ma rog, fiecare cu parerile lui :)

Link către comentariu
  • Replies 629
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • redeye

    252

  • The_Ego

    73

  • TDR

    32

  • Wiki

    28

Top Posters In This Topic

Posted Images

N-am avut niciodata problema cu camera, nu distorsioneaza cat sa te induca in eroare. Sigur nu faci manevrele de parcare ghidandu-te dupa camera, ci dupa oglinzile laterale. De obicei o folosesc intocmai ca senzorii.

Nu mai spun de asa patanii cu senzorii http://vwforum.ro/topic/65183-golf-6-gti/?p=1334876

Plus la iesirile din parcarile in spic de pe marginea bulevardului, epic. Avand unghi larg poti vedea traficul pe care altfel nu ai cum sa-l observi decat daca dai cu spatele si iesi putin pe banda 1 sau te dirijeaza cineva.

Modificat de The_Ego
Link către comentariu

Faza cu stalpii subtiri asa este. E evident ca sunt diverse avantaje/dezavantaje la fiecare, dar per total, repet, din punctul meu de vedere, merita mai de graba senzorii.

Link către comentariu

Eu am avut mai intai primele 2 masini fara senzori, pe urma camera si abia la g6 senzori. As zice ca depinde mult pentru ce model de masina alegi, oricum mi se par toate utile dar la golf am inclinat pentru senzori .

Faza cu stalpii subtiri nu am patit-o, ba chiar ma enervam uneori ca erau prea sensibili si detectau noroi ori picaturi de ploaie.

Daca te interseaza sa faci retrofit si la cei pe fata( plus parcare laterala si spalatoare) s-ar putea sa am o bara disponibila in curand ;)

Modificat de TDR
Link către comentariu

Pe langa ca am ramas fara baterie de cat am tot facut codari, am adaugat ceva masinii :D.

 

Isi da cineva seama din poza? :))

post-106003-0-33348400-1431020266_thumb.

PS: Intre timp am pus si capacele oem jantelor.

 

post-106003-0-10201000-1431020268_thumb.

Link către comentariu

Farurile cu drl led. Le-ai dat la schimb cu cele simple?

Link către comentariu

Cat au fost capacelele? Trebuie sa cumpar si eu 2.

Link către comentariu

Ti-ai dat seama imediat ego :)) ! Asa este, avem faruri cu led. Nu le-am dat la schimb, le am si pe cele vechi care vor intra la vanzare.

Capacelele le-am luat sh 20 lei buc.

post-106003-0-20532500-1431031704_thumb.

post-106003-0-60264500-1431031705_thumb.

post-106003-0-03196900-1431031708_thumb.

post-106003-0-31652900-1431031710_thumb.

Link către comentariu

Daca nu le vinzi impreuna, ma intereseaza farul drept :).

Felicitari! Dpmdv, arata mai bine. :d

Link către comentariu
Publicat (modificat)

Din pacate nu le dau separat, momentan este un coleg de aici interesat de ele. Ar fi si pacat sa descompletez setul ca sunt ambele intr-o stare foarte buna.

post-106003-0-73522400-1431080825_thumb.

Modificat de redeye
Link către comentariu

hehehehehe :)) nu te-ai lasat pana nu ai pus si stopuri cu led :)

Link către comentariu

Superba ! Din punctul meu de vedere la exterior mai ai nevoie de folie geamuri fata , si fusta la bara de pe spate cum are EGO si e terminat exteriorul :D .

Modificat de glockk
Link către comentariu

Stopurile sunt depo sau oem?

Pana la urma ramai cu cele de 17" sau care se vand primele? :D

Modificat de The_Ego
Link către comentariu

Jantele vor ramane pe 17", dar alt model cel mai probabil tot in 5 spite si de Passat. Pot sa zic ca sunt cucerit din nou ce comfortul oferit :)).

Folie pe geamurile din fata am avut si am dat-o jos. Nu ma deranjeaza deloc partea asta asa cum e acum. Stopurile sunt Depo pentru ca nu am gasit OEM sh.

 

BBS-urile au fost vandute si au intrat acum la vanzare si cele de pe masina la un super pret (250euro in stare perfecta)

 

http://vwforum.ro/topic/118945-jante-originale-audi-s-line-17-5x112-anvelope/

post-106003-0-61788700-1431272709_thumb.

Link către comentariu

Asa ceva ma tenteaza (Monte Carlo)

 

frontdown.jpg

 

Trebuie sa studiez putin piata.

 

Si as vrea sa pun si anvelope noi.

Link către comentariu

Sustin Monte Carlo din toata inima! Si in rest lasa masina asa cum e ca e perfecta, chiar si fara fusta Ego!

Link către comentariu

Fusta Ego e bestiala, dar foarte scumpa :(. Daca se ieftinesc fustele Ego cumpar si eu :))

 

Clar asta voi cumpara legat de jante

Link către comentariu

@EGO....cred ca ramane cu ea pe butuci.  Apropo, vad ca se tot vorbeste de fusta ta, sper ca ai ceva pe dedesubt (a se citi semnatura mea)

 

Misto Monte Carlo. Arata masiv dar parca ar merge altceva, mai clean.

 

PS: Razvane, in caz ca ramai fara jante, am ceva pe 15" misto...stii tu! :))

Modificat de Stefan.DFS
Link către comentariu

Nu, mersi :))).. Mai ales asa lasata cum e, ar arata ca un gunoi de masina cu jante de tabla pe 15

 

Am mai avut eu, si erau pe 16!

 

post-106003-0-48135500-1431299722_thumb.

Link către comentariu

Bai , asta micu joaca in alta liga decat noi ... are buzunarele pana la calcaie :))

Link către comentariu
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!