Jump to content

Golf MK6 TSi 122cp


redeye

Postare recomandată

7.5 cu ET47 vor iesi cu 13mm mai mult decat Porto. Nu va fi nevoie de distantiere pentru ca ies destul.

Ai gasit arcuri care sa mearga pe suspensie adaptiva?

momentan nu stiu ce sa fac :))...pana la urma s-ar putea sa merg pe 18". Probez unele pe masina mea si revin cu info.

Link către comentariu
  • Replies 629
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • redeye

    252

  • The_Ego

    73

  • TDR

    32

  • Wiki

    28

Top Posters In This Topic

Posted Images

Deci pana la urma am mers pe Bbs Cv 18 Cu Anvelope pe 225 40 18!

 

Acum astept prezoanele lungi.

post-106003-0-06812500-1362599965_thumb.

Modificat de redeye
Link către comentariu

Mai bine asa decat cu Avignon de 17".

Stiu ca au fost de vanzare pe forum. Erau pe un G5 R-line alb :D

 

Cu 7.5x18 ET37 cred ca ies in exterior aproape ca ale mele cu 8x18 ET44.

Modificat de The_Ego
Link către comentariu

Mai bine asa decat cu Avignon de 17".

Stiu ca au fost de vanzare pe forum. Erau pe un G5 R-line alb :D

 

Cu 7.5x18 ET37 cred ca ies in exterior aproape ca ale mele cu 8x18 ET44.

pai vin exact la linie :D...

 

da ..pe un r-line mk5

era superba masina omului

 

http://vwforum.ro/topic/73156-golf-v-20-tdi-gtsport-r-line/

Modificat de redeye
Link către comentariu

Astazi mi-am schimbat si tamponul de la cutie ca era dus si facea zgomot. Am ales sa merg pe OEM, nu admit AM la chestii de genul.

 

Acum masina este pregatita intradevar de noile incaltari. Nu mai bate absolut nimic.

 

A fost si ceruita, arata superb, efect maxim pe vopseaua asta(nu se mai vede nicio zgarietura)!

 

Mai am de luat prezoanele si cel tarziu sambata jantele sunt pe masina.

 

20130306111517.jpg

 

20130306111553.jpg

post-106003-0-15948900-1362685848_thumb.

post-106003-0-75156200-1362685856_thumb.

Link către comentariu

Fain ! Sunt curios cum va fi cu jantele ! Pe stouri ai pus folie rosie ?

Link către comentariu

Fain ! Sunt curios cum va fi cu jantele ! Pe stouri ai pus folie rosie ?

Da, folie rosie. Doresc sa continui linia pe care am plecat si sa aplic folie la fel si pe semnalul din oglinda. Iar becul din fata de semnalizare sa fie rosu.

 

 

Cam asa arata cu noile BBS-uri.

 

20130308130525.jpg

20130308130635.jpg

 

 

Si ...in legatura cu faptul ca mi-era frica ca masina va fi prea dura pe 18... minune:))...e mult mai confortabila asa decat cu cele vechi pe 17...probabil aveam niste cauciucuri tari si astea-s ceva mai moi.

 

I'm in love!

Link către comentariu

Foarte frumoasa masina ,m-am uitat si eu la jantele astea cand erau de vanzare , totusi am optat pentru inca 1 vara sau 2 cu roti pe 17" din cauza anvelopelor luate noi . Pierdeam mult la revanzare , pune mai multe poze din diferite unghiuri  :icon_thumleft:

Link către comentariu

Cati banutzi ai dat pe set ? Le.ai laut noi sau sh ? Vin super ! Eu caut un set p 17 p jettix a mea .ceva oem fara inele de ghidaj

Link către comentariu

Se vad foarte bine. Arata de 19" iar suspensia nu pare stock :))

Ti-am zis ca nu e chiar asa problematic cu 18.

Modificat de The_Ego
Link către comentariu

Foarte frumoasa masina ,m-am uitat si eu la jantele astea cand erau de vanzare , totusi am optat pentru inca 1 vara sau 2 cu roti pe 17" din cauza anvelopelor luate noi . Pierdeam mult la revanzare , pune mai multe poze din diferite unghiuri  :icon_thumleft:

Intr-adevar este pacat, dar gasesti destule modele frumusele si pe 17". Cauta atent :D.

 

Cati banutzi ai dat pe set ? Le.ai laut noi sau sh ? Vin super ! Eu caut un set p 17 p jettix a mea .ceva oem fara inele de ghidaj

In jur de 700e SH. Nici ale mele nu au avut nevoie de inele de centrare, insa nu cred c-ar fi fost o problema.

 

Se vad foarte bine. Arata de 19" iar suspensia nu pare stock :))

Ti-am zis ca nu e chiar asa problematic cu 18.

 

Da, si chiar iti multumesc pe aceasta cale, sincer, daca nu erai tu ramaneam la 17"! Acum am trecut la " 19 " :)))

LE: Asa aveai si tu masina inainte sa-ti montezi arcurile? Ca mi-e sa nu am deja ceva arcuri mai joase de la cel care a avut-o inaintea mea.

Modificat de redeye
Link către comentariu

Pare la acelasi nivel, poate chiar mai joasa decat o am eu cu eibach pro kit. Intra doua degete intre aripa si cauciuc?

Sa faci poze tangentiale la aripa, sa vedem cum vin.

Link către comentariu

Pare la acelasi nivel, poate chiar mai joasa decat o am eu cu eibach pro kit. Intra doua degete intre aripa si cauciuc?

Sa faci poze tangentiale la aripa, sa vedem cum vin.

O sa fac astazi mai multe poze ca ieri pe alea doua le-am facut asa in fuga cand asteptam pe cineva. Mai intai sa dau prafu jos de pe ea.

Link către comentariu

Daca tot i-am facut un detailing la exterior, am renuntat si la urmatoarele:

- suporti numar (am lipit cu banda dublu adez bison)

- inscriptia cu GOLF (stie tot omul ca e GOLF nu trebuie sa scrie pe ea, iar inscriptia cu TSI consider ca arata bine, si sunt mandru de acest motor)

- sticker luneta

 

Acum e mai clean.

 

 

20130309151303.jpg

20130309162811.jpg

 

20130309151540.jpg

20130309151439.jpg

 

20130309151401.jpg

20130309151540.jpg

20130309151449.jpg


 

Link către comentariu

Nu stiam ca esti membru pe forum. Arata foarte misto jantele pe masina ta...in special datorita contrastului dintre culoarea lor si cea a caroseriei. Sa le rulezi cu placere si grija la 'obstacole'!

Link către comentariu

Arata foarte bine masina cu BBS..18

Eu sunt de parere ca si 17 este prea mult pentru drumurile patriei...

Insa, arata intr-un mare fel... :icon_thumleft:

S-o stapanesti sanatos si multi km fara probleme! :beer:

Link către comentariu

vine bine rau....sa le invarti sanatos.brgds

Link către comentariu

Multumesc tuturor! Si eu sunt foarte incantat de ele, mai ales de faptul ca nu simt ca am roti de 18 la mers

Link către comentariu

Vezi ca e parsiva senzatia. Nu le simti tu in interior, dar articulatiile, cauciucurile si jantele resimt socurile.

 

Arata foarte bine si cu siguranta nu ai arcuri stock. Spatele e putin mai ridicat?

Link către comentariu

Vezi ca e parsiva senzatia. Nu le simti tu in interior, dar articulatiile, cauciucurile si jantele resimt socurile.

 

Arata foarte bine si cu siguranta nu ai arcuri stock. Spatele e putin mai ridicat?

Eu oricum o menajez si nu intru cu 40 km/h in speedbumpuri sau mai stiu eu ce ... Dar ma asteptam sa fie mult mult mai dura. Am ramas cu impresia asta de la masina unui prieten, si el spunea ca e asa dura de la roti si nu suspensie.

Da e mai sus in spate in comparatie cu fata.

Modificat de redeye
Link către comentariu

Speedbump-urile nu sunt neaparat o problema, ci gropile, sinele de tramvai, bordurile.

Confortul e dictat si de tipul cauciucurilor, presiunea la care sunt umflate. Ma rog, o dam in off topic.

Link către comentariu
micuzzu_marius

o masura preventiva ar fi scaderea usor a presiunii, din anvelope(sa menajezi putin articulatiile) dar nu mult ca duci la uzura prematura a cauciucurilor, cresterea consumului etc, cum a facut el daca a redus de la 2.2 bari la 2 e ok, unii reduc chiar la 1.8 care merg f mult in oras....

Link către comentariu

Personal,mi se pare mica presiunea de 2 pt 17'.La o groapa mai serioasa poti face galma cauciucului sau fisura/sparge janta...

Sent from my GT-I9100

Link către comentariu
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!