Jump to content

Golf MK6 TSi 122cp


redeye

Postare recomandată

Daca-s 3 nu stiu ce sa zic, insa in mod sigur n-am black cherry, adica cele mai inchise.

Link către comentariu
  • Replies 629
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • redeye

    252

  • The_Ego

    73

  • TDR

    32

  • Wiki

    28

Top Posters In This Topic

Posted Images

Sunt 2 oem. Cherry red care s-au pus optional pe Golf si standard de la un moment dat pe GTI/GTD si dark cherry doar pe R. Acestea black sunt AM intrucat sunt mai inchise decat cele de pe R si cel mai vizibil este ca au semnalizarea smoked.
Asa sunt cele dark:
post-78960-13965137271207_thumb.jpg

Modificat de The_Ego
Link către comentariu

Categoric, nu sunt OEM, nu am spus asta. Stopurile sunt marca Depo. Am si farurile tot de la ei si mi s-au parut calitative, se apropie de cele originale.

Link către comentariu

Intrucat doresc ca anul acesta sa luam ITP-ul pe bune, am dat jos folia de pe geamurile din fata.

 

Vestea mai proasta este ca si asigurarea a expirat :(. O sa calculez o maine, vreau sa dorm linistit :D

 

Astazi a  stat linistita in fata portii, timp in care am tradat-o cu alta :))

 

 

post-106003-0-44980000-1396553394_thumb.

post-106003-0-48469800-1396553396_thumb.

post-106003-0-18563700-1396553399_thumb.

Link către comentariu

In legatura cu asigurarea? Nu-mi fac, ca deja stiu ce ma asteapta :)))

Modificat de dudu
Nu mai da Quote mesajului anterior! Citeste si respecta Regulamentul! Mersi
Link către comentariu

La ITP chiar nu imi faceam nicio problema, e o dorinta a mea sa stiu ca sunt perfect legal.

 

 

Legat de asta, am vazut ca au inceput sa fie foarte multi politisti de la rutiera pe strazi, mi-am si luat o amenda zilele trecute pentru vorbit la telefon. La cealalta masina am ramas chiar fara numere+talon. S-au pus baietii pe treaba, au nevoie de bani :lol:

Deci nu-mi ofera o asa mare satisfactie folia de pe fata incat sa fac sacrificiile astea. Ideal era Privacy Glass (cum ai si tu :D )

post-106003-0-63254500-1396555317_thumb.

Modificat de dudu
Nu mai da Quote mesajului anterior! Citeste si respecta Regulamentul! Mersi
Link către comentariu

Erau lipite cu lipici pentru parbrize, abea s-au dezlipit. Le-a indoit franjuri, si tot pe alea mi le-au dat cand am fost sa le ridic.

Link către comentariu

Da, si de asta am renuntat la folie pe fata si la a mea personala. In mod normal trebuia sa ia doar talonul din cate stiu eu, dar era foarte batut in cap tipul, nu te puteai intelege cu el. Era nou la rutiera, a spus-o chiar el.

 

 

BTW, Uniqa e cea mai ieftina asigurare acum nu?

Modificat de dudu
Nu mai da Quote mesajului anterior! Citeste si respecta Regulamentul! Mersi
Link către comentariu

DSC_0578.jpg

 

DSC_0587.jpg

 

DSC_0579.jpg

 

DSC_0619.jpg

 

DSC_0618.jpg

 

Si noul meu fundal pentru ecranul de blocare pe telefon

post-106003-0-07505800-1396788700_thumb.

Modificat de redeye
Link către comentariu

:emthup:  :emthup: si iar  :emthup: .

Stopurile cu led-urile aprinse sunt exact ce trebuie ca intensitate. Chiar nu are rost sa dai jantele la cat de bine dau.

 

Mi-ai facut pofta sa mi le pun si eu pe masina, dar raman cu prea multe :)).

Modificat de The_Ego
Link către comentariu

Prea ma complic oricum si de dat tot trebuie sa dau setul de 18. Ca e acum ca e mai tarziu. 

 

Daca eram hotarat sa tin BBS-urile nu cumparam anvelope noi.

Link către comentariu
Master_Blaster

Imi par asa de cunoscute locatiile din pozele alea, sunt pe langa Magurele facute pozele? Si eu ma gandeam sa fac niste poze similare dar cu masina dupa cateva ture in blana pe niste drumuri de genu.

Link către comentariu

:emthup:  :emthup: si iar  :emthup: .

Stopurile cu led-urile aprinse sunt exact ce trebuie ca intensitate. Chiar nu are rost sa dai jantele la cat de bine dau.

 

Mi-ai facut pofta sa mi le pun si eu pe masina, dar raman cu prea multe :)).

 

Cel mai probabil ca o sa ramana la mine. Totusi as avea nevoie de 17", e greu de luat o decizie :))

Imi par asa de cunoscute locatiile din pozele alea, sunt pe langa Magurele facute pozele? Si eu ma gandeam sa fac niste poze similare dar cu masina dupa cateva ture in blana pe niste drumuri de genu.

Pozele sunt facute in Balotesti (restaurant Laguna Verde). O zona frumoasa si aproape de Bucuresti. Initial am vrut cateva cadre la Palatul Snagov, dar nu s-a putut, asa ca am cautat o varianta.

Link către comentariu
  • Administrator

@redeye

ti-am curatat vreo 8 pagini insa am cedat nervos. Considera acest mesaj drept un ultim avertisment referitor la folosirea Quote-ului.

Urmatoarea abatere iti va aduce warning.

 

OnT: felicitari, masina arata intr-un mare fel dpmdv

Link către comentariu

Mi s-a parut mult mai ok sa citez postul persoanei careia ii raspund. Si chiar asa se si recomanda pe forumurile din strainatate. Dar daca astea sunt regulile aici, ne conformam.

 

On topic: multumesc pentru apreciere

Modificat de redeye
Link către comentariu
  • 3 weeks later...

Am inceput saptamana bine, printr-un mic detailing interior&exterior.

 

 Rezultate satisfacatoare :D

post-106003-0-22847100-1398691933_thumb.

post-106003-0-43787700-1398691933_thumb.

post-106003-0-65463000-1398691933_thumb.

post-106003-0-88739700-1398691933_thumb.

Link către comentariu

Intrucat am decis sa pastrez jantele BBS, am achizitionat noi anvelope ceva mai potente in comparatie cu fostele Firenza. Acum rulam pe Hankook Ventus V12 Evo, din review-uri reiese ca sunt undeva prin top, sa vedem. Eu le-am testat momentan pe ploaie si nu am reusit nicicum sa rup aderenta. Ce imi place la ele: profilul in V, par/sunt mai late , faptul ca sunt mai moi.

 

Daca tot am hotarat sa pastrez jantele le-am si indreptat pe cele care au avut nevoie. La un service priceput, lucrare f buna. E prima oara cand am vazut sa imi incalzeasca jantele, desi afara erau 18-19 grade. Au capatat de altfel si ventile cu protectie noi.

 

Daca e interesat cineva de fostele anvelope(doar 2 buc), le dau la un pret foarte foarte mic sa scap de ele. Au cam 6 mm profil(au fost montate pe spate), o sa le masor, dot 3010. Vor aparea in curand in sectiunea vanzari.

post-106003-0-15208500-1398869758_thumb.

post-106003-0-40805500-1398869758_thumb.

post-106003-0-63360700-1398869758_thumb.

post-106003-0-85169600-1398869758_thumb.

Link către comentariu
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!