Jump to content

Golf MK6 TSi 122cp


redeye

Postare recomandată

Merci. O sa incerc si eu cu ceara solida Turtle Wax si apoi extragloss. Sa vad ce iese. Pe unde gasesc produsele astea?

Link către comentariu
  • Replies 629
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • redeye

    252

  • The_Ego

    73

  • TDR

    32

  • Wiki

    28

Top Posters In This Topic

Posted Images

Hypermarket-uri. Eu personal din Carrefour am luat.

Modificat de dudu
Nu mai da Quote mesajului anterior! Citeste si respecta Regulamentul! Mersi
Link către comentariu
  • 3 weeks later...

Se asorteaza cu toamna?

 

b69o.jpg

 

LE: Ma bate gandul sa-mi vand BBS-urile, mi s-a pus pata rau de tot pe Avignon-uri :(

 

avignon-6529411072485448758.png

Modificat de redeye
Link către comentariu

E pacat sa le dai pt niste jante 17" destul de banale. Le-am mai vazut pe Passat b6, Eos si nu mi se par cine stie ce.

Jantele fac o masina sa arate bine si Golful de asta are nevoie sa iasa din anonimat.

Ramai macar la 18" si daca vrei un design asemanator vezi Goal.

Datorita design-ului cu 5 spite subtiri arata de 19" :))

Sent from my ApfelPhone

Modificat de The_Ego
Link către comentariu

Chestia e ca sunt si "cucerit" de noua senzatie pe un balonaj mai mare. Si parca as trece la 17.

Modificat de dudu
Nu mai da Quote mesajului anterior! Citeste si respecta Regulamentul! Mersi
Link către comentariu

sa stio ca pragul critic e 16". tot ce e peste este, intr-o mai mica sau mai mare masura, la fel de dur, imho.
 

Modificat de dudu
Link către comentariu
  • 2 weeks later...

Banuiesc ca nici macar un numar de telefon nu a lasat.

 

E afectata doar vopseaua sau si bara? 

Link către comentariu

A atins putin si farul.

 

E si putin infundata bara/aripa.

 

Niciun numar de telefon nu am gasit. A fost taximetrist, ca a ramas vopsea galbena. Era parcata foarte bine, nu stiu cum nu a avut loc de mine. Bucuresti!

Modificat de redeye
Link către comentariu

Nu am casco :( Cred ca o las asa pana la primavara.

 

Mi-a atins si cauciucul, daca era roata putin mai iesita nu mi-o mai atingea ca intra in cauciuc... Acum inteleg de ce lasa unii rotile spre stanga la maxim :)))

Modificat de redeye
Link către comentariu

Imi pare rau ca nu mai am bara veche :(

 

Mai bine ca nu ai avut rotile virate. Asa sunt doar probleme estetice, nu si de directie care erau mult mai scumpe.

Link către comentariu

Da, asta n-am inteles niciodata, de ce-si lasa toti idiotii roata afara sa o agate vre-un bou, ca in cazul de fata, si apoi sa stea sa repare fuzete, sa schimbe amortizoare si altele...

E o bucata de vopsea, se repara repede si ieftin, nu e panica. Dar pentru cazuri de genul asta e bine sa ai casco...

Link către comentariu

in teorie eu as zice ca roata virata o eviti, iti iese in ochi. bou bou, dar roata virata iese in evidenta. altfel, zice lasa ca am loc, lasa ca trece si poc. nu ii sare boului in ochi bara, farul si aripa ta. parerea mea...

Link către comentariu

Si eu tot asa am observat ca multi "ocolesc" rotile virate. Probabil ca au senzatia ca vrea sa iasa din parcare si-si iau o marja :))).

 

 

Acum, de fapt, era mai bine sa nu se intample deloc. E destul de urata senzatia cand stii cata grija ai de masina ta, ca nu ai lovit-o niciodata, si vine un taximetrist nesimtit si iti face varza 3 elemente (bara,aripa,far). Chiar si daca ai casco, de ce sa platesti ulterior mai mult din cauza la nemernici? Niciodata nu i-am suportat pe taximetristi

 

Cel mai rau imi pare ca e infundata aripa :( ... Ca asa poate iesea la un polish

Modificat de dudu
Nu mai da Quote mesajului anterior! Citeste si respecta Regulamentul! Mersi
Link către comentariu
  • 2 weeks later...

REDEYE, aceasi problema am patit-o si eu, numai ca mie mi-a atins doar bara fix sub farul drept vrand banuiesc sa intre din scurt in parcare pe langa a mea, si culmea e aceasi culoare ca a ta! Intrebare, cine cunoaste un loc in care sa o pot revopsi pe o suprafata de 20-30 cm (doar pe bara in zona stearsa) fara a o revopsi pe toata si a da 100 euro per accesoriu de vopsit???

Link către comentariu
  • 2 weeks later...

Daca nu ti.a sarit vopseaua de pe aripa si e putin infundata sa stii ca se poate indrepta la ventuze. Eu am avut infundata o portiera si mi.a iesit perfecta, nu se cunoaste nimic !

Link către comentariu

Vopseaua nu e sarita din fericire, si am sanse mari sa iasa la polish. Ce se vede este colantul taximetristului care a ramas lipit pe masina mea (am avut mare noroc ca era colantat, altfel adio)... a atenuat mult colantul...

 

Pana una alta, daca tot vine noul an, am mai adunat cateva poze si ~1000 km la bord in ultima saptamana. Nu cred ca vreti sa vedeti cum arata dupa mica excursie :))) (pozele mai jos).

 

LA MULTI ANI!

 

uvfd.jpg

c06s.jpg

kpg8.jpg

yxea.jpg

7a4w.jpg

5eg9.jpg
 

Link către comentariu
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!