Jump to content

Golf MK6 TSi 122cp


redeye

Postare recomandată

Eu o sa merg pe 4300 (ca la original), imi place mult culoarea, si lumineaza si bine.

 

O sa vb si cu alex jaf, mersi mult

Modificat de dudu
Nu mai da Quote mesajului anterior! Citeste si respecta Regulamentul! Mersi
Link către comentariu
  • Replies 629
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • redeye

    252

  • The_Ego

    73

  • TDR

    32

  • Wiki

    28

Top Posters In This Topic

Posted Images

Incearca si cu instalatie chioara, nu CAN-BUS pro sau alte bazdaganii... eu am asa ceva pe masina de aproape 2 ani, fara vreo eroare... s-ar putea sa fie o diferenta la centralele noastre electrice, dar nici eu nu am crezut pana nu am incercat

 

Scrie DEPO pe ele? pentru ca stiu ca aceste faruri sunt comercializate de Dectane

Modificat de GabiB77
Link către comentariu

Da, asa scrie pe ele, Depo, si intr-adevar sunt comercializate de dectane, dar nu fabricate si din cate am inteles sunt mai bune ca Dectane GBMH.

 

Instalatie "chioara" am avut inainte si aveam erori pe fiecare bec, o sa imi iau una buna, aparuta recent can bus pro super slim 2013. Am vorbit cu Alex (b_76_jaf) si mi-a recomandat-o.

Am avut instalatie nasoala si stiu ce inseamna :))

 

561844773_561.jpg

Modificat de dudu
Nu mai da Quote mesajului anterior! Citeste si respecta Regulamentul! Mersi
Link către comentariu

toate sunt la fel de bune ;) (chinezarii)

de vina e doar tipul de centrala electrica, la tine probabil e alt model care cere bani in plus la accesorii :D

Link către comentariu

Zilele trecute am fost la Alex(b_76_jaf) si am montat instalatia xenon Can bus Pro Super Slim 2013 (chiar e slim, a intrat in far cu totul). Foarte buna instalatia, se vede cand dai un ban in plus. 

 

dxt6.jpg


 

 

Nefiind deplin multumit de rezultate, am mers astazi la un service unde regleaza faruri cu aparat.

35t9.jpg   


 

Acum nu mai aveam decat sa astept seara sa vedem rezultatul. Si cam asta este:

 

qcez.jpg
 

wcyo.jpg

0zdr.jpg


 

 

Btw...foarte multumit de rezultate...atat de aspect, cat si de performante (nu se compara cu halogenele, chiar daca nu sunt OEM).

 

48hz.JPG
 

Modificat de redeye
Link către comentariu

Din poze pare ca  foarte bine! Si ai scos si un pret final bun!

Si in realitate la fel de bun este rezultatul, pretul mai mult decat OK. Raport calitate/pret f bun.

 

Frumos si totodata foarte util . Sa le folosesti cu placere  :D

Mersi frumos, si la tine la fel

Modificat de redeye
Link către comentariu

Poate imi fac zilele astea timp sa vin si eu la spontana, macar acum pana incepe facultatea, ca dupa sigur nu mai am timp.

Modificat de dudu
Nu mai da Quote mesajului anterior! Citeste si respecta Regulamentul! Mersi
Link către comentariu
  • 2 weeks later...

sa le stapanesti sanatos;)schimba enorm masina.

legat de reglarea farurilor eu am facut o la zid,asta ca nu m a multumit reglarea standard cu aparatul;)

Modificat de guesswh0
Link către comentariu

Am citit pagina cu pagina si chiar imi place :icon_thumleft:  foarte frumoasa masina,felicitari pt ceea ce faci si bafta in continuare :icon_bounce:

Link către comentariu

Foarte tare, merita din plin  :icon_thumleft:

 

 

Am citit pagina cu pagina si chiar imi place :icon_thumleft:  foarte frumoasa masina,felicitari pt ceea ce faci si bafta in continuare :icon_bounce:

Multumesc!

 

Saptamana asta am reusit si eu sa schimb distributia cu totul. Confirm si eu faptul ca pe la ~100K km lantul de distributie trebuie neaparat schimbat. La mine era intins la MAXIMUM, intinzatorul nici nu mai functiona. Mecanicul mi-a zis ca mare noroc am avut ca nu s-a rupt. Cu toate ca VW se jura ca lantul nu cedeaza niciodata, cel mai bine e sa fim preventivi. Multi proprietari de 1.4 TSI 122 au patit-o: lant rupt = paguba de mii de euro.

 

Placebo sau nu, simt masina ca merge mult mai bine. Nu mai este motorul "infranat", vitezele se schimba foarte lin, si servo functioneaza cum trebuie (inainte mergea mai greoi).  Am mai schimbat si cateva garnituri/ semeringuri, am verificat tot ce se poate la motor si totul e in parametri normali.

 

I-am aplicat si o ceara de protectie. Urmeaza sa dau peste ea si un "extra gloss" - pt stralucire si protectie mai buna (Turtle Wax Premium)

post-106003-0-27926400-1380370515_thumb.

Link către comentariu
  • 3 weeks later...

Super masina :D

 

In alta ordine de idei, vad ca ai folie pe geamurile spate / luneta.. unde ai facut asta si cat te-a costat?

Link către comentariu
  • 2 weeks later...

Scuze, nu-ti vazusem intrebarea.

 

 

Masina am cumparat-o deja infoliata, dar la alte masini am platit intre 350 si 500 lei (in functie de calitatea foliei- iti recomand LLUMAR).

 

 

Si daca tot s-a cam pus praful, sa mai povestesc cate ceva.

 

Weekend-ul acesta am trecut la jantele de iarna (table pe 16).

 

Intrucat aveam nevoie de anvelope, am mers pe Continental TS850. Cei drept destul de scumpe, dar bune.

 

 

Am realizat din nou diferenta dintre jante pe 18" si 16" :D. Consumul a scazut substantial.

 

Consum de duminica, 6.6% in bucuresti, schimbat la 2500-3000 rpm, deci exclus mers "la consum". E clar ca o importanta au si anvelopele care au o clasa foarte buna pentru consum.  In aceleasi conditii ajungeam undeva pe la 8-8.2% cu BBS-urile.

 

La aspect  arata cam jalnic, dar deh... iarna avem nevoie de bocanci.....

 

Si daca tot erau toate bune si frumoase, s-a ars un bec de la proiectoare :))))...

 

POZELE

 

owm4.jpg

zg2n.jpg

p3cm.jpg

rrbf.jpg

giam.jpg

3htf.jpg

 

Modificat de dudu
Nu mai da Quote mesajului anterior! Citeste si respecta Regulamentul! Mersi
Link către comentariu

Ma bate gandul sa iau capacele mici cu sigla care se pun la prezoane :D

 

 

Altfel se vede destul de aiurea.

 

Momentan le-am pus pe astea ca cele de pe spate arata cam urat, ar trebui reconditionate.

 

PS: Servo merge muuuuuuult mai usor acum.

Modificat de dudu
Nu mai da Quote mesajului anterior! Citeste si respecta Regulamentul! Mersi
Link către comentariu

Am eu un set de capace, le dau ca nu le mai pun.

Sent from my GT-I9105P using Tapatalk 2

Link către comentariu

 

Foarte tare, merita din plin  :icon_thumleft:

 

 

Am citit pagina cu pagina si chiar imi place :icon_thumleft:  foarte frumoasa masina,felicitari pt ceea ce faci si bafta in continuare :icon_bounce:

Multumesc!

 

Saptamana asta am reusit si eu sa schimb distributia cu totul. Confirm si eu faptul ca pe la ~100K km lantul de distributie trebuie neaparat schimbat. La mine era intins la MAXIMUM, intinzatorul nici nu mai functiona. Mecanicul mi-a zis ca mare noroc am avut ca nu s-a rupt. Cu toate ca VW se jura ca lantul nu cedeaza niciodata, cel mai bine e sa fim preventivi. Multi proprietari de 1.4 TSI 122 au patit-o: lant rupt = paguba de mii de euro.

 

Placebo sau nu, simt masina ca merge mult mai bine. Nu mai este motorul "infranat", vitezele se schimba foarte lin, si servo functioneaza cum trebuie (inainte mergea mai greoi).  Am mai schimbat si cateva garnituri/ semeringuri, am verificat tot ce se poate la motor si totul e in parametri normali.

 

I-am aplicat si o ceara de protectie. Urmeaza sa dau peste ea si un "extra gloss" - pt stralucire si protectie mai buna (Turtle Wax Premium)

 

 

Am masina de 1 an de zile si nu am apucat inca sa sau pe ea cu ceara solida (in princiupiu din lipsa de timp). Cand mi-a venit (octombrie anul trecut) cred ca era data cu ceva gen ceara solida, pentru ca era spalata de astia de la reprezentanta, dar inca se cunostea pe la praguri. (nu s-au obosit prea tare cu asta)

 

As vrea insa sa fac lucru asta, pentru a proteja cat de cat tabla de sarea de pe strazi, odata cu venirea zapezii. Fiind cat de cat noua, e necesar sa dau cu ceva pe ea inainte de ceara solida? Ce tip de ceara sa folosesc?

Link către comentariu

Poti sa folosesti orice ceara vrei tu: solida sau lichida. In general cea solida rezista mai mult. Eu personal ii dau cu ceara apoi cu un extragloss care-i ofera si mai buna protectie plus stralucire. Si cele doua impreuna rezista cam 4-5 luni daca n-o speli foarte des. Ia-ti ce iti trebuie si incepe, ca mult timp nu-ti ia (maxim 3-4 ore cu totul).

Modificat de dudu
Nu mai da Quote mesajului anterior! Citeste si respecta Regulamentul! Mersi
Link către comentariu
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!