Jump to content

cat va consuma agregatul?


passat no1
 Share

Postare recomandată

vrei sa schimbi LM Top Tech cu Valvoline?.... I mean really? :huh: fii serios !Mie mi se pare LM-ul ala cel mai bun ulei care l-am avut vreodata,nu l-as da nici mort.

Schimba senzorul de temperatura,imediat in revolvi in fata blocului,il scoti repede pe ala vechi si-l pui pe ala nou,curge putin antigel si cam atat.

Modificat de Hudrea
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Inclin sa cred ca am termostatul defect...

Oricum, incep sa ma obisnuiesc cu masina, a mai scazut un pic consumul :cheers: , vreo 0,2%! - 9,8 pe Bc2, 10, 03 la pompa.

Da, se pare ca LM Top Tech nu e rau, cel putin la ... sound ! ( se aude frumos turbina cind incepe a se tura ). Cind am luat masina, avea castrol...., pus la revizie la PBN cu un filtru de ulei micut :huh: !

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Va dau si eu un consum instant de la agregatul propriu..3,4l%, pe splai.

imag0187if.th.jpg

Modificat de George Mihail
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ala e egal cu zero,iti arat eu consum instant de cat vrei si de 1.1%

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

in oras 11l+

afara 7,9 l

Daca fac avioane alea alea.....trece de 16l :lol:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

A inceput sa ma dezamageasca consumul facut la pompa, fura asta la benzina cu tona. Imi vine sa ma duc cu sticla de 10L si sa alimentez doar daca sticla se umple si s-a contorizat corespunzator.

Consum aproximativ 10-11 Bucuresti

6,5-7 Exterior maxim 120km/h

Folosesc Castrol 10w40.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@Hudrea: Eram pe drum drept cu tempomat activat, nu poti sa ai totusi 1.1% sau chiar arata-mi.

Mi se pare mai relevant consumul la o anumita viteza/turatie la fiecare motor, pentru ca este obiectiv. Un consum global, mai ales in oras are multe variabile.

Consumul in Bucuresti e rupere, 10%, cu AC on, mega aglomeratie 11, lejer, AC off 8-9

Modificat de George Mihail
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@ George poti sa ai consum si 0%, cand esti in frana de motor. 1.1% ai de obicei cand mergi la relantii sau in dezacelerari.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu ma refeream la consum in sarcina. In rest stiu de consum 0%, am vazut spre exemplu la franari cand masina ramane in viteza.

De la Cota1400 am coborat in frana de motor in mare parte, medie de aproape 4l (eram speachless cand am vazut :)) )

La relanti am 0,5% cu AC off, 0,9-1% cu AC on.

Sper ca m-am facut inteles. :unsure:

Modificat de George Mihail
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

instant pot sa am si 0.1%....ia mai gandeste-te ;)

ti3sto s-a prins mai repede

Modificat de Hudrea
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mentinand viteza constanta pe drum drept? :o Eu de conditiile astea vorbeam.

Asa instant am vazut si 49% in accelerari :))

Modificat de George Mihail
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 weeks later...

Nu am vrut sa deschid un topic nou si m-am gandit ca aici ar fi cel mai indicat sa postez. Ma poate ajuta cineva cu un bon de benzina in val de aprox 100 de lei, bonul sa fie din luna septembrie ... ? Raman profund indatorat.

P.S. Bonul sa fie din Bucuresti bineinteles

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

vrei sa tepuiesti firma cu benzina?foarte bine faci....ma uit prin masina si iti zic,am obiceiul sa le mai pastrez.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu e vorba de asta... Mai nou mi se bate obrazul ca nu bag benzina pentru cativa amarati de km pe care ii fac dus-intors catre serviciu si acasa, de asta ...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Vw bora 2.0 - 10 In oras, 6-7 afara, 8 mixt mers normal

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Chiar nu ma poate ajuta nimeni cu bonul de benzina ? Nu prea conteaza data ... Raman dator ...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

a venit frigul :) creste consumul dar si aglomeratia. :RO flag:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

vw golf mk3 gti edition motor 2E, din '94, 2000cmc 115hp, in oras 11-12 schimbat vitezele in jur de 2500-3000, iar in afara orasului la drum intins 7.5 dar nu mai tare de 140km/h peste deja creste si consumul.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da...m-am resemnat!

Consum mediu, la pompa, 10l. Asta in conditiile in care cam 60% din drumuri sint extra urbane.

Extern, am avut consum si de 6,8l insa in oras nu scade sub 11,5 indiferent de trafic.

A... e hidramata!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

de sarbatori voi face un drum de aprox 1700 km(majoritatea in exterior)...Bucuresti-Uricani-Bucuresti-Husi-Balti(Moldova)- Bucuresti. Ma astept la un consum de 8//100 km avand in vedere ca vom fi 4 sau 5 persoane in masina si ceva bagaje

In Bucuresti in sa, ultima data am bagat fix 10l de la Rompetrol si am mers pana acum aprox 55 km,dar mai am ceva din ea...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Polo 6R - 1,4 85 cp,consum in Bucuresti 8,9% in cursul saptamanii si 7,1% in weekend !

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

AUQ 180 de cai: 1.8t pe un Golf 4 25 ani aniversar.

13, 14, 15, 16 sau 17, 18, 19, 20% Cam astea sunt consumurile zilnice pe BC, la drumuri de Targu Mures. Depinde de luna de pe cer, cel mai mult! :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

banuiesc ca il si turezi de ai consum de peste 13 in oras....eu la motorizarea asta(passat ul fiind o masina mai grea totusi) scot si 11-12 in bucuresti daca merg mai linistit....la drum lung ce consum ai?(minim-maxim-mediu)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!