Jump to content

Skoda Superb 2.0TDICR 170CP Elegance Rosu Brunello


rempha

Postare recomandată

In sfarsit reusesc sa prezint si eu masina:

Skoda Superb 2.0TDICR 170CP Elegance + optionale:

+ Sunset

+ Pachet Business Plus

- Jante 18" Luxon

- Navigatie Columbus

- Pregatire GSM Premium III

- Volan multifunctional (comenzi radio + telefon + pachet sumar piele)

+ Culoare metalizata Rosu Brunelo

Ulterior am mai cumparat tavita si plase de portbagaj.

Momentan am cam 4500km facuti, in rodaj am tinut-o cam 3000 km. Am prins garantie de 4 ani.

Imi place motorul, imi place spatiul. Ma declar foarte multumit.

20121107_092355.jpg20121107_092427.jpg20121107_092414.jpg20121107_092556.jpg20121107_092607.jpg20121107_092653.jpg

Link către comentariu

Felicitari pentru achizitie! S-o stapanesti sanatos si sa te poarte in siguranta multi kilometrii de acum incolo!

Link către comentariu

Felicitari, e foarte frumoasa culoarea. Sa te poarte cat mai multi km fara probleme. La cat a ajuns ?

Link către comentariu

Multumesc de urari.

Masina am luat-o de pe stoc (era in vama cand am facut comanda). Initial am vrut Amethist Purple dar nu era pe stoc asa ca am ales visiniu, ca vechea Octavia 2. A costat 23300 final, dupa ce am scazut discount si diferenta de la rabla.

Modificat de rempha
Link către comentariu

Foarte frumoasa masina si dotata din cate am vazut ! Sute de mii de km fara probleme si mai asteptam poze si pareri despre tinuta de drum cu jantele pe 18"

Link către comentariu

Superba! Si interiorul este superb...

Superb... se numeste.

Sa o folosesti fara probleme.

Link către comentariu

@halucinogen: jantele de 18 penalizeaza usor comfortul pe drumuri proaste. Spun asta pentru ca am jante de 16 pentru iarna si s-a vazut diferenta cand am facut schimbul. Senzatia de rigiditate se simte mai ales in oras, dar in oras drumurile facute sunt scurte si nu ma deranjeaza. La drum lung cu 18 o simt mult mai stabila, in special in curbe. Nu pot sa spun acelasi lucru pe 16. @monica: consumul mi se pare cel putin la fel de bun ca vechea Octavia2 1.9TDI 105CP. Am obtinut extra urban 4.5l/100km

Link către comentariu

Tot legat de consum extra urban am obtinut 6.3/100km. Depinde foarte mult de stilu de condus si de cat de aglomerat e drumul. Urban am obtinut minim 6.9/100km seara tarziu cu multe semafoare pe verde dar am obtinut si 14.7 dimineata la ora de varf pe o distanta scurta de 2km. Ca o medie inainte de iarna scoteam consumuri de 8-9l/100km acum iarna scot cam 10-11l/100km. Tot ca o medie extra urban scot intre 5.5-6l/100km. Cam asa scoteam si cu Octavia 1.9 105CP, in conditiile in care Superb este mai grea cu 170kg cu motor de capacitate mai mare si mai puternica. Ma declar multumit.

Link către comentariu

La ce folosesc carligele din spate pe dreapta, deasupra usii cu semnul cutiei sanitare sau de prim ajutor?

Link către comentariu

Imi permit sa raspund eu. Poti agata de ele diferite pungi de cumparaturi care altfel, lasate libere prin portbagaj, s-ar fi putut rasturna.

Modificat de YEP
Link către comentariu

Merci pentru raspuns.... :D Acuma vad si eu pe stanga plasa agatata. Mai inainte l-am vazut doar pe cel din dreapta, dar nu mi se parea destul de "incarligat" pentru asa ceva... dar n-am vazut eu bine.

Link către comentariu

De carligul cel mare se pot agasa sacose/pungi de cumparaturi. Eu am luat ulterior si setul de 4 plasa cu care impanzesti peretii portbagajului (3 plase) + podeaua portbagajului (1 plasa).

Link către comentariu

Ma intereseaza si pe mine de unde le-ai cumparat si cat au costat.

Merita sa le iau pe toate 4? Sau 2 sunt suficiente?

Link către comentariu

Le-am luat de la Brady cred ca au costat in jur de 260 Ron. Plasele de pe pereti stau tot timpul montate si cel mai des le folosesc pe cele laterale (mai ales cea din stanga care este mai mare decat cea din dreapta; cea din dreapta e cam micuta si nu intra multe chestii dupa ea). Pe cea din spate am folosit-o de vreo cateva ori dar e mai greu de ajuns la ea (e cam departe si fara haion ridicat e imposibil de ajuns la ea).

Cea de pe podeaua portbagajului o folosesc ocazional cand am obiecte mai mici care sa nu se plimbe singure prin portbagaj. Doarece nu vreau sa se deterioreze cand pun o valiza sau alte obiecte mari, aceasta sta prinsa decat in 2 puncte in partea din stanga si o intind la nevoie.

Modificat de rempha
Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!