Jump to content

Montare bara fata


mircea1
 Share

Postare recomandată

Salut baieti ma intereseaza si pe mne ce piese de caroserie are in partea fata un vw passat nu am masina de mult si din cate am observat eo cred ca are niste lipsuri imi puteti spun ce piese bucata cu bucata are un 3b/5b in partea fata la caroserie .

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

sunt multe... pe partea cu bara, pe interior, pe grile aer... etc. Eventual sa-ti postam cateva scheme.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

In ce sens lipsuri?Vizibile?Nu sta la linie sau se misca?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ai putea sa postezi niste poze cu zonele in care ti se pare ca sunt lipsuri....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Poi in sensu ca de exp am vzt la alte masini dau un exemplu sub faruri au ca o rama de plastic eo no am la ele aaaaa bara imi sta "cracanata "si in stanga si in dreapta si akm miam luat bara aripi si vreau sa pun toate piesele sa stiu ce sa cumpar ce imi trebuie acol

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pun cateva poze sa vedeti cum imi sta bara cracanata si din fata cum sta bara la capota intr`un colt ridicat si intr`unu lasat

post-98234-0-10015800-1358883459_thumb.j

post-98234-0-89497400-1358883970_thumb.j

post-98234-0-73777400-1358884054_thumb.j

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

de exp... am vzt... eo no am ... si akm...
Ia sa vezi ce suspend iei daca mai folosesti prescurtari de-astea de Mirc ! ;)

PS: eu nu vad nimic in neregula la masina ta. Poate nu exprima pozele corect...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cum sa fie in regula vreau sa stea lipita bara de aripa farurile sa aiba aceeasi distanta nu unu mai scos unu mai bagat sau acol la capota sa fie gaura in dreapta si lipta in stanga

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

asta nu e neaparat de la lipsa de piese.poate a fost nitel lovita,poate nu sta tragerul cum trebuie.

sfat:nu te arunca sa cumperi diverse!da o frumusel jos,si vezi ce si cum e sub ea.

iti doresc din suflet sa nu ai surpriza sa gasesti vreun lonjeron indoit...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

bara este revopsita - jos cu ea si vezi daca nu cumva are prinderile rupte sau daca e originala sau aftermarket - daca e asa, nu o sa se aseze niciodata, cum trebuie.

aripa dreapta care este impinsa un pic, nu ajuta nici ea.

deci, pana una - alta, da jos bara si verifica prinderile si daca are codul de original, precum si restul prinderilor

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Bara a fost lovita asta stiu bara am alta cumparata Florine ai zis ca ai avea o schema cu toate piesele ce is acol daca mi-o poti da sa vad ce imi lipseste mie de exp daka am vzt eo unde se prinde aripa in coltu farului si bara ii ca un suport care la mne ii indoit exista asa cva acol?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

uite o imagine.....

post-30007-0-12005200-1358891196_thumb.p

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

tocmai suportul de bara.... de pe lateral

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

4 este suportul barii, 5 este surubul de prndere al suporului pe contraaripa

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Bun daca merg la magazin intreb de supoeru bari? Si alceva farurile nu au sub ele ceva?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

imi cer scuze de off-topic... florin, imi poti spune te rog in ce program se gasesc pozele astea pe componente .. cu montaj si toate cele ? ca sunt tare interesante :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Elsa... ...

Modificat de R_a_z_v_a_n
Suficient :)
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu nu inteleg un lucru: in prima poza ai faruri aftermarket cu lupe si angel, in ultimele 2 ai faruri OEM fara lupe.

Zi ca ai schimbat farurile si in urma "lucrarii" nu se mai aseaza bine elementele.

Ca fapt divers, farurile alea cu lupa niciodata n-o sa stea perfect. Undeva tot n-o sa dea bine la imbinari.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si cu alea OEM statea la fel uitate si vezi nu ii din urma lucrari asa ii ea bn asta nu ii o problema ca o asez eu. Vreau doar sa stiu ce piese is acol chitibusuri pe care nu le am de exp mai sus mi`a zis Florin ca nu am suportu pentru bara si aripa pe stanga

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mai... e chiar asa grea limba romana???

Fara suparare, pe mine ma dor ochii buchisind ce scrii tu.

Modificat de C o s m i n
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!