Jump to content

etrieri scirocco mk2 k.r


mitzy PTM
 Share

Postare recomandată

Detin un scirocco mk2 16v 1987, si schimband plachetii de frana m-am intampinat cu o problema la etrierii de pe spate: surubul de aerisire s-a rupt in el, iar chilindri s-au blocat.

Intrebarea este: Se potrivesc altii etrieri pe spate inafara de scirocco ? golf mk1 , mk2 ? daca DA unde as putea gasii si eu.

cu stima: mitzy

mutat la tehnic

Modificat de sita
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

se potrivesc de golf mk2,3,4, passat 35i. iti recomand de golf 4 si sa iei cu tot cu furtun pana la conducta metalica de pe punte.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

iti dai seama , iau si eu ce e mai ieftin ! :)) mc mult !

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

poti gasi de golf 4 si la 100 ron buc si merita decat sa stai toata ziua cu chituri de reparatie pe ei.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ce 100 ron , ca am gasit la 50 LEI bucata de golf 4 ,chiar acum ma duc sa-i iau.

sper sa se potriveasca :))

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

le-am luat , se potrivesc perfect pe gaurele pe placheti DAR diametru la gaura dupa etrier in care intra furtunul difera la dimensiune...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Trebuia sa cumperi si racordul...macar de proba! Nu stiu dar poate partea spre conducta e la fel!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Difera , eu mi'am facut la strung niste reductii dar am inteles ca ar fi niste furtune in comert care sa se potriveasca.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

am rezolvat problema , la fel cum zicea si Sickboy , le-am dus la strung si am facut niste reductii sa se potriveasca furtunurile cele vechi !

trb s-a rezolvat , va multumesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!