Jump to content

Bucati burete pe grila de ventilatie


pop cristian
 Share

Postare recomandată

Cum am scris si mai sus de cateva zile incoace incepe sa imi arunce bucati mici de burete pe la grila de ventilatie de la parbriz, stie cineva dc se poate da jos acea grila de pe bord

Tind sa cred red ca de la diferentele de temperatura buretele de etansare sa macinat si acum il da pe dinafara, oare va influenta cu ceva? de aruncat va arunca pana ce partea care sa macinat se va desface de tot, am desfacut si ventilatie pe dedesubt, dar ca sa ajung la clapete trebuie sa dau jos bordul , alta solutie nu vad

Vreo parere sau un sfat dc are cineva

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

La mine de cand a inceput sa se desprinda buretele (sa apara in gurile de ventilatie),cand dau ventilatie sufla peste tot, indiferent in ce pozitie e pus comutatorul de directionare a aerului, o idee mai tare parca pe unde ar trebui sa sufle.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Bun si o solutie care ar fi? sa se schimbe tot sistemul de ventilatie? de cat timp arunca la tine, normal ar fi sa dispara ca nu e in canitate mare, e lipit pe margine cred ca la clapetele de directionare

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu e lipit pe margine,e lipit pe toata suprafata clapetelor care au niste gauri mari in ele sa fie mai usoare.Daca se desprinde nu mai dirijeaza aerul,acesta o sa sufle peste tot exact cum a zis colegul in postul de mai sus,si mai rau caldura o sa bage tot timpul sau deloc,in functie de cum sant clapetele pozitionate

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

din cate stiu faza cu clapeta cu gauri era la golf I si II parca, nu am gasit pe cineva sa zica ca e la fel si la golf IV sau octavia

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu am vazut un traseu de ventilatie dat jos si desfacut la dezmembrari,ma interesa o aeroterma la golful meu 4,cel de acolo asa a zis ca e de Golf 4,poate nu am inteles eu sau el nu a stiut ce a demontat.Repet,daca este cu gauri nu scapi fara sa demontezi bordul

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

:)) mesi, tocmai ce mi-ai stricat seara :)), glumesc

Am cam citit si dc sistemul e la fel nu numai ca nu scap cu demontarea bordului ci trebuie sa reincarc instalatia cu freon si sa schimb antigelul pe langa demontarea bordului , usor usor pentru un amarat de burete se aduna cheltuiala

Momentan am verificat dirijarea si functioneaza ok, diferenta de temperatura se simte destul de bine intre 18 si 29 de grade, am observat ca dc merge pe parbriz si dau din buton sa bage pe grilele din fata cand comut inapoi apare burete deci e clar ca apare de la clapeta de directionare aer, sa speram ca se opreste si nu nebuna sa imi dea din nou de lucru

Mersi de raspunsuri

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mai intai descarci freonul din instalatie, nu e ecologic sa ii dai drumul in atmosfera si nici economic sa il pierzi.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!