Jump to content

E posibil?


therealovy77
 Share

Postare recomandată

Are cineva idee daca se poate monta un motor de golf2 1,6l cu injectie Digifant2 pe un golf1 din 1979 1,6l cu carburator? Pot avea toate chestiile auxiliare motorului. Ce ar trebui luat de pe Golf-ul 2 si pus peGolful1 ca sa mearga ok? Stiti si vreun meserias prin zona Braila? Astept sugestii si la therealovy77@yahoo.com sau therealovy77@gmail.com.

Modificat de therealovy77
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

in principiu ar merge, numai iti trebuie absolut toate piesele de pe digifant, si toata partea electrica pt injectie si computerul de bord.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Are cineva idee daca se poate monta un motor de golf2 1,6l cu injectie Digifant2 pe un golf1 din 1979 1,6l cu carburator? Pot avea toate chestiile auxiliare motorului. Ce ar trebui luat de pe Golf-ul 2 si pus peGolful1 ca sa mearga ok? Stiti si vreun meserias prin zona Braila? Astept sugestii si la therealovy77@yahoo.com sau therealovy77@gmail.com.

merge perfect, adica suportii motor sunt in acelas loc.

ce te intereseaza pe tine e electrica ... care ar fi bine sa o transferi cu totul daca nu ai

chef de bataie de cap...

succes!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

postul anterior imi apartine, aveam un cookie de-a lui CristiF pe calculatorul meu ;)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nadir@boosted.ro

este posibil!

ideal ar fi sa ai instalatia electrica de la motorul de mk2 pt ati fi mult mai usor dar merge si cu cea vechie + mici adaptari !

succes

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am un amic in Iasi care si-a pus motor de G2 1,6 TD pe un G1. Sincer nu stiu ce a modificat da' stiu k merge de mult cu ea si nu are probleme (a luat si cutia de la G2).

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

merge. trebuie luat: motorul , instalatia electrica completa (calculatoare, bobina, aprinderea electronica), auxiliarele (alternator, pompa de apa, delco) daca nu ti le da la motor, bord optional (asta daca nu vrei sa faci modificari: bordul de g1 are o mufa - bordu de g2 are 2 mufe), pompa de benzina cu compensator si traseele de benzina de la pompa la motor.

bafta!!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!