Jump to content

Plansa bord


s0rinell
 Share

Postare recomandată

Se nimereste plansa de bord de la modelul de Passat din 1997 la modelul dupa 2001? Din ce am vazut, par a fi la fel..

Multumesc anticipat pentru raspuns!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sunt la fel.

B5 are in plus fata de B5.5 suport de pahare sub casetofon. Dar e demontabil si se poate baga doar capacul de B5.5.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si ca sa fiu sincer nu stiu de ce l-au scos, e foarte ok suportul ala de pahare.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ca le-au incastrat in consola, langa frana de mana.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ca le-au incastrat in consola, langa frana de mana.

Cosmin, dar caseta de pe b5 , merge pe b5.5 adica sunt identice?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am inteles ca ar fi ceva diferit pe la ceasurile de bord, ca nu s-ar potrivi din cauza asta, si ar mai ramane undeva spatiu liber, de-asta am intrebat. Eu am masina din 2002 si plansa pe care vreau sa o montez provine de pe o masina din 1997 (de fapt, imi trebuie pentru capacul de la air-bag pasager, pt ca a fost sarit si s-a deformat foarte putin plansa - nu stiu daca se mai trage la loc atunci cand ii pun alt capac). Intrebam ca sa nu o cumpar degeaba.

Mersi frumos pentru raspuns!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

E identica, cumpar-o linistit.

Asa se indoaie cand sare capacul de airbag. Singura nu-si mai revine, doar daca o indrepti tu. Dar e dificil si asta...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

O sa iau doar capacul, in caz ca nu merge sa indrept plansa (pentru ca e foarte putin deformata), o sa o cumpar cu totul. Revin cu raspuns dupa "operatiune"

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

Intre timp, am pus plansa cu totul. Capacul l-am gasit cu 300 lei, iar plansa completa cu 200 lei. S-a nimerit de pe o masina din 1998, nu exista nicio diferenta, doar la suportul de pahare (Passatul din 1998 il are incorporat in partea de jos, dar am montat capacul de la plansa veche). Multumesc pentru ajutor

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Vedeti ca suportul de pahare de B5 merge la fix si pe B5.5

N-a fost nevoie decat sa scot capacul si sa imping suportul in locul lui. Treaba de 1 minut, nu mai mult

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

diferente exista.... daca te uiti atent la textura plasticului.... nu e aceeasi la B5 ca la B5,5... da nu o vede, decat cine stie

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Florin, daca vorbim de suportul de pahare ( de partea vizibila a acestuia ), culoarea e la fel, cel putin eu asa am nimerit unul sh. Si e tot gumos ca suprafata. Daca zici de textura bordului in sine, aici n-am idee.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nu, vb de textura plansei de bord de B5 vs. cea de B5.5 - se vede diferenta, daca te uiti unde se intalneste fata de usa cu bordul.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 year later...

Confirm si eu treaba cu textura plansei de bord,pt cine stie se vede diferenta.Si acum problema mea, la coltul de la capacul airbag-ului pasager se observa o usoara ridicare,nealiniere cu plansa bord,intrebarea e daca se poate remedia in vreun fel,eu ma gandeam sa dau capacul jos si sa-l indoi putin(catre interior) din scheletul lui sa zic asa.Alte sfaturi sau daca a mai remediat careva asa ceva.post-58309-0-49851600-1416759828_thumb.j

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Capacul ala a cam fost schimbat.

Atentie la indoire ca nu merge decat foarte greu. Si risti sa se dezlipeasca metalul de spuma.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sa zicem , dar asta cu indoirea ar fi cam singura metoda,nuh?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

... si nu e garantat ca o sa se vada mai bine, din pacate.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 months later...

Salutare, intreb si eu....

A reusit cineva sa rezolve in vreun fel problema "urechilor" de prindere a plansei in suruburi? La mine aproape toate sunt rupte ( stanga, dreapta) si de aici apar si unele zgomote ...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Despre care prinderi e vorba?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Practic prinderile bordului pe cadrul metalic. Cum dai capacele laterale jos... O sa urc niste poze azi...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

La mine is intregi...

Oricum plasticul ala e foarte prost si sensibil la vibratii.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Exact... Ma tot gandesc cum sa refac... Treaba cu 'Picatura' nu merge... Probabil o sarma dura pe acolo si topit plasticul...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ceva de genul... sarma incinsa si adancita in prinderile alea. Ar putea da rezultate.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!