Jump to content

BUZ - B6 - Comfortline


cridaia

Postare recomandată

Da, o sa consume mai mult acum.... ca nu mai e Bluemotion.... :lol:

Link către comentariu

De parkassist nu zice nimeni nimic? :) Presupun ca asta ai vrut sa subliniezi in poza nr 3...

 

Poti spune ce preturi ai gasit pentru piesele necesare parkassist-ului?

 

Regards!

Link către comentariu

buna remarca....dar nu asta am vrut.....sau si asta :) .....preturi ? nu prea mai tin minte, dar parca in jur de 150eur si multa munca si bataie de cap.

Link către comentariu

Munca multa dar si satisfactie pe masura.. presupun :) Acum o poate parca oricine... :D

 

Sa o folosesti sanatos impreuna cu familia!

Link către comentariu

satisfactie da.....de parcat, oricine, dar doar lateral-cu spatele.........multumesc la fel.

ma mai gandesc si la alte modificari, dar usor, usor.

Link către comentariu

buna remarca....dar nu asta am vrut.....sau si asta :) .....preturi ? nu prea mai tin minte, dar parca in jur de 150eur si multa munca si bataie de cap.

 

Asta daca ai parktronic fata - spate... si daca ai noroc la piese ieftine.

 

altfel, daca e sa le cumperi de la noi, plangi cu vorbe....

Link către comentariu

foarte adevarat ce spui.....de asta spuneam ca multa bataie de cap.........pana am gasit piesele la pret bun, mi-a venit acru....de la noi sa le cumperi, nici nu se pune problema.

Link către comentariu

Nu ai avut nici senzori de parcare inainte? Sau ai avut cei 8 senzori fata+spate si "doar" ai mai adaugat cei doi senzori suplimentari pe fata?

 

In alta ordine de idei, ca tot ai trecut prin aceasta operatiune :), crezi ca articolele din urmatorul link ( http://www.carsystems.pl/vw-passat-b7-pdc-front-anf-rear-pla-park-line-assist,id576.html ) sunt suficiente pentru a monta parkassis la mine? Mentionez ca in acest moment eu nu am niciun fel de senzori de parcare :)

 

Aaa.. si o alta intrebare: calculatorul de parkassist e acelasi pentru orice model (golf, jetta, passat) si se codeaza diferit in functie de masina? Eu cam asta am dedus din site-ul carsystems, ca vand acelasi calculator pentru mai multe modele vw.

Link către comentariu

in primul rand, e pacat sa-i poluezi topicul lui Cristi, cu discutii detaliate.... e topic dedicat pt asta.

 

Nu-i suficient - iti mai trebuie si butonul de comanda - il avem.

 

in rest, da - e cam totul acolo - poza e oricum orientativa - suportii la senzorii PLA sunt altii.

Modificat de F l o r i n
Link către comentariu

Gata, nu mai fac :)

 

Il rog pe cristi sa faca curat aici, daca il deranjeaza.

 

Si inca odata, toate aprecierile pentru munca depusa!

Link către comentariu

astazi m-am decis si am reusit sa montez grilele luminate de B7......arata foarte "tare", insa nu am reusit sa fac poze.

Modificat de cridaia
Link către comentariu

.... in sfarsit.... sa le porti cu placere !

Link către comentariu
  • 3 months later...

si dupa cateva ore de munca, am reusit sa montez si eu sirena pe masina din semnatura........a ramas sa montez doar torpedoul care imi da de furca si nu am reusit sa-l pun la loc din cauza serii si plasticul de sub parbriz si stergator pasager.

Link către comentariu

sirena ? Adica stil "nino-nino" si stroboscop in bara fata, sau nu ma prind eu? :)

Link către comentariu

nu te "prinzi"........ e vorba de sirena de la alarma OEM. Am montat-o pentru a avea ( si nu numai ) certitudinea ca am inchis/deschis masina, prin acel "bip-bip".

Pe langa asta, daca cineva incearca sa deschida masina (usile, capota sau haionul), face destul de "urat".

 

L.E.  ai trecut in "tabara" cealalta ???

Modificat de cridaia
Link către comentariu

Aha, gata acum. Era dimineata :)

 

L.E. Da, am trecut, asa a fost sa fie... si sa fie bine financiar.

Link către comentariu

si dupa cateva ore de munca, am reusit sa montez si eu sirena pe masina din semnatura........a ramas sa montez doar torpedoul care imi da de furca si nu am reusit sa-l pun la loc din cauza serii si plasticul de sub parbriz si stergator pasager.

 

Bravo domnu..... felicitari !

Link către comentariu

acum urmeaza sa-mi fac timp ca sa montez footwell light fata/spate...... le am cumparate de mai bine de 1/2 an si nu am reusit inca.

Link către comentariu

frumoasa masina si vad ca ulterior ai avut ceva treaba ai mai pus cate una alta ;) sa ai noroc de ea.

Link către comentariu

multumesc la fel.........  mai am in plan si altele....numai sa fie timp si bani.

Link către comentariu
  • 3 months later...

sa mai trecem un "upgrade" pe lista.........

 

dupa aproape un an de la achizitionarea kit-ului footwel lights, am ajuns sa le si montez, doar ca eu nu am facut-o clasic.....mai exact, nu mi s-a parut normal sa se aprinda becurile doar cand deschizi usa, pentru ca vreau in cea mai mare parte sa pot vedea pe jos ( nu eu ) in timpul mersului (mai ales ca am doi teroristi si aveam nevoia). Nu am facut nici o codare asupra masinii, ci semnalul l-am luat de sus de la plafoniera si am facut legaturile pe cele doua lampi de citit, asa ca, la nevoie, pot aprinde oricare lampa de citit si se aprind si cele de la picioare, la fel si cand se deschide una dintre usi.....mi s-a parut mult mai practic asa.

Link către comentariu

Felicitari ! acum, fiecare dupa doleante..... :icon_thumleft:

 

sticker-ul l-ai pus ?

Link către comentariu

multumesc......inca nu a ajuns sticker-ul.

 

acum urmeaza sa montez luminile din usi....... in momentul in care ajung........sper sa nu mai treaca inca un an.

Link către comentariu

e pacat.... profita de vremea buna... zic eu, care inca nu am montat - la mine - invertorul de cotiera, incalzirea pt bancheta spate, TPMS-ul via senzori.... toate piesele stau frumos ambalate.... :D

 

am pus sticker-ul luni cred (cand ti-am cerut adresa).... dar asta-i Posta Romana....

Modificat de F l o r i n
Link către comentariu
  • loghy a închis acest topic
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!