Jump to content

BUZ - B6 - Comfortline


cridaia

Postare recomandată

A venit vremea sa-mi prezint si eu masina........asa cum mi-o aduc aminte cand am cumparat-o.

In iulie 2011 am achizitionat masina, adusa din Franta cu aproximativ 159000km reali, verificati in reprezentanta.

Masina este un Comfortline, BlueMotion, din 2009, 110PS cu urmatoarele dotari principale avute in momentul achizitionarii:

  • RCD310
  • start / stop
  • jante aliaj 16" - Monza
  • senzori parcare fata / spate OPS
  • dublu clumatronic
  • pachet chrome
  • comenzi volan

......plus restul dotarilor "mici" pe care le cam au toate B6.

Dupa putin timp, am inceput sa ii aduc "mici" modificari de care aveam sau nu nevoie, dar le-am facut.

  • prima modificare a fost sa trec de la RCD310 la RCD510 ......ulterior am trecut la RNS510
  • urmatoarea a fost sa-mi montez Bluetooth Premium OEM
  • dupa putin timp, pentru ca jantele Monza erau cam deteriorate ( sarit lacul destul de tare la fiecare janta), le-am inlocuit cu altele noi AM tot pe 16"
  • ca sa intru in rand cu lumea, am montat AUTOHOLD, dar din pacate nu poate fi functional din cauza sistemului START/STOP :(
  • ca sa imi fac un moft, nu ca as fi avut mare nevoie....am montat PARK ASSIST, care este o senzatie totala.
  • initial am vrut sa schimb si modulul de climatronic cu cel nou, dar am renuntat...parca imi place mai mult asa.
  • am facut un chiptuning la dl. Voinea (TCM Turbo), de la 110PS la 140PS care este senzatie.

.......cam asta e din ce imi aduc acum aminte...........urmeaza urmatoarele:

  • grile luminate de B7, care le am achizitionate de cateva luni, insa nu am ajuns sa le montez
  • lumini ambientale la picioare fata/spate .......si ele achizitionate si urmeaza zilele urmatoare sa le montez
  • probabil voi pune si o alarma AM
  • cred ca voi opta si pentru incalzire in scaune OEM

Cam asta e pana in momentul de fata...... si cateva poze de la inceput.....actuale voi posta mai pe seara.

post-84251-0-03685300-1357721196_thumb.j

post-84251-0-45815800-1357721210_thumb.j

post-84251-0-42107800-1357721227_thumb.j

Modificat de cridaia
Link către comentariu

Frumos foc passatul,sa-l stapinesti sanatos si drumuri bune.

Link către comentariu

Salut, frumos Passatul, are un var de al meu, tot de 110 Cai, l-a facut de 140, trage super bine, aproape ca si benzinarul meu.

Link către comentariu

Pune si poze "la zi". Interesante semnalele galbene, desi varianta de echipare e confortline...

Spor la modificat in continuare, putere de munca... si un an nou cat mai bun! ;)

Link către comentariu

Frumos, frumos, era un topic pe care il asteptam de ceva vreme !

Sa stii ca functioneaza foarte bine si acum RCD-ul 510, apropos de povestea masinii tale :)

Poze, vrem poze !!!

Salutari din Bv !

Link către comentariu

Multumesc de aprecieri........si eu l-am facut de 140cp ;)

Da, tocmai de asta ziceam, cred ca si a tau trage bine de tot :D

Si a meu a venit cu semnale galbene, dar in cealalt zi le-am schimbat :)

Arata mai bine cu alea albe

post-104622-0-13585200-1357757999_thumb.

post-104622-0-28436900-1357758002_thumb.

Modificat de xDaniel
Link către comentariu

la un moment dat am avut intentia sa le schimb, dar am renuntat...am considerat ca nu este o prioritate.....dar poate cine stie, le voi schimba.

mai jos cateva poze actuale cu jantele noi achizitionate.

post-84251-0-38603600-1357763077_thumb.j

post-84251-0-93167800-1357763085_thumb.j

post-84251-0-97249400-1357763094_thumb.j

Link către comentariu

asa domnu', de cand asteptam acest topic :icon_thumleft:

Link către comentariu
  • 2 weeks later...

da... si eu vreau la primavara, sa-i pun folie.... o sa caut la Llumar - AT35GN - e mai apropriata de culoarea geamurilor OEM - privacy

Link către comentariu

aveam la un momentdat in calcul si aceasta modificare dar mi-e teama ca nu voi gasi folia asta, si sa-mi aduca mie pe comanda, sigur ies foarte scump.......poate voi opta pentru ceva inchis la culoare.....mai ramane de vazut.

Link către comentariu

din ce m-am interesat eu, undeva in jurul la 500 lei o sa fie.

Link către comentariu

am intrebat in locul unde am facut "chip tuning" cat costa montajul pe toata masina ( inclusiv fata, dar mult deschis), iar pretul era de 600lei parca.......plus daca imi aduce pe comanda folia, sigur ies mai scump.

Link către comentariu

Nu vreau sa va desumflu, dar AT35GN nu se mai importa in Ro. Am cautat si eu insistent, dar nu se mai aduce... :(

Link către comentariu

daca vedem ca nu se mai aduce, verificam si poate ne aduce singuri - ne lipim si cumparam - dupa care mergem cu ea la pus.

Link către comentariu
  • 3 weeks later...

o alta modificare facuta cu ceva timp in urma, pe care mi-am adus-o acum aminte, este ca mi-am schimbat motorasul de la oglinda dreapta si acum am si eu functia "mirror down". :D

Link către comentariu

eu o fac, insa altii din pacate nu.....m-am trezit cu capota zgariata in fata casei iar la aripa din dreapta spate, a sarit un caine imens si a "muscat" din caroserie, de mi-a facut o zgarietura de toata frumusetea. :icon_cry:

Link către comentariu

Asta-i romania ce sa faci ,din ce vad  zi de zi saraci caini  de foamne au inceput sa muste din masini:))

Link către comentariu

Ai naibii caini, au ceva cu B6-le.... si lui Stoe (parca) i-au mancat din aripa.....

Link către comentariu
  • 1 month later...

azi a capatat o "noua" infatisare.....semnalizari "albe" si cateva ornamente interioare schimbate multumita fiului meu  :D  .......si cateva poze.

post-84251-0-58174100-1364152135_thumb.j

post-84251-0-09329800-1364152143_thumb.j

post-84251-0-62590200-1364152151_thumb.j

Link către comentariu

Misto cu semnalizarile, sunt micile detalii care schimba infatisarea :)

Link către comentariu
  • loghy a închis acest topic
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!