Jump to content

cat ulei intra in motorul de 2800 cmc


mask2k
 Share

Postare recomandată

sal!

vreau sa stiu si eu cat ulei intra in vr6, mai precis si cu schimbat filtru si fara filtru !

si as vrea daca se poate si are cineva carte tehnica de la un golf 3 vr6 sau vento , cartea cu care vine masina , daca aveti vreun link ceva

ca in ea scrie cat ulei si de care tipurie de ulei se pot pune !

multumesc!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

VR6-le inghite 5,5L cu schimb de filtru si 5,0L fara schimb de filtru. Tipul la ulei nu pot sa spun...

Dupa capul asta al meu as zice ca un sintetic 5W40 ar fi interesant dar asta e doar o recomandare neprofesionista.

PeSe: Na ca m-a "batut" ceceul.. La mine in carte (H.R. Etzold - So wird's gemacht - VW Passat) scrie 5,5 L cu tot cu schimbul de ulei.

Oricum tu ia 6L si vezi cum se umple..

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

VR6-le inghite 5,5L cu schimb de filtru si 5,0L fara schimb de filtru. Tipul la ulei nu pot sa spun...

Dupa capul asta al meu as zice ca un sintetic 5W40 ar fi interesant dar asta e doar o recomandare neprofesionista.

PeSe: Na ca m-a "batut" ceceul.. La mine in carte (H.R. Etzold - So wird's gemacht - VW Passat) scrie 5,5 L cu tot cu schimbul de ulei.

Oricum tu ia 6L si vezi cum se umple..

mersi mult !! raman dator! acu cine ma poate ajuta si pe mine cu o scanare , un vag com si sa-mi zica cat ma costa!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am auzit ca e un service care face scanare cu vagcomul pe o straduta adiacenta Bd. Nicolae Titulescu, a fost taica-miu cu un Passat si sunt meseriasi. A dat 500 000 parca. Daca vrei mergem impreuna ca nu stiu exact cum se numeste strada.

Cat despre ulei iti intra in jur de 5,5-6l iar in carte se recomanda Aral 10W/40.

Modificat de Serby
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!