Jump to content

pompa frana


john k
 Share

Postare recomandată

De curand a inceput sa imi faca probleme pompa de frana(pierde lichid).Am fost sa cumpar alta dar la toate magazinele apare alt tip de pompa decat cea care o am eu pe masina.As lua una din aia dar nu stiu daca o pot monta.Am mai vazut ca a mea la un Passat ma vechi.Aveti idee daca iau o pompa originala pot sa ii modific conductele ?SAu ,ma poate ajuta cineva cu o pompa.Bineinteles contra cost.Multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Se pare ca difera. Si eu am schimbat-o in service. Cica a trebuit sa o dea jos sa vada nu stiu ce la ea ca sa dea comanda pentru alta identica. Din pacate prea multe nu stiu, ca am lasat masina in service dimineata si dupa-masa am luat-o rezolvata. Aprox 1.6 mil a fost pompa, manopera nu mai stiu.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Se pare ca difera. Si eu am schimbat-o in service. Cica a trebuit sa o dea jos sa vada nu stiu ce la ea ca sa dea comanda pentru alta identica. Din pacate prea multe nu stiu, ca am lasat masina in service dimineata si dupa-masa am luat-o rezolvata. Aprox 1.6 mil a fost pompa, manopera nu mai stiu.

@Litza.La mine difera mult fata de ce au la magazin.Ma refer ca difera ca tip de dispunere al conductelor.La tine la fel era?Si de unde ai cumparat-o?Au avut cei de la service sau de la magazin?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

http://etka.auto2.ru/vw/GO/1986/64/54/662627/

piesa 1: cod 191611019

tandem master cylinder / 20,64X16/14

Cam asa arata la mine. Banuiesc ca cifrele alea sunt dimensiunile si caracteristicile pistonului.

Prima oara cand am aruncat privirea pe noua pompa mi s-a parut si mie ca e parca o idee cam mica fata de cea veche. Dar neavandu-le pe amandoua una langa alta sa le compar, ramane doar o "parere".

Service-ul a comandat piesa. Au ceva intelegere cu AutoNet, <auto nu stiu cum> si la comanda vine un curier cu piesele, daca sunt pe stoc.

O sa incerc sa ma uit pe pompa maine sa vad daca o fi vreun cod scris.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

http://etka.auto2.ru/vw/GO/1986/64/54/662627/

piesa 1: cod 191611019

tandem master cylinder / 20,64X16/14

Cam asa arata la mine. Banuiesc ca cifrele alea sunt dimensiunile si caracteristicile pistonului.

Prima oara cand am aruncat privirea pe noua pompa mi s-a parut si mie ca e parca o idee cam mica fata de cea veche. Dar neavandu-le pe amandoua una langa alta sa le compar, ramane doar o "parere".

Service-ul a comandat piesa. Au ceva intelegere cu AutoNet, <auto nu stiu cum> si la comanda vine un curier cu piesele, daca sunt pe stoc.

O sa incerc sa ma uit pe pompa maine sa vad daca o fi vreun cod scris.

@Litza.Nu e asta pompa.Intradevar asta e singura care apare la magazine pt Golf 2.Da a mea nu e asa.Ma gandesc ca a fost schimbata da daca as pune una din aia ca a ta nu se potriveste la conducte.Si nici nu se vede ca si cum ar fi fost modificate conductele.Nu stiu ce sa fac ca imi pierde tot paharul cu lichid cam la 2 zile iar pompa ca a mea nu gasesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cauta pe pompa un cod ceva inscris.

Conductele nu sunt chiar rigide se pot trage un pic ,cu bun simt, de ele.

Pe ETKA am mai gasit asta:

http://etka.auto2.ru/vw/GO/1984/7/54/114365/

Dar asta parca are doar 2 conducte ?! Tu cate ai?

@Litza.DA asta e pompa.Are 4 conducte.Intre timp am aflat de la fostul proprietar(un prieten)ca pompa e de Audi 80 sau100.A zis ca a schimbat pompa si a tras de conducte.Deci se poate pune inapoi una originala de Golf.DA asta dupa revelion.Mersi

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

si eu am avut probleme cu pompa de fran, dar am schimbat doar gerniturile si merge perfect acum

250.000 lei m-au costat, si de schimbat am schimbat cu niste prieteni..adka ieftin

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

si eu am avut probleme cu pompa de fran, dar am schimbat doar gerniturile si merge perfect acum

250.000 lei m-au costat, si de schimbat am schimbat cu niste prieteni..adka ieftin

Am rezolvat-o azi cu pompa.Am gasit la cineva pompa originala de Golf.Cu tot cu servo ca nici ala era schimbat si nu se potrivea la pompa originala.CAt despre garnituri si eu am cumparat de pompa de Golf dar nu se potriveau cu pompa pe care o aveam eu.Acum am frane beton,si pompa originala.Deci daca mai face figuri pot sa ii schimb si eu garniturile.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!