Jump to content

rezistenta trepte caldura


jorjh
 Share

Postare recomandată

Dupa ce am montat la loc toate echipamentele electrice am descoperit ca nu imi baga caldura in interior pe prima treapta. Vinovatul ar fi siguranta de langa ventilator, problema e ca nu am gasit pe internet sa cumpar noua. Am sanse sa o repar asta de pe masina sau singura mea solutie e sa caut alta prin dezmembrari?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mie imi baga doar pe treapta 3. Oricum e putin ciudat ca am AC pus si nu este schimbat si panoul [parca arata altfel cel de AC]. Mie imi merge doar pe treapta 3 si treapta 1 sau 2 [cea cu semnul de degivrare, care nu stiu exact ce face] nu face nimic...

Sunt si eu interesat de rezolvari...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Vorbiti de 2 lucruri diferite.Jorjh vb de piesa ceramica fixata deasupra motorului de aeroterma care controleaza treptele de lucru si Cristi de o piesa electronica/electrica.Siguranta termica intrerupe curentul in momentul unei suprasolicitari(EX geamurile electrice)si isi revine cand se raceste.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

XANu, o sa te contactez dupa ce termin de pus la loc toata masina si ma apuc de detalii

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!