Jump to content

Problema avertizor faruri aprinse


Lucian Bogdan
 Share

Postare recomandată

Salut,

La o fabia 6y2 din 2002 pana acum ceva timp daca uitam farurile aprinse, scoteam cheia din contact si deschideam usa.. incepea sa sune martorul acustic.

De cateva zile insa nu mai face nimic. A mai patit cineva.. ce poate fi.. ce piesa trebuie schimbata?

Multumesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Masina nu simte ca ai deschis usa. Plafoniera se mai aprinde cand deschizi usa? Daca nu se aprinde, este defect switchul din incuietoarea de la sofer. Sunt multe postari pe tema asta pe acest forum la toate modelele VAG.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am si eu aceasta problema cu un Golf 4 din 2001. Nu se aude nimic dar plafoniera se aprinde, ce e defect?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

si buzzerul ala unde se gaseste ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

In ceasurile de bord. Daca pleci cu frana de mana trasa la primukl dinte, te avertizeaza?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

In ceasurile de bord. Daca pleci cu frana de mana trasa la primukl dinte, te avertizeaza?

Daca plec cu frana de mana incepe sa sune.. am pus si plafoniera pe pozitia cu usa deschisa si nici cand incui usa nu se mai stinge.. o fi acel switch? Am bagat intr-o seara solutie de dezghetat broasca.. sa fi ajuns aia la el?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Posibil switch broasca sofer dus.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 year later...

Buna ziua,
In Suceava este cineva care schimba switch-uri portiere?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!