Jump to content

Golf 4 FLA


Vizitator

Postare recomandată

uite citeste incepand de aici...eu am muncit ceva la ele...dar imi place rezultatul

nu este folie...este chiar aluminiu...

Link către comentariu

Aaa, scuza-ma, nu am fost atent! Tu ai avut trimuri de aluminiu! Vopseaua nu o sa dea la fel ca aluminiul, deci cred ca o sa le fac ceva inchis! O sa ma decid pe moment, ca de obicei! Vreau sa iasa bine! O sa le duc la vopsitor sa dea filler pe ele si o sa le slefuiesc eu acasa cum trebuie, cu smirghef foarte fin, ca vopsitorii nu au rabdare sa le biblileasca! :)

Link către comentariu
  • 3 weeks later...

Nu le-am facut inca pentru ca am dat banii pe altceva! :) Le fac cand o sa vosesc si bandourile, prelungirea fata, am mai multe elemente! Astept doar sa se indrepte vremea, si ies si mai bine la bani daca le fac pe toate odata!

Link către comentariu

Sa stii ca si in mintea mea parea frumos, dar am vazut o poza pe net cu consola facuta negru lucios si parca nu arata chiar asa bine, plus ca se vad zgarieturile foarte rau pe negru! O sa vad pana la urma ce aleg! Sunt asa in dubii, as incerca si un gri ca la modelul Pacific, ori un gri mai deschis! Si eu sunt curios ce o sa fie!

Modificat de flaviusmaff
Link către comentariu

Week-end-ul acesta masinii i s-a facut revizia, desi de anul trecut din februarie pana acum am facut decat 8000 de km! Ulei, filtre, toti suportii motor si distributie! Am luat curele Gates, role Ina si pompa de apa Meyle! Am facut 100 de km si am zis sa verific curele de la de la distributie si am observat ca cea mica are o portiune de vreo 3mm in care este putin ,,julita'' ca sa zic asa! Nu stiu daca este normal sau nu, o sa verific la service-ul unde am pus-o sa vad ce zic si cei de acolo! Sper sa nu necesite inlocuire! O sa incerc maine sa fac o poza, dar numai sa prind portiunea!

Link către comentariu

Frumos golfuletul, sa te bucuri de el cat mai mult timp! Apropo farurile sunt noi sau SH? Si de unde le-ai luat? As vrea sa-mi pun si eu dar nu stiu ce sa aleg intre depo,sonar sau sa le modific pe ale mele originale Hella? Acum chiar are dotari,cu cele aduse de tn :icon_thumleft: .

Link către comentariu

se vad bine farurile. ce becuri au? ce faruri sunt,nu am retinut...

Farurile sunt Depo! Becurile sunt H7 6000k!

Frumos golfuletul, sa te bucuri de el cat mai mult timp! Apropo farurile sunt noi sau SH? Si de unde le-ai luat? As vrea sa-mi pun si eu dar nu stiu ce sa aleg intre depo,sonar sau sa le modific pe ale mele originale Hella? Acum chiar are dotari,cu cele aduse de tn :icon_thumleft: .

Ms frumos! O sa mai urmeze cateva modificari! As vrea sa cumpar o cotiera, ma mai gandesc in legatura cu ea, imi e sa nu ma deranjeze la mana, mai ales ca merg preponderent in oras! Urmeaza, jantele, am facut rost de 2 jante 8j pentru fata in detrimentul celor de 9j! Farurile le-am luat noi, au fost 615 lei, sunt foarte multumit de ele, mai ales ca au geam de sticla, nu de plastic! Eu am avut faruri joey mode si mi s-a luat de modificari, am preferat sa-mi iau unele noi!
Link către comentariu

cauta cotiera originala.

daca te deranjeaza o rabatezi in sus si nu ai probleme.

si eu merg mai mult in oras si tin mana pe cotiera mereu...nu ma incomodeaza

Link către comentariu

Sincer, am vazut cateva cotiere din dezmembrari si aratau rau-spre execrabil! Si mai cereau si vreo 250-300 de lei! Cred ca ma descurc si cu una asemanatoare colegului Volnick! Ramane de vazut!

Link către comentariu

la majoritatea arata rau panza aia....scoti capacul so o speli bine. in cele mai multe cazuri se curata f bine.

Link către comentariu

Astazi am schimbat bucsele pe fata, flanse amortizoare, bieletele antiruliu si bucsele punte spate! Acum parca e alta viata, bucsele vechi erau pur si simplu rupte! Si ca treaba sa fie treaba, un destept de ,,mecanic'' mi-a crapat un prag cu un brat de la elevator!!! :grrrrrr:

post-77500-0-20979200-1361580334_thumb.j

post-77500-0-61235100-1361580346_thumb.j

Link către comentariu
  • loghy a închis acest topic
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!