Jump to content

Golf 4 FLA


Vizitator

Postare recomandată

Astazi am schimbat balasturile instalatiei xenon pentru ca un unul era ars de ceva vreme, ocazie cu care am observat ca un bec la prima aprindere licare de cateva ori si parca isi schimba culoarea. Becurile au fost cumparate de pe forum acum 3-4 luni si nu cred ca au mai mult de 6 ore adunate de functionare. Cred ca o sa cumpar ceva becuri mai bune si ma las de chinezarii ca inghit prea multi bani. Am mai schimbat panoul stanga din portbagaj, aveam modelul fara capac.

post-77500-0-01244600-1426801057_thumb.j

post-77500-0-39514800-1426801069_thumb.j

Link către comentariu

Si eu am chinezarii d2s, nu le-am luat de pe forum dar cred ca au aproape un an de cand functioneaza si am dat 60lei/set. Mai am un set de rezerva care au costat 150lei, tot chinezarii.

As trece si eu pe ceva mai normal, osram doar daca as sti ca lumineaza ceva mai bine ca astea chinezesti.

Link către comentariu

Poate am avut eu ghinion. Inainte de astea, am avut un kit xenon canbus, a costat vreo 350 de lei acum vreo 3 ani si nu am avut nicio problema cu ele. M-am lecuit, asta e.

Link către comentariu

Astazi am montat rotile de vara si am facut si directia. Acum am observat mai bine ca, cauciucurile au si buza de protectie. Saptamana viitoare urmeaza si ITP-ul, asa ca a pregatesc.....sufleteste. :D

post-77500-0-30790700-1427045734_thumb.j

post-77500-0-49851900-1427045739_thumb.j

post-77500-0-42873100-1427045743_thumb.j

post-77500-0-64893400-1427045747_thumb.j

Link către comentariu
  • 2 weeks later...

Astazi am schimbat Rombat-ul premier luat acum doi ani jumate cu Banner Powerbull Pro de 63Ah si 600 EN. Cea veche avea 12,5V si 160 curent, deci era praf. Cea noua la masuratori a iesit 12,78V si 648EN.

Modificat de flaviusmaff
Link către comentariu
  • 2 weeks later...

salut. ce "j" au rotile tale? vreau sa imi schimb si eu cauciucurile si nu stiu ce dimensiune ar fi mai potrivita..

Link către comentariu

Felicitari pentru masina! Am urmarit tot topicul si pot spune ca golfuletul e superb, modificari de bun gust si calitate. Spor in continuare!

Link către comentariu
  • 2 months later...

Daa, a sosit in sfarsit. :D Culoarea o sa fie cam aceeasi, dar cred ca putin mai inchisa. Inca nu m-am hotarat pentru ca mai dureaza cateva zile pregatirea. Sper sa fie gata pana sambata viitoare. O sa mai revin cu poze pe parcurs.

Modificat de flaviusmaff
Link către comentariu

prinde forma si culoare...

nu au demontat geamurile?

ma ingrozeste praful ala, sper sa nu intre in masina sau in lac.

cat platesti?

Link către comentariu

Vopsesti si elementele de interior? Cat te costa lucrarea in total? In Craiova cel mai bun pret care mi s-a dat este de 2500 doar pe exterior. Colegii doljeni, aveti stiinta de oferte mai bune? Spor la treaba si sa iasa ca la Wolksburg!

Modificat de DJ44MKE
Link către comentariu

Muale, ultimele poze sunt in cabina, restul sunt in zona de pregatire. Chiar lucreaza curat, tocmai de aceea ales sa o fac acolo. Ca si cost, in jur 3000-3200 lei.

DJ44MKE daca te referi la imterorul usilor, nu, ramane acelasi pentru ca arata bine si nu e nevoie sa se vopseasca acolo

Ideea e ca eu am si kitul de Gti de vopsit + eleron, dar aripi jos, tratate pe interior, e ceva de munca la ea.

Modificat de flaviusmaff
Link către comentariu

Merci pt precizarea de pret. Asteptam cu nerabdare poze cu produsul finit.

Link către comentariu
  • loghy a închis acest topic
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!