Jump to content

Golf 4 FLA


Vizitator

Postare recomandată

Oricum e traditie sa vopsesc prelungirea in fiecare an. :)) Stie cineva daca distantierele de 5mm merg cu prezoanele originale? Intreb pentru ca am vrut sa dau comanda de un set de Sparco si scria ca cele de 5mm nu vin cu prezoane incluse pentru ca se potrivesc cele originale.

Modificat de flaviusmaff
Link către comentariu

Salut. Am avut aceleasi anvelope maystorm2 (225, nu 205) timp de 2 veri pe masina. Sunt destul de bune, singurul lor "defect" in ochii mei: nu tin, se tocesc repejor. In a doua vara a trebuit sa mai schimb cauciucurile intre ele. In rest, am fost foarte multumit.

Link către comentariu

Imi place ce vad,iar masina este facuta cu bun gust. Poate ne vedem cu totii in aprilie la intalnire sa mai facem un schimb de impresii  :icon_thumleft:

 

Scoate un prezon,si vezi pe ce suprafata iti prinde filetul( nu ai cum sa nu vezi,va fi mai ruginita partea care prinde) Eu cred ca 15mm ai parte care prinde,ar insemna sa mai ramai cu 10mm de filet,eu unul as lua un prezon mai lung cu 5mm

Modificat de golfix
Link către comentariu
  • 2 weeks later...

Multumesc Golfix. Avand in vedere ca vreau sa le pun pe fata, pentru siguranta mea o sa iau si prezoane, asta cand o sa le vina vremea. Pana atunci bifam alte necesitati din lista.

 

DB86CLP - Salut. Eu sper ca la inceputul verii sa o bag toata la vopsit. Am preferat sa le tin nevopsite, ca sa nu bag bani de doua ori. 

Link către comentariu

Pai treaba e asa, 225 nu-mi place cum arata pentru ca pare talonul prea inalt, inainte aveam 215. Cum in perioada aia nu gasisem 215 la un pret in care sa ma incadrez la anvelope noi, le-am luat pe astea. Acum vad ca au bagat in stoc si 215, fapt pentru care o sa pun dimensiunea asta pe spate.

Modificat de flaviusmaff
Link către comentariu

Au sosit si cauciucurile spate, le-am montat astazi, dar am o singura nelamurire. I-am zis sa le echilibreze, la care el imi spune sa le pun pe masina si sa merg cu ele 50-100 km si dupa sa vin cu ele. Fiind mai comod, le-am echilibrat acum, oricum mi s-a parut ciudata afirmatia lui precum ca daca le echilibrez acum, cand se va mai aseza cauciucul pe janta risc sa se dezechilibreze. Am mai luat de la colegul Hazin un manson din piele pentru frana de mana, acesta fiind intr-o stare mult mai buna decat ma asteptat, cu uzura infima.

post-77500-0-40845000-1424271933_thumb.j

post-77500-0-53787300-1424271935_thumb.j

post-77500-0-30704500-1424271937_thumb.j

post-77500-0-59978900-1424271950_thumb.j

Link către comentariu

Este corect ce ti-a spus. Cand pui anvelope noi pe jante e recomandat sa pleci cu ele neechilibrate, sa parcurgi o distanta sa se aseze pe jante si abia dupa sa le echilibrezi.

Link către comentariu

Mersi pentru raspuns @mihaita27. Acum o sa vad cum sta treaba cand o sa merg cu ele. Nu am vrut sa le echilibrez dupa si din cauza faptului ca setup-ul de vara implica sa las suspensia foarte jos si nu mai incape cricul sub ea. Anul trecut la schimbul de ulei abia au reusit sa bage bratele de la elevator sub masina. :D

Modificat de flaviusmaff
Link către comentariu
  • loghy a închis acest topic
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!