Jump to content

Golf 4 FLA


Vizitator

Postare recomandată

Nee, nu merita investitia din punctul meu de vedere, nu circul foarte mult cu ea, cum nici scaunele incazite nu ma avantajeaza. Singurul lucru pe care-l mai fac la interior e sa pun tempomat. Mai in vara o sa vina vopseaua si la anul alte jante si ma opresc la capitolul estetica, doar intretinere si mecanica daca mai apare ceva. Sunt prea multi bani investiti si na, o sa vina alte prioritati.

Link către comentariu

Te opresti sau nu te opresti din investit, ai o masina care atrage atentia. Sigur daca as vedea-o pe strada, m-as uita dupa ea :D

Link către comentariu

Mersi mersi. Acum cel mai tare ma roade vopseaua, ca m-am saturat sa merg cu ea in doua culori, dar pana o sa am toti banii mai dureaza, dar si cand o fac nu mai vin doua zile acasa. :))

Link către comentariu

@flavius - vezi in topicul meu euroswitchul chinezesc. Se simte ok - arata decent - insa nu sunt 100% convins. Al tau este ceva mai "mat" pe partea cromata si pare sa se integreze ceva mai bine. Nu este cauciucat - este exact aceeasi textura cu cel "normal"

oricum - o sa imi trebuiasca si mie footrest sa mearga cu pedalele :D

Link către comentariu

Ce interior frumooos!! Apropo, cat de ieftin e footrestul la reprezentanta ca pe la a noastra toate-s scumpe...

Link către comentariu

Ms. La Craiova nu am gasit, asa ca am luat mai scump, 220 ron, de la un baiat de la Valcea. Probabil omul sfinteste reprezentanta asa ca, daca nu sunt cat de cat pasionati, nu ofera decat ulei si suruburi...:)

Link către comentariu

nu de la reprezentanta pana la urma - merge si de pe ahw, de exemplu.

Link către comentariu

Daca diferenta e de 40-50 de lei pentru un produs de pana in 200,merita. Si eu ma tot uit de buson ulei de Audi R8 si la reprezentanta e 165 si daca-l iau de pe Ahw ma duce 130 cu transport, dar trebuie sa astept o saptamana si ceva. Deocamdata nu mai am bani! :)

Modificat de flaviusmaff
Link către comentariu
  • 4 weeks later...

ca sa dai 150 lei pe un capac de ulei ar trebui sa ai cam tot "engine-bay"-ul custom. nu ii vad rostul, poate pt piticii de pe creier care se gandesc la el ca e acolo :)

Link către comentariu

Nu neaparat custom, dar sa fie ceva frumos.  :)) Acum multe din lucrurile pe care le-am facut nu prea aveau rost. Acum ramane de vazut de unde il iau, la Alex ZZtuning e 130 de lei cu el acasa, dar dureaza putin peste doua saptamani si la reprezentanta vreo 170.  :D Am polishat scutul de la galeria de evacuare, tevile de la AC, pompa de abs, acum arata oglinda toate. Eu cred ca o sa dea bine, mai ales ca motoru e mereu super curat. Acum sa vad, o sa urmeze luna asta tempomatul, mai ales ca masina o sa mai ramana la mine cel putin doi ani, e o investitie care merita.

Modificat de flaviusmaff
Link către comentariu

Mai, euroswitch inteleg, pedale de gti la fel - dar la motor nu merita banii dati

Pentru ca, nu vreau sa te simti jignit - si TDI-urile si 1.6 si 1.4 sunt motoare urate. 1.8-ul ce mai arata ok si VR-urile...

 

Mai bine tempomat - vei iubi acest divais ;)

 

edit: @flavius - ca sa ne convingi pune o poza cu motorul :D

Modificat de mad_kat
Link către comentariu

Lasati omul sa faca ce vrea :D Multe din investitii pe care le facem nu merita, ce-i un capac la ulei in plus :))

Modificat de redline1619
Link către comentariu

Mai, euroswitch inteleg, pedale de gti la fel - dar la motor nu merita banii dati

Pentru ca, nu vreau sa te simti jignit - si TDI-urile si 1.6 si 1.4 sunt motoare urate. 1.8-ul ce mai arata ok si VR-urile...

Stiu si eu ca nu e vreo opera de arta, dar macar sa arate mai interesant. :D Cam asa arata motorul.

post-77500-0-38522600-1405004927_thumb.j

post-77500-0-10678200-1405004940_thumb.j

Link către comentariu

Salut,cum se numeste capacul din fata (dexemplu : il dai jos ca sa umbli la Sonda lambda) cel de aluminiu din fata,la tine e foarte curat din poze si as vrea sa-l schimb.....

Link către comentariu

Eu sunt de acord cu piticii de pe creier si cred cu tarie ca trebuie hraniti continuu...cum altfel as mai fi luat eu chestii inutile sau partial folositoare ca de egz: magneti magnofuel, tuning de aprindere, toba sport, jante de 18", pedale gti si atatea altele...Dar toate la un loc ma fac sa zambesc cand imi conduc masina!

Link către comentariu
  • loghy a închis acest topic
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!