Jump to content

Golf 4 FLA


Vizitator

Postare recomandată

Un sistem ok e cel de la BMC, din carbon si poti sa tragi un furtun in grila jos si asa nu are cum sa intre apa in el, si mai era o chestie sa fi fost bateria pusa in spate si filtrul in fata! Dar si pretul e destul de maricel!

http://www.bmcairfilters.com/air-intake-systems/cda-carbon-dynamic-airbox/parts_prd_pr3_4_1.aspx

 

Uite aici la Nissan ce bine e pozitionata admisia! 

 

Modificat de flaviusmaff
Link către comentariu
  • 2 weeks later...

Cotiera originala sau facatura?

Blocul de lumini - iti iei chiar original, sau chinezism la 100-150ron? Nu de alta dar ma tot gandesc la treaba asta - si chinezismele sunt destul de neingrijit facute si firave, dar si OE-uri sunt scumpe rau :(

Link către comentariu

Cu cotiera m-am pricopsit in urma unei datorii a unui prieten. E AM, dar e chiar ok, nu ma asteptam sa fie asa tapana, s-a potrivit la fix, per total sunt multumit. Blocul de lumini e OE de Polo, din aluminiu, nu e chinezarie. O sa pun poza cu el montat maine dupa ce-l primesc.

Modificat de flaviusmaff
Link către comentariu

Vreau sa iau si eu, numai ca e prea scump :( abia astept sa il primesti sa vad cum arata.

Link către comentariu

Am vrut sa iau din acela la 100 de lei prima data, dar am fost sfatuit de o cunostinta care si-a luat ca sunt destul de prost facute si ca, cromul ala se zgarie destul de usot. Maine ma duc sa-l ridic de la curier si sa vad ce e de capul lui! Singurul lucru care nu prea-mi place e ca se aprinde verde iconita de pozitie.

Modificat de flaviusmaff
Link către comentariu

mai putin mi-e teama de cojirea cromului - cat mi-e de fiabilitatea contactelor electrice din interior - la chinezarii, bineinteles...

Link către comentariu

Cu putin talent poti schimba ledul de la pozitie si pui rosu. Sau galben, daca iti place

Link către comentariu

Mad_kat - nu sunt chiar asa proaste, stiu si persoane care sunt multumite de ele, sunt o alternativa la cele OE care sunt de 3-4 ori mai scumpe.

Muale - pe partea de electrica/electronica ma cam bate talentul :D si nu as vrea sa stric ceva pe acolo, mai bine il las asa!

Modificat de flaviusmaff
Link către comentariu

A sosit si switch-ul, montat foarte repede si usor, insa trebuie avut grija cu el, pentru ca partea exterioara e cauciucata ca la grilele de bora si se zgarie destul de usor. Si dupa vanzarea fostului subwoofer, am zis ca nu-mi mai pun, dar pana la urma nu am rezistat si l-am luat pe asta micu' care face ravagii.  :D

 

 

post-77500-0-21474600-1401808107_thumb.j

post-77500-0-79273000-1401808109_thumb.j

post-77500-0-89231800-1401808112_thumb.j

post-77500-0-56919100-1401808117_thumb.j

post-77500-0-64439700-1401808338_thumb.j

post-77500-0-89672700-1401808341_thumb.j

Modificat de flaviusmaff
Link către comentariu

Fain blocul de lumini :icon_thumleft:  ma bate si pe mine gandul dar sa vedem si acum sa cante muzica   :icon_bounce:

Link către comentariu

exact cum spune si laurentiu_86,unde e acum nu ajunge apa la el.ideea e ca daca il pui jos in bara va fi mereu murdar

Link către comentariu

Deocamdata ramane asa, pana acum e ok. O sa monitorizez in timp si care e treaba cu uleiul, chiar sunt curios daca se inegreste mai repede, ca pana la schimb dupa 8500 de km avea o culoare deschisa.

Link către comentariu

cat ai dat ma pe subwoofer? Imi place cum vine blocul, plafoniera cand vine....

Link către comentariu

Fix 305 lei!  :D  Pilot e urmatorul pe lista, de cand zic ca-i pun, dar o sa ma opresc vreo doua luni din investitii in masina, ca am ramas fara $$$! 

Modificat de flaviusmaff
Link către comentariu

Ca si sfat de intretinere : da jos carenajul la roti  si curata bine mai jos de scurgeri  ca trebuie sa fie adunat noroi (nisip,frunze..etc) si in timp apare rugina.

Daca ai , dupa ce degresezi cu alcool , ii dai un spary de zinc  - preferabil Sonax,Berner sau Wurth.

 

Credema ca peste 2-3 ani o sa-mi multumesti. :))

 

 

http://postimg.org/image/u2fsnmpcj/ - Sa vezi la ce ma refer

Modificat de luciantm
Link către comentariu

Salut! Am facut asta acum un an jumatate, am curatat cat de bine am putut pe acolo, dat cu grund anticoroziv si dupa cu vaselina. Acum, urmand ca in vara sa vopsesc masina, inainte sa duc o sa dau jos tot, inclusiv aripile ( ca na oriunde ai face masina, nu stau vopsitorii sa faca treaba asta calumea), sa curat iar tot, dat cu Cyclo Rust Converter, iar grund, si dupa cred tot vaselina.

Link către comentariu
Laurentiu_LWR

Tineretul asta:)) bumtzi bumtzi....

Link către comentariu

E cauciucat asta OE? Eu mi-am comandat pana la urma d'ala la 100 ron - probabil ca acela nu e.

Vom vedea, sper azi chiar :)

Link către comentariu

Da Laur, acuma cat mai sunt tanar si nelinistit. :D

mad_kat - da, e la fel ca grilele de bora. Chiar sunt curios cum o sa ti se para switch-ul tau. 

Link către comentariu

misto cutia de zguduit :))

Am avut si eu nebunia asta, dar acum consider ca boxele oem vw produc destul bass calitativ pentru a mai fi nevoie de asa ceva :d

Link către comentariu

Tocmai, ca boxele nu baga destul bass si e nevoie de un mic supliment! :)) Urmeaza sa iau doua seturi de difuzoare Hertz, sa fie si mai si, dar sa mai intre ceva bani la pusculita! :))

Link către comentariu
  • loghy a închis acest topic
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!