Jump to content

Golf 4 FLA


Vizitator

Postare recomandată

Eu zic sa te orientezi tot catre o suspensie reglabila DAR MAI BUNA, din cate am observat tie ITI PLACE sa o tii LOW, iar daca iti pui fixa de pana la -50 sau chiar -60 o sa ai probleme iarna si in alte situatii care nu are rost sa le mai zic, ca le stii pt. ca ai deja supensie sport si e destul de lasata...sa nu mai vorbim de confort care e f redus. Am spus TOT reglabila deoarece totusi o reglezi asa cum iti place tie.

Daca vrei mai mult confort si destula sportivitate alege Koni ( doar telescoapele ) si combinatia care o am eu cu arcurile de la Eibach o sa iti coboare mai mult ( asta pt. ca am si e numai buna pt drumurile noastre si destul de sportiva )

Mai sunt si alte suspensii fixe care iti pot cobora -50, -60 pe care sigur le stii dar nu stiu cat de confortabile sunt.

Modificat de ~LauR~
Link către comentariu

Oricum nu cred ca sunt chiar 60 mm! Inainte am avut doar arcuri cu drop de 40 si era mult mai sus fata de acum, deci cei doi cm nu ar fi o problema plus ca eu fac undeva la 8000 km pe an si intru cu ea doar pe unde pot! Suspensiile bune gen KW, D2, Bilstein imi dapasesc cu muuult bugetul, ele fiind in jurul a 1000 de euro! Arcurile Eibach cum ai tu sunt varianta cea mai buna pentru un daily, dar coboara undeva 30mm ceea ce e cam putin si rotile ma indeamna la ceva mai agresiv ca drop:) Cand o sa-mi vina si mie mintea la cap poate trec la niste roti cu cauciucuri normale, nu trase pe roti si la o suspensie mai cuminte cum ai tu! S-ar putea sa ajung tot la reglabila chiar daca incerc sa fug de ea! Am zis sa trec la fixa in ideea ca poate e ceva mai soft si scap de topaiala! Pana in primavara trebuie sa ma decid si sper sa nu fac o alegere gresita!

Modificat de flaviusmaff
Link către comentariu

Foarte bine ca insisti pentru sportivitate, e o reactie tipic masculina! Suspensiile stock si rotile 14"/175/70 sunt pentru cucoanele cu lombosciatica :) O masina dichisita ca a ta merita din plin sa stea pe burtica...

Link către comentariu

Pana la punct! :)) Presimt ca nu o sa mai tina mai mult de cativa ani toata nebuneala! Zdranganelile astea nu imi afecteaza corpul, dar imi afecteaza nervii si din ce am observat incep sa apara greierasi pe unde nu te gandesti! Cred ca fac pui! :))

Modificat de flaviusmaff
Link către comentariu

Vezi ca de la Eibach mai este varianta de arcuri SPORTLINE cele rosii care coboara -45, -50.

Fii sigur ca or sa faca pui.

Modificat de ~LauR~
Link către comentariu
  • 4 months later...

Nu am mai scris demult pe aici! Nu prea m-am mai ocupat de ea, am avut si permisul retinut, dar am inceput sa mai cumpar una alta! Ceasuri IMMO 3 si grile de Bora, unde am cautat foarte mult unele in stare impecabila! 

post-77500-0-48009200-1394506399_thumb.j

post-77500-0-61648500-1394506413_thumb.j

post-77500-0-01304400-1394506428_thumb.j

Link către comentariu

iti recomand sa cumperi si suportii de plastic pt grila centrala si sofer, se monteaza mult mai bine cu ele (asta in cazul in care nu le ai deja)

Link către comentariu

eu am luat din romania, diferenta de pret destul de mica. 

daca ai comanda de pe ahw si nu mai e vb de transport, le poti pune si pe alea (doar sa nu se sparga in colet)

Link către comentariu

Cand iau, platesc doar pretul care este acolo si pana acum nu mi s-a intamplat sa gasesc ceva defect! Deocamdata o sa le pun asa, pentru ca mai am niste surprize in viitorul apropiat si ramele nu intra in buget (momentan).

Link către comentariu

la montarea grilelor de bora ion bord de golf

(da , stiu ca X a montat fara ele si e totul ok)

Link către comentariu

      Astazi am reusit sa pun scaunele sus, am avut noroc si mufele de la airbaguri s-au potrivit fara modificare! A durat ceva pana am gasit modelul asta in stare impecabila dar a meritat. Si din lipsa de ocupatie, putina cosmetizare  pe sub capota si polishat scutul galeriei de evacuare!

      Acum am o intrebare pentru voi, as vrea ca saptamana asta sa dau barile clean si sa pun unele normale, dar de culoare albastru inchis si prelungirile de GTI o sa ramana. Intrebarea mea e daca o sa am probleme cu politia daca merg cu ele asa cateva luni, pentru ca nu vreau sa le vopsesc acum, intrucat la vara ii trag o vopsea la toata masina?

post-77500-0-44628400-1394639737_thumb.j

post-77500-0-87919300-1394639750_thumb.j

Modificat de flaviusmaff
Link către comentariu

La identificare se verifica doar seriile, deci nu ar trebui sa ai probleme.

 

Si chiar daca-i sar in ochi barile, culoarea lor nu depaseste 30% din suprafata masinii. 

Link către comentariu
  • loghy a închis acest topic
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!