Jump to content

Golf 4 FLA


Vizitator

Postare recomandată

  • 4 weeks later...

Sa mai punem o vorba si pe aici! Masina a primit folie omologata luneta si laterale spate, iar in primavara o sa primeasca si pe fata! Am dat comanda de presuri OEM de velur, sper ca saptamana ce vine sa le primesc! Si ce am mai mesterit astazi, din lipsa de ocupatie m-am apucat de vopsit cateva elemente care erau intr-o stare cam nasoala, defapt singurele care ramasesera neatinse! Sunt extrem de multumit de rezultat, cu toate ca am stat cateva ore pe ele pana au iesit perfect!

post-77500-0-95308200-1379712953_thumb.j

Link către comentariu

cu ce ai vopsit? ai dat si cu grund pe plastic?

nu stiu cum aratau inainte dar acum arata f bine

Modificat de Muale
Link către comentariu

Ms! Nu am dat cu grund, doar curatate de cauciucul ala, matuite si vopsite. Am luat un spray special pentru plastic, dar mai mult ca sigur merge si cu duplicolor normal! 

Modificat de flaviusmaff
Link către comentariu

ce spray, poti sa pui o poza? si eu caut, ma uitam prin Bricostore si am vazut ceva de la DupliColor la 50 lei

Link către comentariu

Asta e spray-ul! Eu l-am luat pentru ca nu mai avea ce luam de obicei de la magazin, adica duplicolor normal! Iti spun ca merge si cu cel normal, pentru ca am facut cu el grila frontala si consola centrala (cea cu bricheta) si sunt la fel si in ziua de azi! Deci dupa parerea mea nu merita 50 de lei un spray!

post-77500-0-67249100-1379843095_thumb.j

Modificat de flaviusmaff
Link către comentariu

Cel normal la 20 lei era universal, arata un calorifer pe el.

Ce ai in poza vad ca e pt plastice/bandouri. Poate are aderenta mai buna...

As vrea sa le fac si eu, cateva sunt zgariate (rama de la clima, plasticul de la contact)

Sent from Sexy Nexy 4 using Tapatalk

Link către comentariu

Eu inainte am folosit asa ceva! Pentru plasticele de la volan, trebuie sa dai volanul jos! Cel de deasupra merge sa-l dai jos asa, dar cel de jos nu!

post-77500-0-88656400-1379875364_thumb.j

Modificat de flaviusmaff
Link către comentariu

Am gasit asa. Cel cu vopsea spune ca nu trebuie grund inainte.

Sent from Sexy Nexy 4 using Tapatalk

post-66542-13798797602599_thumb.jpg

Link către comentariu

Au ajuns! :D Le-am montat deja, dar m-a prins seara si nu am mai facut poze! O sa fac maine! Acum trebuie un schimbator!

Salut, zi-mi si mie de unde ai luat footrest cu 40 euro ca vreau si eu(pedale am deja), am gasit pe un site ar imi cere 65 euro, nu e o avere diferenta dar e vorba de principiu, nu dau bani la nesimtiti. Merci. Apropo, masina ta e wow!

Link către comentariu

Am gasit asa. Cel cu vopsea spune ca nu trebuie grund inainte.

Sent from Sexy Nexy 4 using Tapatalk

De plastic de la Duplicolor nu am gasit la mine in oras! Adera foarte bine si cel normal!

 

 

Au ajuns! :D Le-am montat deja, dar m-a prins seara si nu am mai facut poze! O sa fac maine! Acum trebuie un schimbator!

Salut, zi-mi si mie de unde ai luat footrest cu 40 euro ca vreau si eu(pedale am deja), am gasit pe un site ar imi cere 65 euro, nu e o avere diferenta dar e vorba de principiu, nu dau bani la nesimtiti. Merci. Apropo, masina ta e wow!

 

 

Salut! Mersi! Eu le-am luat de la reprezentanta, pentru ca aveau cam acelasi pret ca si pe site-urile din afara! Unele produse merita sa le iei din reprezentanta pentru ca au preturi bune, insa la unele preturile sunt duble! Daca nu ma insel footrest-ul a fost 180 de lei!

Link către comentariu

Dragule, la ce reprezentanta ai fost??? Eu am cumparat in urma cu trei ani kitul pentru Golf5 (acum sta pe Passat) si am dat 700 ron cu reducere de 20%!!! E adevarat ca vorbim despre Serpico Craiova (kk apare chiar din titlu :) ).

Daca mai ai ocazia, ia-mi si mie unul, il dai prin posta si eu returnez bani+zaibar :)

Link către comentariu

Din Targoviste, Auto Tehno Group, si asta a fost pretul fara nicio reducere! Probabil ca o sa ajung la ei pentru presurile de iarna si o sa intreb cat e si footrest-ul acum si iti las mesaj ceva!

Link către comentariu

Merci Flavius, Gogu al meu va fi pururi recunoscator! :) Apropo, dupa ce o sa-l vopsesc la primavara ii fac si lui o prezentare ca e dragut foc! Poate castig la loto si ii cumpar un bodykit Wizzard... daca nu, o sa primeasca praguri si prelungiri de bara fata-spate de la servco...

Link către comentariu
  • 2 weeks later...

Au venit si presurile! Doar ca se pare ca nu prea m-am sincronizat cu vremea buna si trebuie sa iau si unele de cauciuc! :D

post-77500-0-42431600-1380976598_thumb.j

post-77500-0-87044300-1380976606_thumb.j

Modificat de flaviusmaff
Link către comentariu

Salut, ai facut o alegere buna cu presurile ! Da-mi te rog detalii ( sursa pret). Multumesc

Link către comentariu

Pretul a fost de 33 de euro presurile fata si presurile spate in alt pachet si sunt tot cam 33 de euro! Sunt luate de pe ahw-shop!

Modificat de flaviusmaff
Link către comentariu
  • 2 weeks later...

Baieti, in primavara vreau sa schimb suspensia si parca nu prea as mai lua reglabila! Ma bate gandul sa trec la o suspensie fixa -60 mm pe puntea fata, iar pe spate or sa ramana arcurile reglabile cu amortizoare noi! Am o singura problema, aceea ca cei -60 nu o sa fie chiar reali! Daca cineva a mai avut ceva asemanator ca setup astept pareri! Am pus o poza cu nivelul la care e masina acum!

 

post-77500-0-85132900-1381782529_thumb.j

Modificat de flaviusmaff
Link către comentariu

Pai in primul rand ca mi se pare cam prea tare pentru drumul pe care-l fac aproape zilnic si nu numai, si in general! La o groapa putin mai maricica simti ca-ti iese amortizorul prin capota, simte orice denivelare, etc! :D Am zis sa gasesc o solutie de compromis cumva, dar cu un drop ceva mai mare, nu clasicul -30 sau -40, numai ca nu stiu daca vor fi toti cei 60 de mm in minus! Am cautat mult poze cu setup-ul asta pe golf 4 dar nu am gasit, in ideea sa nu fie prea inalta! Sper sa nu tot la o reglabila! :))

Modificat de flaviusmaff
Link către comentariu

Asa cum arata in poza drop-ul tau e perfect. In ultima vreme am tot experimentat variante de suspensie drept pt care masina mea este cam cu 2 cm mai joasa pe fata decat FLA. Asta la roata pentru ca sub spoiler am aceeasi distanta pt ca al meu e stock. Design-ul a intrunit sufragiile tuturor insa nu mai pot parca la borduri de peste 3cm inaltime! Dpdv optic am constatat ca este mult mai avantajoasa suspensia reglabila reglabila. Dpdv al confortului as merge tot pe reglabila (mai putin TA Technics care e dusmanul dintilor) pentru ca ai de unde jongla la o adica. Imi e greu sa cred ca o suspensie fixa "picata" la -6 cm ar fi cumva mai moale... La asa drop, arcul sport trebuie musai imperecheat cu telescop sport, deci rigid. O varianta (de compromis) ar fi arcuri sport Eibach+ amortizor stock dar mai mult de 3 cm nu cobori... Varianta ideala mi se pare reglabila Weitech dar aici problema e pretul mare... Ce sa mai zic: si cu masina-n drop si cu sufletul in rai nu se poate :)

Tot privind la poza de mai sus care e superba am realizat ca distanta roata-aripa in cazul meu e tot cam pe acolo insa datorita dimensiunilor 18"/225/40 roata apare mai "inghitita".

Link către comentariu

Singurul avantaj al reglabilei e evident reglajul! Eu am Raceland si mi s-a parut mai tare ca una Ta-Technix! Plus ca la nivelul la care e acum e destul de jos cu toate ca in poze nu pare, cu rotile de iarna pe 15 cam matur e jos cu prelungirea! M-am tot gandit si la reconditionare celor fata si sa iau noi pe spate, dar nu stiu ce sa zic! Plus ca mi s-a cam luat de topaitul acela specific si as vrea o suspensie ceva mai inchegata! Inainte am avut arcuri sport cu amortizoare Kayaba Ultra Sr si pot spune ca nu incape comparatie, insa era ceva mai inalta cu 2-3cm fata de acum!

Modificat de flaviusmaff
Link către comentariu
  • loghy a închis acest topic
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!