Jump to content

Golf 4 FLA


Vizitator

Postare recomandată

  • 2 weeks later...

Se pare ca niste amarati de caini au avut ceva cu bara mea! Sunt mai multe zgarieturi dar nu se vad toate! Au patruns pana aproape de plastic!  :dry: O sa ramana asa o perioada pana o sa o fac!

post-77500-0-12059600-1373978325_thumb.j

Modificat de flaviusmaff
Link către comentariu

Si eu am urme pe capota de la pisici...sunt destul de adanci si necesita un polish profesional pentru a disparea :icon_confused: .

Cred ca iese si la tine cu un polish ca lumea...

Link către comentariu
  • 2 weeks later...

O mica plimbare pe Transfagarasan! 450 de km, consum mediu 5,9 l/%! Rezonabil spun eu! Masina s-a comportat foarte bine, numai reglabila nu prea se intelege cu drumurile proaste de pe la noi!

post-77500-0-19797100-1376010212_thumb.j

post-77500-0-55242300-1376010225_thumb.j

post-77500-0-98808600-1376010236_thumb.j

Modificat de flaviusmaff
Link către comentariu
dumitrualexander

Extrem de rezonabil:). Deci arata extrem de bine masina. Nu stiu cum reusesti. Care-i reteta secreta?

Link către comentariu

@ dumitrualexander Mersi, nu am o reteta anume! Poate ca merg undeva la 7-8000 de km pe an si sta in garaj! Dupa iarna asta o sa primeasca un polish profesional pentru ca merg cu ea cam in fiecare zi si mai gasesc cate o zgarietura, ciobitura! 

@Chocko Raceland, dar urmeaza sa o schimb pentru ca si-a cam trait viata.

Link către comentariu

Sincer nu stiu sa-ti spun pentru ca am luat-o la mana a doua! Eu personal am facuta aproximativ 20k cu ea. Nu e cursa sau altceva, dar am mers cu un golf 4 care are exact aceeasi marca de suspensie care e luata de noua (are aproape 25K si se simte altfel la drum). 

Link către comentariu
  • 2 weeks later...

Stie cineva unde as putea trage o mica infundundatura de pe usa? La mine in oras am intrebat, dar pana acum nu am dat de nimeni care sa fac asa ceva! Am vazut-o astazi pe usa, nu e foarte vizibila dar ma deranjeaza pe mine!

post-77500-0-06961500-1377174990_thumb.j

Modificat de flaviusmaff
Link către comentariu

Daca are muchie, cum de altfe mi se pare ca este nu ai cum sa o scoti de tot. Eu mi-am facut la strung dintr-o tija de plastic groasa cat degetul, semisferica la un capat si dreapta la cealalt un device. Pe capatul semisferic am prins o bucata de cauciuc groasa de 1 mm, stransa pe tija cu un colier. Am desfacut portiera pe dinauntru iar impreuna cu "deviceul" si un ciocanel am scos 95% din ce era, dar dintr-un unghi pervers de 30"-45" tot se mai vede ca a fost ceva acolo, cu toate ca denivelarea este asa mica in momentul actual incat prin smirgheluirea vopselei actuale si revopsire s-ar estopma.

Link către comentariu

Asa am si eu la o portiera din cauza ca mi-a cazut antena CB ca rulam cu viteza mare. Am cautat in oras sa rezolv problema si nu am ce-i face...

Link către comentariu

Virus, nu are muchie si e destul de mica (1cm), dar ma enerveaza pe mine ca e acolo! Am vazut pe forum ca undeva in Otopeni se pot scoate aceste indoituri si e undeva la 20 de euro pe indoitura! 

Link către comentariu

Eu mi-am scos punctele la cineva langa Pitesti, am avut destule puncte si cateva boltituri, sa zic ca au iesit in proportie de 80%, cum ai tu in poza am avut eu undeva pe haion, aia se scoate prin incalzire si apasare din interior, trebuie sa dai panoul jos ca sa iasa calumea numai sa nu fie in dreptul ramforsarii. Oricum 20e pe indoitura e o gluma proasta, daca ai doar punctul din imagine ii dai 5-10 lei. 

Link către comentariu

Poti sa-mi lasi te rog in PM numarul persoanei la care ai fost? Poate ajung prin zona! Atat e la ei 10-20e pentru indoituri mai mici de 2 cm! 

Modificat de flaviusmaff
Link către comentariu

Eu mi-am scos punctele la cineva langa Pitesti, am avut destule puncte si cateva boltituri, sa zic ca au iesit in proportie de 80%, cum ai tu in poza am avut eu undeva pe haion, aia se scoate prin incalzire si apasare din interior, trebuie sa dai panoul jos ca sa iasa calumea numai sa nu fie in dreptul ramforsarii. Oricum 20e pe indoitura e o gluma proasta, daca ai doar punctul din imagine ii dai 5-10 lei. 

Poti sa-mi lasi te rog in PM numarul persoanei la care ai fost? Poate ajung prin zona! Atat e la ei 10-20e pentru indoituri mai mici de 2 cm! 

Link către comentariu

Salut, uite aici o metoda interesanta de indreptat indoituri. 

Sper sa iti fie de folos. 

 

Bafta ;)

Link către comentariu

este in otopeni, am fost eu.la fostul metro.30 de lei mi-a luat mie sa imi traga aripa pe spate.iti pune un aparat cu o ventuza. pe urma altul si in 10 min e gata

Link către comentariu

La ce infundatura vad in poza,nu cred ca merge cu ventuza.

Trebuie lucrat din interior cu niste tije si dornuri de plastic.

De cei de la Metro am auzit si eu ca fac astfel de lucrari,merita sa pui o intrebare.

Sent from Sexy Nexy 4 using Tapatalk

Link către comentariu
  • loghy a închis acest topic
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!