Jump to content

Golf 4 FLA


Vizitator

Postare recomandată

M-am decis sa-mi prezint si eu masina pe care o detind de 2 ani si jumatate! Este vorba de un golf 4 coupe 1.6 16v din 2002 cu destul de putine dotari, dar in timp am mai adaugat cateva, dar nu se termina aici!

Masina stock a venit cu AC, ABS+ESP, geamuri electrice, oglinzi electrice, inchidere centralizaa, volan reglabil adancime si inaltime, scaune reglabile pe inaltime, deci destul de basic!

Ce s-a pus pe ea este:

- computer bord

- footlights

- lumini clante gen audi

- plafoniera W8

- volan 3 spite

- suport pahare

- player pioneer deh p5000ub, model America

- sistem MTX 250W RMS

- kit gti 25 anniversary

- bari clean

- jante 17 model Siata (nu mai sunt)

- ornament inox pentru toba

- xenon 6000k

- admisie aluminiu Simota pe care ulterior am dat-o jos

- scos stergator luneta

- suspensie regalabila Raceland

Ca planuri de viitor:

- folie geamuri 50% all over

- vopsire bandouri usi in culoarea masinii

- grila si oglinzi in glossy black

- grile ventilatie bora

- si un interior Recaro

post-77500-0-25323600-1357151458_thumb.j

post-77500-0-25353900-1357151489_thumb.j

post-77500-0-28696500-1357151567_thumb.j

post-77500-0-65762600-1357151725_thumb.j

post-77500-0-98833000-1357151901_thumb.j

post-77500-0-51951800-1357151923_thumb.j

post-77500-0-01400900-1357152055_thumb.j

Link către comentariu

Arata foarte bine masinuta, sa o stapanesti sanatos si cat mai multi km fara probleme ! ;)

Link către comentariu

Va multumesc! Si ce am mai luat pentru masinuta! Rial Nogaro 17, 9j et30 si faruri Depo! Acum ma gandesc ce dimensiuni la cauciucuri sa iau! Ma gandesc la un 215/45, sa fie strech, dar nu foarte mult!

post-77500-0-32094000-1357160205_thumb.j

post-77500-0-57844400-1357160223_thumb.j

post-77500-0-62074700-1357160283_thumb.j

Link către comentariu
costyserbanescu

salut arata foarte bine masina . sa te tina cati mai multi km fara evenimente neplacute . in prima poza care ai pus-o cel din spatele tau era MISS-ul????

Link către comentariu

Salut,masina arata superb,multi km fara evenimente.

Am si eu un golf 4 1.4 si as dori sa ii schimb si eu farurile cu un model cum sunt cele ale tale.Ce model sunt si cat ai dat pe ele? :D

Link către comentariu

Mersi! Sunt de la Depo si am dat pe ele 615 lei! Cand vrei sa-ti iei sa-mi spui sa-ti dau numarul celui de care le-am luat ca de pe net ai toate sansele sa gasesti la preturi ceva mai mari!

Link către comentariu

Ai facut ceva modificari... Arata bine.

Ai facut bine ca ai cumparat faruri cu lupa, xenonul combinat cu farurile cu oglinda cam deranjeaza pe restul participantilor la trafic.

Spor la modificari!

Link către comentariu

Inca ceva ce am uitat sa te intreb,computerul de bord cat te-a costat sa il montezi?

Link către comentariu

Pai iti trebuie ceasuri de bord cu BC, maneta, senzor de tempt exterioara si mana de lucru pentru cine il pune si il codeaza! Cu totul cred ca te duce la 550-600 de lei!

Link către comentariu

Vinzi farurile vechi? cele cu joey mod? si ultimele poze sunt facute in Doicesti?

Link către comentariu

Frumos foc golfuletul sa-l stapinesti sanatos ,si drumuri bune.

Link către comentariu

Vinzi farurile vechi? cele cu joey mod? si ultimele poze sunt facute in Doicesti?

Farurile cu joey mode au fost cam un esec, s-a cojit vopseaua pe ele cu toate ca le-am facut bine zic eu! Geamurile mai sunt bune, semnalizarile si ce mai e partea de mufa, fire! Penultima poza e facuta la Gaesti!

@ edy passat- ms!

Modificat de flaviusmaff
Link către comentariu

Ce vopsea ai folosit? Ai dat si grund?

In cat timp s-a cojit?

From HTC via Tapatalk.

Link către comentariu

Nu am dat grund, doar le-am matuit bine! Am folosit spray negru de la Sinto, scria ca e pentru suprafete din plastic! Culmea e ca un prieten a folosit tot Sinto negru, dar spray pentru tobe (rezistent la temperatura) si nu pulverizat, ci cu pensula si rezista si acum dupa aproape 1 an! La mine s-a decojit dupa 2-3 luni! Daca se matuieste bine suprafata si se da si plastic primer sigur nu se mai cojeste! Asta a fost, greseala mea! :screwy:

Modificat de flaviusmaff
Link către comentariu

Pai o sa le dezmembrez! Oglinzile nu mai sunt in cea mai buna stare, din cauza la silicon! Nu am vazut in viata mea silicon care dupa 3 saptamani sa fie in interior inca moale si a facut un fel de reactie in far, ca mi se abureau geamurile cu vapori de la silicon! Era ca o ceata uleioasa pe geamuri! O sa iau sticlele, semnalele si ce mai e de folos!

Modificat de flaviusmaff
Link către comentariu
  • loghy a închis acest topic
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!