Jump to content

My Black Beetle 2012 2.0 TSI


chill

Postare recomandată

Salutare tuturor,

In sfarsit mi-am facut timpul necesar pentru a crea acest topic...

In ultimii doi ani am cautat masina potrivita pentru mine. Am trecut prin toate categoriile posibile: SUV, berlina, coupe si pe la toate marcile: kia, opel, suzuki, etc...

Pana la urma la sf lui 2011 a aparut VW The Beetle si avand o nostalgie de pe vremea cand eram copil si taica-miu avea o broscuta careia ii facea segmentare la fiecare 3 luni :) si pe care o parcam de la 4 ani de fiecare data cand ajungea taica-miu acasa post-109888-0-50341500-1356869711_thumb., plus design-ul mult mai reusit si mai masculin fata de new beetle... n-a mai trebuit sa ma gandesc, a trebuit doar sa fac rost de bani pentru a fi a mea, ceea ce s-a si intamplat in august 2012.

M-au ajutat mult VladMHL, Mihnea aka WRC, frate-miu aka costin85 si Alex.C. si cu aceasta ocazie le multumesc foarte mult ca m-au suportat timp de peste 2 luni :D

Acum sa trec la utilaj:

VW The Beetle 2.0 TSI negru

Mai jos toate dotarile:

- instr suplimentare plansa de bord

- jante aliaj disc 18"

- pachet lumini si vizibilitate (senzor de ploaie, oglinda cu sist antiorbire, 2 lumini de citit fata)

- oglinzi rabatabile si incalzite electric

- pachet confort 2: climatronic, cotiera si tempomat

- pachet iarna ( scaune incalzite, duze incalzite)

- pachet tehnic (indicator presiune si park pilot)

- privacy glass 65%

- RCD 510

- sound system Fender 10 canale

- volan multifunctional cu control DSG

Singurul lucru adaugat pana acum au fost niste prelungitoare pt padele (thx Mos Craciun aka costin85 :D)

post-109888-0-29811600-1356869569_thumb.

In urma consultarilor cu mai sus amintitii masina urmeaza sa fie usor coborata (nu mult ca suntem in Romania) si antifonata cat se poate de mult si de bine.

In functie de posibilitati si timp se vor pune finale (inca nu m-am gandit care) pentru un sunet exterior usor mai pronuntat.

Cam astea sunt toate modificarile pe care le am in plan...

Lumea zice sa fac si un chip tuning, dar eu zic ca nu, cel putin nu in urmatorul an.

Masina are acum 12300 km si prima revizie (ce trebuia facuta la 15000 km) am facut-o acum 2 saptamani.

Si acum cateva poze. Calitatea pozelor lasa de dorit... facute cu telefonul :)

post-109888-0-89461300-1356869473_thumb.post-109888-0-09654000-1356869547_thumb.post-109888-0-91485300-1356869601_thumb.post-109888-0-84841600-1356869984_thumb.

Modificat de chill
Link către comentariu

@vGaby1500 / 1600 nu sunt sigur... tb sa ma uit in talon :)

@CrisNane Multumesc!!

Modificat de chill
Link către comentariu

Frumoasa masina! Cauta sa mergi cu un 2.0 TSI cu soft si o sa-ti dai seama cat de mult schimba comportamentul masinii. In bine normal...

Ce jante vrei sa pui pe masina? Cele de fabrica am vazut ca si-au gasit alt proprietar.

Link către comentariu

@Rave nu se schimba jantele... jantele lui costin85 sunt noi, nu sunt ale mele :)

Modificat de chill
Link către comentariu

Superbe jantele..cred ca motorul e o incantare in combinatie cu dsg. Sa o conduci sanatos!

Multumesc mult!

Oups... Am facut o legatura proasta... :( Ma bucur, arata genial jantele astea! :)

:D thx!!! ma gandeam la anul sa imi iau si cele de 16" retro style pentru iarna

Link către comentariu
Lasa ca se potrivesc mugello pe ea :P
Ma gandeam sa ti le dau inapoi :icon_cool: dar daca tu zici sa ramana la mine atunci cine sunt eu sa ma impotrivesc :))Adevarul e ca arata bine :icon_thumleft: exceptand jegul :Dpost-109888-0-24702000-1356872596_thumb. Modificat de chill
Link către comentariu

disc-urile alea sunt printre cele mai reusite jante pe care le-am vazut.

me gusta rau de tot masina, e pachetul complet pentru fun. sa o stapanesti sanatos.

Link către comentariu

disc-urile alea sunt printre cele mai reusite jante pe care le-am vazut.

me gusta rau de tot masina, e pachetul complet pentru fun. sa o stapanesti sanatos.

Doamne ajuta!

Sa vezi cum arata golful V cu jantele astea... Bestial!

@WVWZZZ: Pai sper sa le primesc si pe alea acum :D

Modificat de chill
Link către comentariu

Foarte tare masina...sa o stapanesti sanatos si sa te bucuri de ea. Motor + dotari de exceptie, iar jantele sunt criminale! :icon_thumleft:

Imi place foarte mult Beetle-ul, se conduce si se comporta frumos...si-a luat si o prietena de-a mea si am avut ocazia sa merg destul de mult in ea. A ei este 1.2 TSI destul de cheala, dar tot imi place. :D

Link către comentariu

Superba :-) jantele parca duc putin spre cele de Bentley :-)

Ai xenon?

Am citit in Autobild ca Beetle cu xenon OEM nu are instalatie de spalat faruri.

Sa o stapanesti sanatos!

Link către comentariu

Foarte tare masina...sa o stapanesti sanatos si sa te bucuri de ea. Motor + dotari de exceptie, iar jantele sunt criminale! :icon_thumleft:

Imi place foarte mult Beetle-ul, se conduce si se comporta frumos...si-a luat si o prietena de-a mea si am avut ocazia sa merg destul de mult in ea. A ei este 1.2 TSI destul de cheala, dar tot imi place. :D

Multumesc mult! Nu regret o clipa ca am luat-o, desi consumul nu e cel cu care eram obisnuit de la diesel :D

Superba :-) jantele parca duc putin spre cele de Bentley :-)

Ai xenon?

Am citit in Autobild ca Beetle cu xenon OEM nu are instalatie de spalat faruri.

Sa o stapanesti sanatos!

da are xenon OEM si intr-adevar nu are instalatie de spalat faruri

Link către comentariu

@vGaby1500 / 1600 nu sunt sigur... tb sa ma uit in talon :)

@CrisNane Multumesc!!

1600 kg? Asa grea?

Sa o stapanesti sanatos.

My bad... in talon zice asa: 1439 kg

Link către comentariu

Foarte frumoasa si plina de caracter! Sa te bucuri de ea!

P.S.: Sa pui si cateva poze cu interiorul.

Modificat de Sor!n
Link către comentariu

Foarte bine ii sta neagra,mai ales cu jantele alea.

Prelungirile de padele nu prea ma incanta. Ori negru lucios ori aluminiu...

Pune niste poze din interior sa ne facem o parere exacta.

Sa o conduci cu placere,mult timp, fara probleme!

From HTC via Tapatalk.

Link către comentariu
  • cristi511 a închis acest topic
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!