Jump to content

Suspensie sport dubioasa


jorjh
 Share

Postare recomandată

prin primavara, inainte sa ma apuc de masina am cumparat entuziasmat o suspensie sport ta-technix (arc + amortizoare) care cica ar fi trebui sa coboare 4 cm

cat timp era masina fara motor mi s-a parut normal sa stea mai ridicata ca de obicei, dar ma asteptam sa coboare de la greutatea lui, lucru ce nu s-a intamplat

s-a mai lovit cineva de problema asta? nu am montat eu ceva bine, o fi motorul prea usor?

post-46732-0-00114500-1356282413_thumb.j

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

dar capota ai?

incearca sa pui cam tot pe ea...dupa ce asamblezi totul ar trebui sa iti faci griji...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

vezi nu cumva sa fie de golf 2. ca daca e asa daia iti sta asa. suspensia se potriveste, flansele le-ai pus pe ale tale.

eu am luat pentru passat o suspensie de golf 3 care a fost montata pe golf 2 si cu toate ca era complet echipat golfu era destul de inalt.

Modificat de alyn_xwt
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

capota e pusa, motorul e pus, doar radiatorul lipseste care nu e atat de greu

s-ar putea sa fie de golf 2 ca astea se cam vand ca fiind compatibile, o sa ma uid sa vad daca se vede cod sau ceva

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

radiatorul nu este greu...dar daca adaugi si antigelul...se aduna...

doar atat mai ai de pus?radiatorul?

in rest ai pus tot?faruri...baterie...bara..ulei :D..sunt chestii minore dar care adunate...conteaza...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

cam asa ceva. golf 1 are cel mai greu vreo 810 kg si golf 2 cel mai usor are vreo 850kg, asta fiind versiunea de 1.1 care e destul de rara. daca ti-au trimis de exemplu o suspensie de golf gti sau td, alea au in jur de 950-1000kg, asa ca de la 750kg cat e dat a ta pe site-uri la 950-1000kg cat are golf 2 e diferenta

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

si cat urasc sa desfac suspensia... sa strangem bani si pentru o reglabila deci

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

dar mai tineo, oricum ar fi gandestete ca este mai stabila decat suspensia originala. reglabila ia de la ta-technics ca aia poti sa o lasi cat vrei tu. are un baiat pe un alt site auto pe un golf 1. e din brasov si a lasat-o foarte jos.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pai o sa mai ramana pe masina, doar ca ma sacaie aspectul de tanc :)) si asta tot de la ei e, momentan pare destul de in regula, atata doar ca nu coboara

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

sau umblii cu 2 saci de ciment in portbagaj si 2 placi de metal la pedalier si in dreapta la pasager :D da creste si consumu, timpii de acceleratie si distanta de franare.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Are paul,mk1gtipaul, o suspensie reglabila de spate de vanzare... cred ca e solutia optima pentru tine, vorbeste cu el......

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nu e asa de deranjant pe spate cat pe fata, o sa mai las pana in primavara si strang de o reglabila si pe fata si pe spate

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

daca vrei poti sa o vinzi pe a ta de fata si sa iti iei o reglabila buna sh doar pentru fata.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

sau vb cu aia de unde ai cumparat sa te lamureasca ce si cum, si eventual sa faci schimb sau retur de piesa.banuiesc ca ai susp completa nu doar amortizoare ....

merge si fixa ff bine, dar nu chinezarii. reglabila merita numai in anumite conditii.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ta-technix e o suspensie sport buna pentru pretul ei, dar daca e de golf 2 asta se intapla. Sta mai ridicata de fata.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

sunt curios daca sta la fel si in cazul reglabilei

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

reglabila o reglezi tu cum vrei. asta e partea frumoasa.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!