Jump to content

Zumzet ciudat la peste 2000 de turatii


copsin
 Share

Postare recomandată

Salut,

Intai Sarbatori Fericite tuturor, multa sanatate si impliniri, si masini care sa functioneze cat mai bine.

Am un golf 3, 1,8, benzina, monopunct. De doua zile, la o turatie mai mare de 2000 se aude un zumzet ciudat, care mie, personal, mi se pare a veni de la motor. Cam de la ce ar putea fi? Personal, imi suna ca de la rola uzata, insa de-abea am schimbat toata distributia, in septembrie.

Multumesc foarte mult.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sorin Golf 3 cabrio

1.Verifica tabla de sub injector de pe galeria de evacuare! E prinsa in 3 suruburi, daca nu sunt stranse bine toate din cauza trepidatiilor esapamentului zdrangane urat!

2.Verifica aparatoarea de pe toba catalitica daca este prinsa bine!

In ambele cazuri bate putin mai tare in ele cu o coada de surubelnita de lemn sau altceva asemanator si vezi daca zgomorul astfel produs se aude ca o zdranganeala similara cu cea pe care o auzi tu! Poti de asemeni tura motorul pana incepe sa se auda acea zdranganeala timp in care apasa cu lemnul ceva mai tare pe tablele de la pct 1 si 2!

Tine-ne la curent cu rezultatele!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mersi pentru amabilitate, am rezolvat-o.

Nu stiu daca are vreo legatura, dar azi am fost nevoit sa-mi schimb bobina (mi-a cedat psihic), iar cu cea noua, nu se mai aude acel zgomot neplacut. Mecanicul nu a gasit nimic in neregula (este prieten, deci am incredere in el), asa ca am facut doar schimbul de bobina (370RON, o gramada de bani, la un magazin din centru, zona Universitatii, dar asta e, eram disperat :(

Sa auzim numai de bine

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!