Jump to content

pompa probare injectoare diesel


yoh01
 Share

Postare recomandată

a construit cineva asa ceva ? am inteles ca se poate face dintr-un cric hidraulic . daca are cineva ceva cunostinte despre asa ceva rog ajutor

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nu stiu daca ti merita ( nu mi-o lua in nume de rau ), cel putin in oras la mine este un "nene" ce iti face revizie la aproximativ 100 de ron

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Este de cumparat la magazine de scule. Nu merge cu improvizatii.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

O pompa de asta e cateva sute de euro la firmele de scule auto (depinde de brand) ai manometru, si esti sigur ca faci o treaba. Ceea ce e in poza este artizanal. Daca "cricul" are pierderi interne (el lucreaza cu ulei hidraulic, nu cu motorina) stai si te gandesti.. o fi injectorul blocat sau nu imi merge pompa??? Eu zic ca treaba facuta ca la carte e treaba buna. Oricum, faci ce vrei, e decizia ta...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

saca te uiti la filmule omul ii face si proba ! sa demonstreze ca nu cade presiunea :0

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

am si eu 2 pompe de verificat presiunea, si mi se pare mai ok cea din filmulet, ptr ca ai un debit mai mare si poti sa urmaresti injectoru mult mai bine,

doar ca la debitul ala tre sa apesi ceva pe pompa sa deschida injectoru

cele care le am eu, si cum sunt maoritatea, sunt formate dinrt-uun cap hidraulic si o supapa de sens cum este si la iesirea din pompa.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!