Jump to content

Imi da cu ulei afara prin filtru!


milika
 Share

Postare recomandată

Am un GTI 2000 8 valve

Imi da afara cu ulei prin epuratorul ala de langa injectoare.

Epuratorul ala nu ar trebui sa separe vaporii de ulei, pe o parte ar tr sa intoarca uleiul in motor si pe alta parte sa bage vaporii in injectoare.........

eu asa imi explic dupa cum arata acolo...... daca aveti alta explicatie va rog sa ma ajutati?

Este de la epurator sau are motorul alte bube, imi cu uleiul prin filtru de aer.

Nu mult dar indeajuns incat sa ma ingrijoreze.

Va multumesc!

Ps: nu stiu daca am fost destul de explicit daca nu o sa mai revin cu alte detalii.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Epuratorul ala e un banc prost chiar pe motoare VAG mai noi cum ar fi al meu. Ala separa de nu mai poate. Nu iti fa griji 99% este ineficient epuratorul iar ce ajunge la filtrul de aer nu face nici un rau. Sigur sa nu gasesti un litru de ulei acolo. Glumesc cu exprimarea ca nu ar putea sa "stea" un litru acolo dar intelegi ce spun.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pai si atunci care ar fi ideea ca mie la un drum de 200 km imi da afara cam 300g de ulei nu de alta dar am in ea Castrol RS si este cam 500.000 l unde ajung asa.

As putea sa elimin furtunul care merge in ingectoare si sa il las decat pe ala care si intoarce in motor.

Dar nu facea asa, recen a inceput sa faca, ce a apucat-o nu inteleg??? :)

Mai zic unuii garniturile de la supape, segmentii.........

Garniturile alea nu au rolul de etansare intre supape si camasa pistonului sa nu scape compresie??

Oricum garniturile de la supase sunt schimbate.

Si segmentii??, eu inteleg sa zicem ca sunt segmentii dar se dadea la benzina nu mergem cu ea la 100km/h cu 6,2 si la 150 km/h cu 8,4, mergeam cu 12, sau daca pierdea compresie mai fugea ea asa??

Motorul trage de zici ca nu este adevarat, fuge, are putere.........

Nu inteleg, de aceea am scris si pe acest forum sa ma lamuresc si eu, tot aici am rezolvat si alte mici probleme.

Va multumesc!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!